Savitarna

Nepriklausomas dujų tiekimas verslui

 • Lietuviško kapitalo įmonė
 • Ilgametė patirtis, patikimumas ir skaidrumas
 • Diversifikuotas dujų tiekimo portfelis
Moteris verslininkė šypsosi Moteris verslininkė šypsosi
MUMIS PASITIKI
virš 6 000
verslo klientų Lietuvoje
 
LYDERIAI LIETUVOJE
~63 %
 
SUKAUPTA
60+ metų
patirtis dujų rinkoje

IGNITIS gamtinių dujų planai verslui

Mums svarbus kiekvienas verslo klientas, neatsižvelgiant į jo atstovaujamą sektorių, dydį ar lokaciją, todėl esame lankstūs siūlydami kainų bei terminų pasirinkimą.

* Gamtinių dujų rinkos kainą biržoje rasite čia.

Nežinote, kokį dujų tiekimo planą pasirinkti?

Atsakykite į kelis klausimus ir mes pateiksime jums asmeninį pasiūlymą
Gauti asmeninį pasiūlymą

IGNITIS – patikimas partneris jūsų gamtinių dujų tiekimui

 1. Individualus dėmesys klientui

  Įvertiname kiekvieno kliento poreikius, pasiūlome geriausiai jo verslui tinkantį sprendimą. Į visus klausimus siekiame atsakyti efektyviai, todėl turime atskirą verslo Klientų aptarnavimo liniją telefonu.

 2. Diversifikuotas dujų tiekimo portfelis

  Esame vienas didžiausių suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo naudotojų Lietuvoje, įsigyjame SGD krovinius iš viso pasaulio, išskyrus Rusiją; taip pat – iš skirtingų energijos biržų bei saugome jas saugykloje.

 3. Konsultacijos energetikos klausimais

  Norite mažesnės sąskaitos už gamtines dujas? Mūsų energetikos ekspertai suteiks konsultaciją energijos kaštų mažinimo klausimais ir pasiūlys būtent jūsų verslui tinkamą sprendimą.

scales
ATSAKINGAS PASIRINKIMAS

Klimatui neutralios dujos

Su kiekvienu dujų tiekimo planu už papildomą kainą klientas gali rinktis klimatui neutralių dujų planą, pagal kurį dujų išmetamas CO2 bus kompensuojamas Ignitis siūlomais projektais.

DAUGIAU INFORMACIJOS

Ką reikia žinoti, apie gamtinių dujų tiekimą verslui?

Kaip tapti mūsų klientu?
 1. Objektas, dėl kurio kreipiatės, turi būti prijungtas prie AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) gamtinių dujų skirstymo sistemos;
 2. Sudarykite su mumis Gamtinių dujų pirkimo–pardavimo ir paslaugų teikimo sutartį.

Ką daryti, norint įsivesti dujas?

Prijungti savo objektą prie gamtinių dujų skirstymo sistemos Jums padės ESO. Dėl gamtinių dujų įvedimo rekomenduojame kreiptis kuo anksčiau, nes dujų įvedimo procesas gali užtrukti nuo 6 iki 12 mėnesių.

Registrų centro tinklalapyje regia.lt/zemelapis/ galite pasitikrinti, ar šalia yra nutiestas dujotiekis ir kaip galima prisijungti  prie skirstomojo dujų tinklo. Plačiau apie prijungimo procesą galite sužinoti ESO interneto svetainėje, kurioje galėsite stebėti gamtinių dujų įvedimo procesą, kai tik pateiksite paraišką ir pasirašysite ESO Prijungimo paslaugos sutartį.

Kas gali sudaryti Gamtinių dujų pirkimo–pardavimo ir paslaugų teikimo sutartį?

Sutartį sudaryti gali objekto savininkas, savininko įgaliotas asmuo ar kiti teisėtu pagrindu (nuoma, panauda, patikėjimo teisė ir kt.) savininko objektu besinaudojantys asmenys.

Kaip gauti komercinį pasiūlymą gamtinių dujų tiekimui ir / ar sudaryti Gamtinių dujų pirkimo–pardavimo ir paslaugų teikimo sutartį?

Asmeninį pasiūlymą gamtinių dujų tiekimui gaukite supildę trumpą anketą. Dviejų darbo dienų bėgyje jums pateiksime optimaliai jūsų poreikiams pritaikytą gamtinių dujų tiekimo pasiūlymą.

Jeigu norite sudaryti sutartį, prašome užpildyti prašymą sudaryti sutartį ir pateikti formoje nurodytus dokumentus. Dviejų darbo dienų bėgyje jums pateiksime Gamtinių dujų pirkimo–pardavimo ir paslaugų teikimo sutartį pasirašymui. Sutartį atsiųsime prašymo formoje jūsų nurodytu el. paštu, o esamiems klientams ją pateiksime ir verslo klientų savitarnos svetainėje e.ignitis.lt.

Kokių dokumentų reikia sutarčiai sudaryti?

