„Ignitis“ sudaryti nepriklausomo tiekimo sutartį kviečia jau šiandien, o ji įsigaliotų tik nuo naujųjų metų

2021 m. liepos 15 d.
Ignitis

Sutarties sudarymas šiandien, o nepriklausomas elektros tiekimas tik nuo ateinančių metų sausio 1 d. Tokią naujovę – atidėto įsigaliojimo sutartis – antrojo liberalizavimo etapo klientams nuo šios savaitės pasiūlė sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“. Jos leis ne tik išvengti paskutinės minutės skubėjimo, bet ir sutaupyti – pavyzdžiui, pasirinkus nukeltą sutarties įsigaliojimą nefiksuojant kainos kilovatvalandė būtų apie 2 euro centais pigesnė, jeigu lygintume su neatidėtu įsigaliojimu.

Sutartis su atidėta įsigaliojimo data pasirinkusiems antrojo etapo klientams iki naujosios sutarties įsigaliojimo ir toliau bus užtikrinamas visuomeninis tiekimas.

„Siekiame būti vienu atsakymu į visus gyventojams kylančius energetikos paslaugų klausimus, todėl stengiamės nuolat gerinti klientų patirtį ir pasiūlyti kuo lankstesnius sprendimus. Šiuo metu elektros tiekimo kainos atidėto įsigaliojimo sutartyse, lyginant su iš karto įsigaliojančiomis sutartimis, yra patrauklesnės, bet ateityje šis skirtumas, tikėtina, gali sumažėti, todėl klientus kviečiame nedelsti. Be to, galimybė priimti sprendimą dėl nepriklausomo tiekimo pasirinkimo nelaukiant rudens sutaupys ir laiko –  dėl išaugsiančių klientų srautų norint sudaryti sutartį vėliau gali tekti ir palaukti eilėje“, – sako Andrius Kavaliauskas, „Ignitis“ privačių klientų tarnybos vadovas.

Atidėto įsigaliojimo sutartis norintieji galės sudaryti jiems patogiausiu būdu – „Ignitis“ klientų aptarnavimo centruose, paskambinę telefonu 1802 arba interneto svetainėje www.ignitis.lt. Kaip ir anksčiau, „Ignitis“ internetinėje svetainėje esančioje skaičiuoklėje gyventojai, įvedę savo suvartojamus vidutinius elektros kiekius, kviečiami sužinoti, koks nepriklausomo tiekimo planas jiems būtų tinkamiausias.

Į antrąjį liberalizavimo etapą patenkantys namų ūkiai, kurie per metus suvartoja daugiau kaip 1000 kWh elektros energijos, sudaro maždaug pusę visų elektros energijos vartotojų Lietuvoje. Pasirinkti nepriklausomą tiekėją šios grupės vartotojai turės iki šių metų gruodžio 18 d. To nepadariusieji iki šios datos vartotojai pateks į garantinį tiekimą ir už elektrą mokės ketvirtadaliu brangiau.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos (VERT) duomenimis, liepos 7 d. sutartis su nepriklausomais tiekėjais buvo sudarę 17 proc. antrojo etapo vartotojų. Iš pastarųjų beveik 60 proc. pasirinko „Ignitis“.

„Ignitis“ sudaryti nepriklausomo tiekimo sutartį kviečia jau šiandien, o ji įsigaliotų tik nuo naujųjų metų