Savitarna
Šaldytuvas - energijos ryjikas
Šaldytuvas - energijos ryjikas

7 patarimai, kaip sumažinti šaldytuvo elektros sunaudojimą

Šaldytuvas – būtinas prietaisas kiekvienuose namuose. Tuo pačiu jis yra nemenkas elektros rijikas, sunaudojantis apie 15 proc. visos namų elektros energijos. Be šaldytuvo neįmanoma išsiversti, tačiau įmanoma sumažinti jo elektros sąnaudas. Tereikia pasinaudoti paprastais patarimais ir išvengti dažnai daromų klaidų. Dalinamės jais su jumis.

1. Tinkama šaldytuvo vieta. Šaldytuvą reikėtų statyti toliau nuo šilumos šaltinių, tokių kaip radiatoriai, orkaitės ar tiesioginiai saulės spinduliai. Tas pats galioja šaldikliui – verčiau jo nestatykite prie indaplovės ar skalbinių džiovyklės. Šilumos šaltiniai skatina šaldytuvą dirbti intensyviau ir sunaudoti daugiau energijos.

2. Tinkama temperatūra. Žemesnė temperatūra padeda stabdyti maisto gedimą skatinančių bakterijų dauginimąsi. Vis tik, geriau nelaikykite pernelyg žemos temperatūros, nes kai kurie produktai gali užšalti, juos taps sunkiau apdoroti, liks mažiau vertingų savybių. Be to, sumažinus temperatūrą 1 laipsniu, šaldytuvas suvartos maždaug 5 proc. daugiau elektros energijos.

Ideali šaldytuvo temperatūra yra nuo 2,8 °C iki 4,4 °C, nes maisto produktai ilgiausiai išlieka švieži esant 1–4 °C. Šaldiklyje optimali temperatūra yra apie -17,8 °C.

3. Elektros sąnaudų stebėjimas. Jeigu norite sužinoti savo elektros sąnaudas, stebėkite statistiką, analizuokite ją ir pagal tai keiskite savo įpročius. Tai padaryti padės mobilioji programėlė „EnergySmart“. Joje matysite, kiek energijos jūsų namuose sunaudoja įrenginiai, skirti šaldymui, maisto gamybai, skalbimui ir kitoms reikmėms. Be to, žinosite paros, savaitės, mėnesio, o taip pat visų metų elektros suvartojimą.

EnergySmart programėlė telefone

Atsisiųskite „EnergySmart“ programėlę jau dabar

Atsisiųsti iš

4. Šaldytuvo valymas. Reguliariai valykite šaldytuvo ir šaldiklio vidaus sieneles. Ant sienelių susikaupęs ledo sluoksnis (ypač šaldiklyje) gali net iki 25 proc. padidinti elektros sąnaudas. Kai kurie šaldytuvai patys tirpina ledą ir išsivalo, tik nepamirškite reguliariai išpilti susikaupusį vandenį.

5. Šaldytuvo sandarumas. Patikrinkite, ar šaldytuvo durys sandariai užsidaro. Jei durelės neprisispaudžia tarp durų ir korpuso susitaro tarpelių. Pro juos šiltas oras patenka į šaldytuvo vidų, tuomet nustatytos temperatūros palaikymui reikia sunaudoti daugiau energijos. Be to, dėl dažno durų varstymo temperatūra gali pasiekti 8–13 °C, o tai reiškia, kad prietaisas sugrįžimui prie nustatyto šalčio turi eikvoti daug energijos.

6. Energetinė prietaiso klasė. Šaldytuvo (ir kitų prietaisų) efektyvumas nurodomas raidėmis nuo A+++ iki G (nuo efektyviausios iki mažiausiai efektyvios energinės klasės). Tačiau technologijos sparčiai tobulėja – tai, kas 2021 m. buvo vertinama kaip A+++ klasė, šiandien vos patenka į B.

Vidutinis F klasės šaldytuvas sunaudoja apie 260 kWh elektros energijos per metus, o A klasės – apie 60 proc. mažiau. Pasvarstykite, gal jau metas atsinaujinti?

7. Produktų kiekis šaldytuve. Pernelyg pilname šaldytuve gali sutrikti oro cirkuliacija, todėl šaldytuvas naudos daugiau energijos, kad išlaikytų nustatytą temperatūrą. Su šaldikliu yra atvirkščiai – kai jis užpildytas 70–80 proc., nebereikia didelės šalto oro cirkuliacijos, todėl sunaudojama mažiau energijos.

Visgi, daugiausiai sutaupysite (ir tai galioja ne tik šaldytuvui), jei būsite tikri savo namų šeimininkai – aiškiai žinosite, kas ir kiek elektros energijos valgo jūsų namuose. Atsisiųskite mobiliąją programėlę „EnergySmart“, kuri leis sekti namų energijos sąnaudas ir padės keisti savo įpročius.

Išbandykite „EnergySmart“ jau dabar

Atsisiųsti iš

Biržos kainos grafikas telefone

Atsisiųskite „EnergySmart“ programėlę!

Nuskaitykite QR kodą arba paspaudę mygtuką gaukite programėlę iš reikiamos parduotuvės.

Apple appstore buttonGoogle play button