Energijos vartojimo efektyvumas
Efektyviai naudodami energiją galime ne tik sutaupyti, bet ir gyventi švaresnėje bei sveikesnėje aplinkoje. Čia rasite naudingų patarimų nuo ko pradėti.
- Kaip „Ignitis“ padeda energiją vartoti efektyviai?
- Kaip sumažinti energijos suvartojimą namuose?
- Kaip išsirinkti energetiškai efektyvius prietaisus?
Kaip gyventi tvariai ir drauge sutaupyti
Dviejų laiko zonų tarifo nauda
Dviejų laiko zonų tarifo nauda
Paskaičiuota, kad jeigu bent 35 % savo buities darbų atliekate naktį ar savaitgalį, jums verta rinktis dviejų zonų tarifą.
- Vienos laiko zonos tarifą rekomenduojama rinktis klientams, kurie dirba namuose, augina mažus vaikus ir buities darbus dirba kasdien. Pasirinkę šį tarifą už elektros energiją mokėsite tą pačią kainą tiek darbo dienomis, tiek ir savaitgaliais.
- Dviejų zonų tarifas rekomenduojamas tiems, kurie didžiąją darbo savaitės laiko dalį praleidžia ne namuose, o daugiausia elektros vartoja vakarais ir savaitgaliais. Pasirinkę šį tarifą darbo dienomis už elektros energiją mokėsite brangiau, tuo tarpu naktimis ir savaitgaliais – pigiau.
-
Pagal savo vartojimo įpročius galėsite pasirinkti ir iš 3 mokėjimo planų:
Minimalaus – rekomenduojame, jei elektros suvartojate mažai. Nemėgstate buities apkrauti nereikalingais elektros prietaisais.
Optimalaus – rekomenduojame, jeigu namus šildote elektra, naudojate daug buitinių prietaisų arba elektrinę transporto priemonę.
Išmanaus – Valandinio – rekomenduojame sekantiems elektros kainos pokyčius, nes kaina kis kas valandą.
Išnaudokite išmaniųjų skaitiklių privalumus
Išnaudokite išmaniųjų skaitiklių privalumus
Išmanieji skaitikliai suteiks jums galimybę gauti ir naudotis jūsų detaliais elektros energijos suvartojimo duomenimis. Analizuodami šiuos duomenis, galėsite geriau suprasti savo energijos vartojimo įpročius ir priimti sprendimus juos keisti. Beje, išmaniųjų skaitiklių rodmenų nurašymas vyks nuotoliniu būdu, todėl jums nebereikės kas mėnesį patiems nurašinėti skaitiklių rodmenų!
Ar žinojote, jog iki 2025 ESO planuoja įdiegti išmaniuosius skaitiklius visiems vartotojams, suvartojantiems daugiau nei 1000 kWh per metus?
Suvartojimo rodiklių stebėjimas leidžia sutaupyti iki 7 % energijos
Suvartojimo rodiklių stebėjimas leidžia sutaupyti iki 7 % energijos
Jei jūsų namuose įrengtas išmanusis skaitiklis ir esate pasirinkę „Ignitis“ savo nepriklausomu elektros energijos tiekėju, kviečiame išbandyti mobiliąją programėlę, kurios pagalba galėsite dar paprasčiau stebėti ir analizuoti savo suvartojimo duomenis.
- Sužinosite, kurie prietaisai jūsų namuose naudoja daugiausia elektros energijos.
- Matysite, kada elektros energijos suvartojate mažiausiai, o kada daugiausiai.
- Jei esate gaminantis vartotojas, galėsite matyti savo pagamintos ir suvartotos energijos rodmenis.
3 energiją tausojantys sprendimai
3 energiją tausojantys sprendimai
Jei planuojate atnaujinti namus ar automobilį, primename, kad investicijos į išmanius žaliuosius sprendimus dabar atsiperka dar greičiau, ypač pasinaudojus valstybės kompensacijomis.
- Saulės elektrinę galima įsirengti ant savo namo stogo ar sklype arba įsigyti jos dalį nutolusiame saulės parke.
- Šilumos siurbliai – šiuo metu itin sparčiai populiarėjantis namų šildymo būdas, ilgainiui leisiantis sutaupyti nemažą sumą pinigų ir prisidėti prie tvaraus energijos vartojimo.
- Elektromobilio įkrovimo stotelė jūsų namuose – saugiausias ir greičiausias būdas įkrauti automobilio bateriją.
Kaip sumažinti energijos suvartojimą namuose?
1
Prioritetą teikite energijai, pagamintai iš atsinaujinančių energijos išteklių
Vartojant ekologišką saulės elektrinių gaminamą elektros energiją prisidedama prie švaresnės aplinkos kūrimo, sumažinamos išlaidos už elektros energiją.
