Atidaryta pusšimtis „Ignitis ON“ tinklo elektromobilių įkrovimo stotelių

2019 m. spalio 16 d.
Atidaryta pusšimtis „Ignitis ON“ tinklo elektromobilių įkrovimo stotelių

Spalio 15 d. Vilniuje pradėjo veikti 50 pirmųjų „Ignitis ON“ elektromobilių įkrovimo tinklo stotelių. Pagal jų kiekį tinklas yra didžiausias visoje Lietuvoje. Daugumoje šių stotelių pilnai pakrauti elektra varomo automobilio bateriją bus galima vos per pusvalandį.

Anot „Ignitis grupės“ vadovo Dariaus Maikštėno, sostinėje įrengta moderni elektromobilių infrastruktūra yra pirmasis žingsnis vystant „Ignitis ON“ platformą.

„Siekiame prisidėti prie tolesnio elektromobilių populiarėjimo Lietuvoje ir suprantame, kad jis yra neįmanomas be jiems būtinos infrastruktūros tobulinimo. Todėl vykdome ne tik greito elektromobilių įkrovimo stotelių plėtrą, bet pristatome ir „Ignitis ON“ platformą. Ji į vieną tinklą sujungė visas mūsų šalyje esančias „Ignitis ON“ elektromobilių įkrovimo stoteles ir neabejotinai palengvins gyvenimą ekologiškų transporto priemonių naudotojams. Be to, tikimės, kad jau greitu metu prie mūsų įkrovimo tinklo prisijungs ir kitų elektromobilių įkrovimo stotelių vystytojai, tokiu būdu paspartindami transporto pokyčius šalyje“, – sako D. Maikštėnas.

Minėta platforma apima visas Lietuvoje veikiančias „Ignitis ON“ elektromobilių įkrovimo stoteles. Naudodamiesi mobiliąja „Ignitis ON“ programėle vartotojai joje galės matyti visą aktualią informaciją: artimiausių šio tinklo elektromobilių stotelių įkrovimo žemėlapį, maršrutus iki jų, stotelėse taikomus įkainius, jų užimtumą bei tai, kokios įkrovimo jungtys naudojamos stotelėse. Planuojama, kad ateityje prie šios platformos prisijungs ir kiti įkrovimo stotelių vystytojai.

Iš viso Vilniuje planuojama įrengti 59 didelės galios „Ignitis ON“ elektromobilių įkrovimo stoteles, į kurias bendros investicijos siekia 1,8 mln. eurų. Stotelių tinklas apims visą sostinės teritoriją, tarp jų ir toliau nuo miesto centro nutolusius rajonus.