Geriausi Ignitis detektyvų patarimai – spalvinimo ir užduočių knygelėje.
Parsisiųskite ją ir taupykite drauge!
Mėgstu džiuginti kolegas ir šeimos narius, todėl elektrinį virdulį pripilu sklidiną. Juk bet kas bet kada gali užsinorėti kavos.
Šviesa gerina nuotaiką, todėl namuose įjungiu visus šviestuvus, net ir tuose kambariuose, kuriuose nebūnu.
Kovoju su klimato atšilimu – įjungęs kondicionierių palieku atvirus langus, kad šaltų ir lauke.
Man atrodo, kad tuščios rozetės yra liūdnos rozetės, todėl mano namuose ir biure rozetėse visada kas nors įjungta, net jeigu ir nelabai reikia.
Perkant naują elektros prietaisą nekreipiu dėmesio į jo energijos vartojimo efektyvumo klasę. Tiesą pasakius, net nežinau, kas tai yra.
Maistą gaminu labai atsakingai – vis atidarau orkaitės dureles, kad įsitikinčiau, jog viskas ten vyksta pagal receptą.
Energijos taupymas? Negirdėtas žodžių junginys. Nei namuose, nei darbe šia tema nekalbame.
Geriausia meditacija yra pravėrus šaldytuvo dureles žiūrėti į jo turinį. Ypač naktimis.
Skalbimo mašina yra geriausias išradimas po elektros lemputės. Vos ką ištepu – iškart dedu skalbti.
Sveikiname! Jūs galite tapti energetinio efektyvumo detektyvu!
Kviečiame į Ignitis detektyvų kabinetą, kur galėsite kartu įminti energijos taupymo mįsles.
Jūs gerai žinote, kaip efektyviai vartoti energiją, bet tobulėti dar yra kur!
Kviečiame į Ignitis detektyvų kabinetą, kur galėsite kartu įminti energijos taupymo mįsles.
Jums labai reikia Ignitis detektyvų pagalbos!
Tikėtina, kad šiuo metu iššvaistote daug energijos. Kviečiame į detektyvų kabinetą, kur kartu su
Ignitis detektyvais galėsite įminti energijos taupymo mįsles.
Sužinokite, kokias mįsles šiuo metu sprendžia Daktaras Vatas
Atrodo, kad tik prieš valandą įkrovėte kompiuterio bateriją, o ji ir vėl išsikrovė? Klausiate, kiek galima?!
Detektyvai pataria kompiuteriuose, mobiliuosiuose telefonuose, planšetėse įjungti energijos taupymo funkcijas. Paprasčiausiai patikrinę įrenginių nustatymus, atlikę keletą pakeitimų bei išjungę nenaudojamas programas, taupysite ir elektros energiją, ir įrenginių baterijas.
Rytas bus sugadintas, jeigu neišgersite kavos ar arbatos puodelio? Virdulį visada pripildote sklidiną, nes galbūt norėsite ir antro puodelio kavos? Nors, tiesą pasakius, dar nebuvo tokio ryto, kai norėjote...
Detektyvai ragina virdulyje virti tik tiek vandens, kiek reikia vienam kartui. Kuo daugiau vandens, tuo daugiau energijos reikia, kad jis užvirtų. Norint išgerti puodelį arbatos, tikrai nereikia pilno virdulio vandens.
Pykstate ant viryklės, nes vanduo puode labai ilgai verda, o valgyti labai norisi?
Detektyvai pataria pyktį paversti veiksmu! Gamindami valgį puodą visada uždenkite dangčiu. Vanduo greičiau užverda uždengtame inde, todėl pietus ar vakarienę pagaminsite greičiau ir sutaupysite elektros energijos ar dujų. Jei naudojate elektrinę viryklę, įsigykite reikiamo skersmens plokščiadugnius puodus.
Pastebėjote, kad kambaryje net įjungus lempas yra gana tamsu? Kaip taip gali būti, kai lempų tiek daug!
Detektyvai turi jums klausimą. Kada paskutinį kartą nuo elektros lempučių valėte dulkes?
Dulkės kaupiasi ant lempų gaubtų ir įsukamų lempučių bei trukdo sklisti šviesai. Nepamirškite reguliariai nuvalyti dulkes ne tik nuo lentynų.
Kojos pinasi tarp elektros prietaisų laidų? Ir televizorius, ir muzikinis centras, ir kompiuteris yra įjungti į skirtingus kištukinius lizdus? Išvykstant iš namų taip nesinori visų prietaisų išjungti iš elektros lizdų? Juk daug laiko trunka!
Detektyvai pataria skirtingus elektros prietaisus sujungti į vieną kokybišką ir tinkamą tokiai įtampai ilgintuvą su jungikliu. Taip visus prietaisus bus galima išjungti vienu jungiklio paspaudimu.
Kiekvieną savaitgalį kepate pyragus, o kasdien gaminate mažiausiai tris patiekalus? Valgote skaniai ir sveikai, tačiau gavus sąskaitas už elektrą ir dujas apetitas staiga dingsta?
Detektyvai siūlo gaminti patiekalus vieną po kito – pasigaminę vieną patiekalą, ant tos pačios kaitvietės statykite kitą puodą. Sutaupysite ir laiko, ir energijos.
