Savitarna
Saulės elektrinės pajėgumų sekimas
Saulės elektrinės pajėgumų sekimas

Nuo kosmoso iki programėlės jūsų kišenėje

Šiandien saulės elektrinės atrodo tokia įprasta mūsų kasdienio gyvenimo dalis, kad net sunku patikėti, jog šiemet joms sukako 70 metų.

1954 m. sukurtas pirmasis fotovoltinis elementas, o vos po keturių metų palydovas „Vanguard I“ jau kilo į kosmosą su mažyčiu vieno vato elementu, suteikiančiu energiją radijo prietaisams. 1973 m. pirmasis pastatas pasipuošė saulės panelėmis ir, galima sakyti, pradėjo buitinių saulės elektrinių erą. Spartus šios srities progresas įspūdingas – nuo 1980 m. saulės baterijų kainos kasmet krito mažiausiai 10 procentų. 

Saulės elektrinių populiarumas Lietuvoje

Visiškai neperdedame sakydami, kad saulės elektrinės yra kasdienio mūsų gyvenimo dalis. Vien Lietuvoje per keturis pastaruosius metus gaminančių vartotojų skaičius nuo 8 tūkst. pakilo iki 109 tūkst. (tikėtina, kad kai skaitote šį įrašą, jis žymiai didesnis). Įvykus saulės elektrinių kainos lūžiui, nuosava elektrinė tapo ne tik siekiamybe, bet ir tiesiog savaime suprantamu patogumu. Tai puikiai iliustruoja pastarieji paramos įsirengti saulės elektrines kvietimai, kurių metu žmonės rekordišku greičiu iššlavė kompensacijas (šiemet 12 mln. Eur paramos išdalinta per 1,5 valandos!).

Daugiau saulės elektrinių – daugiau informacijos vartotojui

Daugėjant saulės elektrinių, atsirado poreikis stebėti elektros gaminimą. Logiška – jei įsirengei saulės elektrinę ant savo namo arba nusipirkai saulės parko gabalėlį, nori žinoti, kaip greitai atsipirks tavo investicijos, kiek elektros pagaminama per dieną, savaitę ar mėnesį, kiek elektros atiduota į tinklą (vadinasi, sutaupyta ateičiai). Taigi, atsirado mobiliosios programėlės, pateikiančios bendrą saulės elektrinės energijos gamybos vaizdą.

„Ignitis“ programėlė „EnergySmart“ žengė žingsniu toliau ir išsprendė daugybės įprastų programėlių problemas. Neretai jos neparodo viso gaminančio vartotojo energijos dinamikos paveikslo. Tuo tarpu „EnergySmart“ pateikia vartotojams visą vaizdą, didžiausią dėmesį sutelkdama į energijos kiekį, išsiųstą į tinklą, ir sukauptą balansą. Tai leidžia gaminantiems vartotojams tiksliai suprasti, kiek elektros energijos jie atidavė į tinklą ir kiek jos turi sukaupę ateičiai (pavyzdžiui, žiemą).

„EnergySmart“ programėlė

Atsisiųskite „EnergySmart“ programėlę

Atsisiųsti iš

Išsamus stebėjimas geresniam planavimui

Įdomu tai, kad saulės elektrinių progresas „sukūrė“ reiklesnius ir išmanesnius vartotojus. Jiems neužtenka bendros informacijos. Naujos kartos gaminantys vartotojai nori daugiau. Taigi, programėlių kūrėjai stengiasi apie elektros gamybą pateikti kuo daugiau ir įvairesnės informacijos. Vienas iš išskirtinių „Ignitis“ „EnergySmart“ programėlės bruožų yra galimybė rodyti istorinius duomenis valandos, dienos, mėnesio ir metų intervalais. Toks detalumo lygis leidžia gaminantiems vartotojams analizuoti savo energijos vartojimo modelius per skirtingus laikotarpius, suteikiant vertingų įžvalgų ateities planavimui.

Pavyzdžiui, saulėtą sezoną gaminantys vartotojai gali įvertinti, ar sukaupta energija bus pakankama dengti tamsesnius, šaltesnius sezonus. Taigi, žmonės gali priimti šia informacija grįstus sprendimus dėl savo energijos naudojimo ir kaupimo.

Kodėl nepakanka saulės inverterio programėlės?

Ne vienas mūsų klientas, įsirengęs elektrinę ant stogo, turi inverterio gamintojo programėlę. Ji leidžia stebėti, kiek elektros prigaudė saulės elektrinė. Ir… ir viskas. Smagu žinoti, kad investicija pasiteisina, o karšta lietuviška vasaros saulė gamina elektrą, tačiau iš ne vieno kliento girdėjome nusivylimą, kad to nepakanka. Čia į pagalbą ateina „EnergySmart“, nes vienoje vietoje pateikia ne tik į tinklą atiduodą kiekį, visą sukauptą rezervą, tačiau taip pat leidžia analizuoti pagamintos ir sunaudotos energijos balansą (bei palyginti jį su panašiais namų ūkiais).

„Ignitis“ „EnergySmart“ mobilioji programėlė šiandien gaminantiems vartotojams ne tik pateikia svarbiausią informaciją apie energijos gamybą, ji žengia reikšmingą žingsnį link išmanesnio, efektyvesnio ir finansiškai naudingesnio energijos valdymo. Ateityje planuojama daugybė įspūdingų atnaujinimų ir funkcijų. Tačiau ją įsidiegti tikrai verta jau šiandien.

Atsisiųskite „EnergySmart“ programėlę

Atsisiųsti iš

Biržos kainos grafikas telefone

Atsisiųskite „EnergySmart“ programėlę!

Nuskaitykite QR kodą arba paspaudę mygtuką gaukite programėlę iš reikiamos parduotuvės.

Apple appstore buttonGoogle play button