Savitarna

Energetinis efektyvumas jūsų verslui

 • Sutaupykite ir sumažinkite išlaidas verslui
 • Sumažinkite šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų išmetimą ir aplinkai daromą žalą
 • Gerinkite savo įvaizdį ir stiprinkite reputaciją

Sužinokite, kiek šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisijų išmeta jūsų įmonė ar įstaiga, kaip galite jų sumažinti ir taip pat sutaupyti.

Besišypsanti šviesaplaukė mergina Besišypsanti šviesaplaukė mergina
IGNITIS REKOMENDUOJA
Ilgalaikiai investiciniai sprendimai, mažinantys išlaidas energijai ir poveikį aplinkai

Saulės energijos sprendimai

Saules elektrinė ant stogo

Saulės energijos sprendimai

Saulės energijos sprendimai mažina elektros energijos išlaidas ir poveikį aplinkai (mažinamas anglies dioksido išsiskyrimas).

Suvartojimo stebėsena

Saules elektrinė ant stogo

Suvartojimo stebėsena

Įmonės elektros ir gamtinių dujų energijos vartojimo duomenų stebėsena ir analizė suteikia galimybę įmonei ne tik sumažinti energijos švaistymą ir išlaidas, bet ir laiku nustatyti gedimus.

Laiku atpažinti gedimai, kaip suvartojimo šuoliai ar padidėjęs energijos suvartojimas, leis ne tik sutaupyti, bet ir nesugadinti gaminamos produkcijos.

Siūlome stebėseną vykdančius išmaniuosius skaitiklius bei verslui skirtą savitarną.

Ignitis ON – sprendimas netaršiam transportui

Ignitis ON 320 kW stotelė

Ignitis ON – sprendimas netaršiam transportui

Kviečiame prisijungti prie kasdien sparčiai augančios elektrinio mobilumo „Ignitis ON“ bendruomenės. Verslo klientams siūlome specialias kainas, paprastą atsiskaitymą, žaliosios energijos sertifikatus ir kitus įkrovimo sprendimus.

PRAKTINIAI PATARIMAI

Kaip galite sutaupyti jau dabar?

Efektyvus elektros vartojimas ir taupymo patarimai
Net ir mažas kasdienio įpročio pakeitimas gali duoti didelį rezultatą – racionaliai vartodami energijos sąnaudas galėtume sumažinti 10 % ir daugiau.
 • Apsvarstykite programuojamo termostato įsigijimo galimybę. Jis išanalizavęs patalpų temperatūrą padės sumažinti išlaidas kondicionavimui.
 • Kompiuteriuose, mobiliuosiuose telefonuose, planšetėse įjunkite energijos taupymo funkcijas. Papraščiausiai patikrinę irenginių nustatymus, atlikę keletą pakeitimų bei išjungę nenaudojamas programas, taupysite ir elektros energiją, ir irenginių baterijas.
 • Efektyviai naudokite apšvietimą. Įpraskite išjungti šviesą net tuomet, kai iš patalpos išeinate vos kelioms minutėms.Raginkite tai daryti ir kolegas. Biure naudokite kuo daugiau natūralios dienos šviesos.
  Neužstatykite langų baldais, gėlėmis.
 • Spausdinkite mažiau. Mažindami popieriaus ir spausdinimo dažų naudojimą, mažinsite sąnaudas jiems, tuo pačiu – ir elektros energijos suvartojimą.
 • Bendradarbiaukite su kitomis įmonėmis.Išgirsti sėkmės istorijas ir pasidalinti galimais problemų sprendimų būdais yra labai naudinga. Bendradarbiaujant visas kliūtis galima įveikti daug efektyviau.
 • Apsvarstykite investicijų į saulės elektrinę galimybes. Saulės elektrinių išgaunama ekologiška elektros energija – kryptis, kurią renkasi vis daugiau atsakingų ir sutaupyti norinčių įmonių.
 • Pagalvokite, kaip į energijos tausojimo iniciatyvas galėtumėte įtraukti kolegas. Gera proga imtis bendrų iniciatyvų ar bent jau sutarti, kokią temperatūrą biure palaikote, kad kondicionieriams netektų vargti ją tai didinant, tai mažinant.
Efektyvus dujų vartojimas ir taupymo patarimai
Efektyvus dujų vartojimas padeda ne tik tausoti gamtos išteklius, bet ir sumažinti jūsų mokamų sąskaitų už dujas dydį. Jūsų dėmesiui – patarimai, kaip sumažinti dujų vartojimą ir sutaupyti pinigų už šildymą.
 • Išsiaiškinkite, kur didžiausi energijos nuostoliai. Vienas iš efektyviausių būdų pamatyti problemiškiausias šildomų patalpų vietas yra termovizija. Atlikus ją pamatomi trūkumai, kuriuos galima nedelsiant sutvarkyti. Pasak specialistų, per langus išeina didžiausia dalis šilumos. Stogas, sienos ir pamatai turi būti kokybiški.

 • Skirkite dėmesio šildymo sistemos priežiūrai. Kad šildymo sistema būtų efektyvi ir ilgaamžė, svarbu tinkamai ją prižiūrėti. Skirkite dėmesio ir laiko jos priežiūrai, ypač prieš pradėdami šildymo sezoną. Profilaktinę apžiūrą patartina atlikti vasaros pabaigoje. Galėsite būti ramūs, jog be šildymo neliksite tada, kai labiausiai jo prireiks. Priežiūra kainuoja, tačiau tai gali padėti sunaudoti mažiau dujų.

 • Apsvarstykite galimybę įsigyti programuojamą termostatą. Termostatai leidžia automatiškai valdyti biuruose ar namuose įrengtų šildymo sistemų laiką ir temperatūrą. Nustatykite termostatą taip, kad jis automatiškai sumažintų temperatūrą nakties metu ar kai nedirbate. Skaičiuojama, kad sumažinus patalpų vidutinę temperatūrą 1 °C galima sutaupyti iki 5 proc. šilumos.

 • Sukurkite efektyvaus dujų vartojimo tradicijas darbe. Paklauskite darbuotojų nuomonės, kaip įmonė galėtų energiją vartoti efektyviau. Kartu stebėkite taupymo rezultatus bei aptarkite juos komandoje, sugalvokite motyvacines priemones ir skatinkite už pasiekimus.

 • Apsvarstykite priemones, kurios reikalauja kiek didesnių investicijų, bet atneša labiau užtikrintą grąžą. Pavyzdžiui, vamzdynų ir šilumos trasų izoliavimas.

Matuokime savo energijos suvartojimą

Šiandien diegiamos išmanios monitoringo sistemos padeda objektyviai įvertinti, kiek energijos ar kitų resursų sunaudojama atskiruose gamybos procesuose, o iš analizės rezultatų galima daryti išvadas ir priimti sprendimus dėl investicijų į energiją taupančius sprendimus.

Su energijos suvartojimu susijusių emisijų įvertinimas