O jei naudojatės orkaite, kepimo procesą stebėkite per stiklą. Kiekvienas durelių atidarymas sumažina temperatūrą orkaitėje ir verčia prietaisą naudoti daugiau energijos, kad temperatūrą atstatytų.
Prisirišate prie daiktų, todėl jums labai sunku atsisveikinti su vos veikiančiu stacionariu kompiuteriu?
Detektyvai siūlo sukaupti visas jėgas ir vis dėlto kompiuterį atiduoti perdirbimui bei įsigyti nešiojamą kompiuterį. Nešiojamas kompiuteris naudoja 5 kartus mažiau elektros energijos nei stacionarūs kompiuteriai.
Vos įjungus oro kondicionierių ne tik padidėja sąskaita už elektros energiją, bet ir pasirodo pirmieji slogos simptomai?
Detektyvai pataria tausoti savo sveikatą bei efektyviai vartoti elektros energiją, todėl rinktis natūralų patalpų vėdinimo būdą. Atidaryti langus, duris ir išeiti iš patalpos jai leidžiant gerai prasivėdinti.
Ir dar! Per didelė patalpų drėgmė iki 30 proc. padidina šildymo sąnaudas. Štai dar viena priežastis vėdinti patalpas.
Kyla noras atsispausdinti kiekvieną gautą laišką ir norimą perskaitytą įdomesnį straipsnį?
Detektyvai rekomenduoja kovoti su tokiu noru, nes kuo mažiau spausdinsite, tuo daugiau sutaupysite. Ne tik popieriaus, spausdinimo dažų, bet ir suvartosite mažiau elektros energijos.
Lipti laiptais į trečią aukštą juk taip nesinori, kai galima pasinaudoti liftu. O ir fiziškai kažkaip sunku…
Detektyvai pataria rūpintis ir savo sveikata, ir elektros energijos suvartojimu. Du kartus užlipę į 7 aukštą sudeginsite tiek pat kalorijų, kiek reikėtų nubėgti vienam kilometrui. Elektros energijos taip pat sutaupysite, tad džiaugsis ir širdis, ir piniginė.
Sužinokite, kokias mįsles šiuo metu sprendžia Šerlokas Hercas
Kolegos viename kabinete niekaip nenusprendžia ar vėsintis, ar šildytis, todėl pasiekė kompromisą – įjungs kondicionierių ir atidarys langus.
Detektyvai rekomenduoja įjungti kondicionierių tik tada, kai patalpoje langai yra uždaryti. Atidarius langus vėsus oras iš kondicionieriaus iškeliauja į lauką, todėl reikia daugiau energijos, kad patalpoje būtų vėsiau.
Ne vienas dirbate dideliame kabinete, todėl kai vienam kolegai prireikia šviesos, jungiate bendrą visos patalpos apšvietimą?
Detektyvai siūlo iš pradžių įjungti stalinę lempą, o bendrą apšvietimą įjungti tik tada, kai stalinės lempos šviesos neužtenka.
Atrodo, kad nors ir žinote labai daug efektyvaus energijos vartojimo sprendimų ir priemonių, vis dėlto neapleidžia mintys, kad būtų galima padaryti dar daugiau.
Detektyvai ragina bendradarbiauti su kitomis įmonėmis, išgirsti jų sėkmės istorijas ir pasidalinti galimais problemų sprendimų būdais.
Bendradarbiaujant visas kliūtis galima įveikti daug efektyviau.
Žiemos nelaukiate dėl gaunamų sąskaitų už šildymą? Sąskaitos nedžiugina, net ir tokiomis žiemomis, kai nebūna sniego?
Detektyvai pataria skirti dėmesio patalpų temperatūros reguliavimui. 1 °C sumažinę šildymą kas metus galite sutaupyti apie 8–11 proc. energijos. Apsvarstykite termostato įsigijimo galimybę. Jis padeda užtikrinti norimą temperatūrą patalpoje bei taupyti energiją.
Rūpinatės ne tik mažesnėmis sąskaitomis už energiją, bet ir aplinkosauga?
Detektyvai ragina pagalvoti apie investiciją į saulės elektrinės įsirengimą. Saulės elektrinių išgaunama ekologiška elektros energija – kryptis, kurią renkasi vis daugiau atsakingų ir sutaupyti norinčių įmonių.
Nusprendėte pradėti įmonėje energiją vartoti efektyviai? Mąstote, o ką daryti toliau?
Detektyviai siūlo pradėti nuo dabartinio energijos suvartojimo įvertinimo. Tada savo verslui nusistatykite aiškius ir pasiekiamus energijos taupymo tikslus. Sekite savo pažangą bei džiaukitės pasiektais rezultatais.
Atrodo, kad paliekate tuščią kabinetą vos porai minučių, todėl kam išjungti šviesą, jei greitai reikės vėl įjungti? Bet štai užkalbina kolega, prie kavos virimo aparato eilė, dar sugalvojate nueiti pas kitą kolegą pasikalbėti ir nė nepastebite, kaip kabinete visą pusvalandį be reikalo švietė lempos.
Detektyvai ragina įprasti išjungti šviesą net tuomet, kai iš patalpos išeinate vos kelioms minutėms. Raginkite tai daryti ir kolegas.
Biure naudokite kuo daugiau natūralios dienos šviesos. Neužstatykite langų baldais, gėlėmis.