2
Rinkitės energetiškai efektyvias vėsinimo ir šildymo sistemas, kurias prižiūrėkite (išvalykite)
Kartą per metus reikėtų patikrinti vėsinimo ir šildymo sistemas, jas išvalyti. Nesutvarkytų sistemų efektyvumas krenta. Tai ne tik didina Jūsų sąskaitas, bet ir labiau teršia gamtą.
3
Naudokite aukštos energetinės klasės (A-G) buitinę techniką, ją prižiūrėkite
Naudokite eco programas, įdiegtas buitinėje technikoje. Jos gali sutaupyti nuo 30 iki 45 % energijos.
4
Išmaniuosiuose įrenginiuose naudokite energijos taupymo funkcijas
Naudodami telefoną, kompiuterį ar planšetę bent kartais įjunkite energijos taupymo funkciją – baterija tarnaus ilgiau, ją reiks rečiau krauti.
5
Analizuokite savo elektros energijos suvartojimą
Vienas efektyviausių būdų taupyti elektros energiją namų ūkiams – gyventojų įpročių keitimas, prisitaikymas optimaliam vartojimui.
6
Išjunkite ir iš kištukinio lizdo ištraukite nenaudojamus prietaisus
Net budėjimo režimu veikiantys prietaisai eikvoja energiją, todėl toks sprendimas padės sutaupyti, ir užtikrins saugumą.
7
Neužstatykite langų
Saulės šviesa yra nemokama. Stenkitės išnaudoti visas galimybes, laikydami langus neužstatytus, neapkrautus.
8
Rinkitės tvarų judėjimą, mažiau taršų transportą (pvz. elektromobilius)
Judėkite darniai: jei galite, palikite automobilį namuose, rinkitės keliavimą pėsčiomis ar dviračiu, dažniau keliaukite viešuoju transportu.
9
Rūšiuokite
Rūšiuokite – taip ne tik prisidėsite prie aplinkosaugos puoselėjimo, bet ir sutaupysite.
10
Surinkite ir panaudokite lietaus vandenį
Lietaus vanduo yra nemokamas. Tereikia atitinkamuose rezervuaruose arba talpose surinkti vandenį ir galima jį panaudoti daržo ar sodo laistymui.
Atsakingas energijos vartojimas – kaip į tai įtraukti vaikus
Atsakingas energijos vartojimas – kaip į tai įtraukti vaikus
- Vienas pagrindinių patarimų – į energijos taupymo ar švaistymo mažinimo iniciatyvas žiūrėkite kūrybiškai.
- Kad elektros taupymas sudomintų mažuosius, apie tai reikėtų aiškinti įdomiai ir jiems suprantama forma, padėti suprasti, kaip kažkuris veiksmas atsispindi sąskaitose, kiek įvairių išteklių reikia elektros energijai pagaminti. Verta papasakoti ir apie tai, kaip energijos taupymas prisideda prie klimato kaitos stabdymo ir švaresnės gamtos išsaugojimo, kad tam įtakos turi kiekvienas mūsų.
- Leisdami laiką kartu, pavyzdžiui, žaidžiant stalo žaidimus ar skaitant knygas, sutaupysite energijos nenaudodami kelių prietaisų (telefono ar televizoriaus).
- Taip pat važinėjimas dviračiu, pasivaikščiojimas gamtoje ar lauko žaidimų žaidimas – veiklos, pakeičiančios laiko leidimą prie televizoriaus, telefono ar kompiuterio, todėl leidžia sumažinti energijos suvartojimą.
Naujas ES energijos vartojimo efektyvumo žymėjimas
Naujas ES energijos vartojimo efektyvumo žymėjimas
Europos Sąjungoje daugelis kasdienio naudojimo buitinių prekių yra ženklinamos ir projektuojamos taip, kad atitiktų minimalius energinio efektyvumo standartus. Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. elektros lemputės ir šviestuvai turi būti ženklinami pakeistos skalės etiketėmis, vietoj anksčiau naudotų A+++–D klasių pagal energijos vartojimo efektyvumo skalės sistemą naudojamos tik A–G klasės, t. y. nauja energijos vartojimo efektyvumo skalės sistema be ženklo „+".
Ženklinimo reikalavimai taikomi: šaldytuvams, indaplovėms, skalbyklėms, televizoriams, šviestuvams ir kt.
Taupykite energiją drauge su IGNITIS detektyvais!
Efektyviai vartoti energiją skatiname ir vaikus.
IGNITIS detektyvai- Patiriate sunkumų apmokėdami sąskaitas už energiją?
- Šildotės būstą, o namai vis tiek šalti?
- Daugiau nei 10 proc. savo pajamų išleidžiate sąskaitoms už energiją apmokėti?
Jei teigiamai atsakėte bent į vieną klausimą, vadinasi, susiduriate su energetiniu skurdu. Pasitarkite su Vartotojų aljanso energetikos patarėju. Skambinkite karštąja telefono linija 0 670 00066 darbo dienomis 10-16 val. ir gaukite nemokamą konsultaciją.