Gamtinių dujų pirkimo–pardavimo ir paslaugų teikimo sutarčiai sudaryti reikalingi šie dokumentai:

 • nuosavybę patvirtinantis Nekilnojamojo turto registro išrašas arba nuomos, panaudos sutartis ar kt., jei patalpos nuomojamos;
 • pirminio gamtinių dujų paleidimo atveju – ESO pažyma apie dujų sistemų parengimą sujungimui (ESO pažyma nereikalinga, jeigu prašymo formoje sutiksite, kad šią pažymą gautų „Ignitis“);
 • apskaitos prietaisų rodmenų suderinimo aktas, jei keičiasi savininkas;
 • juridinių asmenų registro išrašas;
 • įgaliojimas, jei sutartį pasirašys įgaliotas asmuo.

Svarbu. Greičiau ir paprasčiau pateikti reikiamus dokumentus jums padės mūsų paruošta prašymo sudaryti sutartį forma. Užpildykite ją.

Kaip pasirašyti gautą Gamtinių dujų pirkimo–pardavimo ir paslaugų teikimo sutartį?

Sutartį prašome pasirašyti jums patogiu būdu:

 1. e. parašu: esamiems klientams prisijungus prie verslo klientų savitarnos svetainės e.ignitis.lt skiltyje Sutartys;
 2. fiziniu parašu: grąžinus pasirašytos sutarties specialiosios dalies egzempliorių el. paštu [email protected];
 3. jeigu el. pašto neturite – sutartį jums atsiųsime paprastu paštu.

Rekomenduojame naudotis verslo klientų savitarnos svetaine e.ignitis.lt, nes savo paskyroje galėsite ne tik pasirašyti sutartį, bet ir valdyti sutarties duomenis (stebėti suvartojimą, kainas ir jų prognozę, užsisakyti reikalingas pažymas ir paslaugas, deklaruoti skaitiklių rodmenis ir kt.).

Kokie Gamtinių dujų pirkimo–pardavimo ir paslaugų teikimo sutarties parengimo, įsigaliojimo ir galiojimo terminai?

Gavę jūsų prašymą sudaryti sutartį, sutartį parengsime per 2 darbo dienas (sudarymo mokesčiai netaikomi):

 • jeigu objekte gamtinės dujos nėra tiekiamos, sutartis įsigalios nuo dujų pajungimo dienos. Atkreipiame dėmesį, kad prašymą ESO pajungti gamtines dujas objekte pateiksime tik gavę jūsų pasirašytą sutartį;
 • jeigu objekte dujos jau yra tiekiamos, sutartis įsigalios nuo jos sudarymo dienos;
 • gamtinės dujos bus tiekiamos sutartyje numatytą laikotarpį. Sutartis galioja iki joje numatytos galiojimo dienos arba iki jos nutraukimo dienos, jeigu šalys taip susitaria.

Kur kreiptis, esant klausimų?

Papildomą informaciją jus dominančiais klausimais galite sužinoti užpildę šią užklausos formą arba susisiekę verslo klientų aptarnavimo telefonu +370 5 276 76 76.

Kada ir kaip deklaruoti gamtinių dujų skaitiklių rodmenis?

Suvartotą gamtinių dujų kiekį turite mums pateikti / deklaruoti nuo einamojo mėnesio 20 d. iki kito mėnesio 1 darbo dienos 21.00 val.

Dujų skaitiklių rodmenis galite deklaruoti jums patogiu būdu:

 • verslo klientų savitarnos svetainės e.ignitis.lt skiltyje Rodmenų deklaravimas;
 • nesant galimybei deklaruoti savitarnos svetainėje – verslo klientų aptarnavimo telefonu +370 5 276 76 76.

Jei gamtinių dujų laikinai nevartoju, ar turiu deklaruoti skaitiklio rodmenis?

Jei kurį laiką gamtinių dujų nevartojate, verslo klientų savitarnos svetainės e.ignitis.lt skiltyje Laikinas dujų nevartojimas pažymėkite, kuriame objekte ir kurį laiką gamtinių dujų nevartosite. Tokiu atveju per pasirinktą laikotarpį jums nereikės deklaruoti 0 m3 gamtinių dujų suvartojimo, o ESO jums nepritaikys vidurkio.

Kas nutiks, jei pamiršau deklaruoti gamtinių dujų skaitiklio rodmenis?

Praleidus deklaravimo laikotarpį ir verslo klientų savitarnos svetainėje e.ignitis.lt nepasirinkus Laikino dujų nevartojimo paslaugos, ESO pagal patvirtintą metodiką nustatys vartojimo kiekį pagal vidurkį, vadovaujantis istoriniais 3 metų to paties mėnesio individualiais vartojimo kiekiais.

Svarbu žinoti:

 • skaitiklio rodmuo NUO gali nesutapti dėl įvairių priežasčių (nedeklaravus ESO pritaikė vidurkį, ESO įvykdė kontrolinį rodmenų nurašymą ir patikslino rodmenis bei kt.). Paskutinį užfiksuotą rodmenį rekomenduojame pasitikrinti verslo klientų savitarnos svetainėje e.ignitis.lt.
 • jei jūsų skaitiklis persisuko ar buvo pakeistas, tiesiog deklaruokite naujai matomą rodmenį. Susidariusią permoką ar nepriemoką įvertinsime kito mėnesio sąskaitoje.

Kilus klausimų, kviečiame susisiekti verslo klientų aptarnavimo telefonu +370 5 276 76 76, mielai padėsime ir patarsime.

Dar neapsisprendėte? Reikia patarimo?

Paaiškinimai

* Vadovaujantis Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos 2022 m. I pusm. duomenimis.