Kokia nauda iš elektros energijos rinkos liberalizavimo?

Esame vieni iš paskutiniųjų Europoje, vis dar negalinčių elektros pirkti taip, kaip perkame kitas paslaugas, t.y. rinktis tinkamiausią iš kelių pasiūlymų. Be šios galimybės yra dar daug kitų verčių, kurios teigiamai paveiks ne tik šalies elektros energijos rinką, bet ir mūsų buitį. Toliau pristatome pagrindines jų:

 

c

 

Galimybė pasirinkti

Pamažu atsiras daug skirtingų
elektros energijos tiekėjų,
kurie tarpusavyje dėl jūsų konkuruos,
siekdami save pristatyti ir ieškoti įvairių sprendimų,
kad jūs taptumėte jų klientu.

c

 

Laisvė keisti

Nebebus reguliuojama, iš kur
ir už kokią kainą elektros energija perkama.
Tad galėsite palyginti nepriklausomų tiekėjų,
įskaitant „Ignitis“, pasiūlymus ir bet kada pasirašyti sutartį su jums labiausiai tinkančiu ir patinkančiu nepriklausomu tiekėju.

 

c

 

Nauja verslo niša

Atsiveria dar platesnės galimybės –
rinkoje bus galima prekiauti pasigaminta
elektros energija ir tokiu būdu aktyviai
įsitraukti į šią sritį.

 

Kitos naudos

Auganti paslaugų kokybė ir didėjantis pasirinkimas
Galėsite pasirinkti tokį elektros vartojimo planą ir kainodarą, kurie geriausiai atitiks jūsų elektros vartojimo įpročius. Liberalizavus elektros energijos rinką nepriklausomi tiekėjai galės siūlyti daugiau išmanių sprendimų, leisiančių gyventi patogiau. „Ignitis“ laisvą elektros energijos rinką taip pat pasitiks, plėsdamas savo paslaugų ir produktų įvairovę bei pasiūlydamas elektros energijos planus, atitinkančius jūsų poreikius.

Galimybė gauti informaciją apie elektros energijos kainas realiuoju laiku
Kartu su elektros rinkos liberalizavimu nuo 2021 m. Lietuvoje bus įvedami išmanieji skaitikliai. Tai reiškia, kad galėsite greičiau reaguoti į kainų pokyčius ir elektros energiją naudoti dar efektyviau.

Vietinė konkurencija
Dėl jūsų nepriklausomi tiekėjai varžysis tarpusavyje, gerindami paslaugų kokybę ir klientų aptarnavimą, ir tik nuo jūsų priklausys, su kuriuo iš jų norėsite bendradarbiauti. „Ignitis“ skirs dar daugiau dėmesio klientams, kad su elektros įsigijimu susijusios paslaugos būtų atliekamos paprasčiau.

Regioninė konkurencija
Elektros energijos rinkos liberalizavimas paskatins kitose teritorijose veikiančių nepriklausomų tiekėjų, pvz., iš Suomijos, Švedijos, Lenkijos, atėjimą į elektros energijos Lietuvoje rinką. Tokiu būdu jums, kaip vartotojui, didės pasirinkimų įvairovė.

 

Kaip veikia laisva elektros energijos rinka?

Elektros energijos kelias nuo gamybos iki jūsų namų.

schemapng

 

 

Pasitikrinkite į kurį elektros energijos rinkos liberalizavimo etapą patenkate

Įveskite per mėnesį suvartojamos elektros energijos kiekį ar išleidžiamą pinigų sumą

Patenkate į trečiąjį el. energijos rinkos liberalizavimo etapą. Rinktis tiekėją būsite kviečiami iki 2022 m. gruodžio 10 d.

Patenkate į antrąjį el. energijos rinkos liberalizavimo etapą. Rinktis tiekėją būsite kviečiami iki 2021 m. gruodžio 10 d.

Patenkate į pirmąjį el. energijos rinkos liberalizavimo etapą. Rinktis tiekėją būsite kviečiami iki 2020 m. gruodžio 10 d.

Registruokitės ir gaukite naujausias žinias apie elektros rinkos liberalizavimą bei su tuo susijusius pasiūlymus. Pateikti skaičiavimai yra preliminarūs ir gali kisti pasikeitus elektros energijos sunaudojimui.

Registruokitės ir gaukite naujausias žinias apie elektros rinkos liberalizavimą bei su tuo susijusius pasiūlymus. Pateikti skaičiavimai yra preliminarūs ir gali kisti pasikeitus elektros energijos sunaudojimui.

Registruokitės ir gaukite naujausias žinias apie elektros rinkos liberalizavimą bei su tuo susijusius pasiūlymus. Pateikti skaičiavimai yra preliminarūs ir gali kisti pasikeitus elektros energijos sunaudojimui.

Pasirinkimas
Noriu gauti pasiūlymus ir naujienas el. paštu arba telefonu. Plačiau

 

 

Ignitis palaiko elektros energijos rinkos liberalizavimą, nes tai naudinga Lietuvai ir jos žmonėms

1.6 mln.

Tiek privačių elektros energijos klientų iki 2023 m. turės pasirinkti nepriklausomą elektros energijos tiekėją savo namams.

Iki šiol privatiems elektros energijos klientams tiekiamos elektros energijos kainą tvirtindavo valstybė. Atėjo laikas pokyčiams, nes likome vieni iš paskutinių visoje Europoje, vis dar negalintys pirkti elektros energijos taip, kaip perkame, pavyzdžiui, mobiliojo ryšio ar bet kokias kitas paslaugas, iš kelių pasiūlymų pasirinkdami mums tinkamiausią.  Liberalizuotoje elektros energijos rinkoje nepriklausomi tiekėjai varžosi tarpusavyje, o vartotojai gali rinktis. Įmonės laisvai konkuruoja siūlydamos tiek įvairesnes paslaugas, tiek vartotojo poreikius labiausiai atitinkančius planus, tad naudą junta kiekvienas.

Elektros energijos įsigijimo kaina ir jos tiekimas galutinėje elektros kainoje sudaro apie 48% ir ši kainos dalis valstybės nebus reguliuojama. Toliau liks reguliuojamos kitos sudedamosios galutinės elektros kainos dalys – elektros energijos persiuntimas (energijos perdavimas, skirstymas) bei kitos su tuo susijusios  paslaugos.

Pereidama į atvirą ir konkurencijos pagrindais veikiančią elektros energijos rinką, kurioje elektros energijos tiekimo paslaugas teiktų tik nepriklausomi elektros energijos tiekėjai, Lietuva taip pat įgyvendina ES įsipareigojimus. Pažymėtina, kad Estija elektros energijos tiekimo rinką visiškai liberalizavo 2013 m., Latvija – 2015 m., Švedija – 1996 m., Suomija – 1997 m.  Lietuvoje elektros energijos rinka visiškai liberalizuota bus 2023 m.

Registruokitės ir gaukite naujausias žinias apie elektros rinkos liberalizavimą bei su tuo susijusius pasiūlymus

Sutinku gauti informaciją ir pasiūlymus susijusius su elektros rinkos liberalizavimu. Plačiau