Elektra ir dujomis, kurias tiekia energetikos srityje dirbantys žmonės, naudojasi visi šalies gyventojai, nors dažniausiai nepastebi kaip jos atkeliauja iki namų. Tai fundamentali paslauga, ant kurios statoma daug ekonominės ir žmonių gyvenimo gerovės. O informacinių technologijų srities darbuotojams darbas joje turėtų patikti tuo, kad dauguma kolegų yra „tiksliukai“, iš STEM sričių, konkretūs. Dėl to lengviau išsiaiškinti poreikius, susitarti vieniems su kitais. Taip apie darbą didžiausioje Baltijos šalyse tarptautinėje energetikos bendrovėje „Ignitis grupė“ kalba Andrius Byčkovas, Grupės IT vadovas.
A. Byčkovas sako, kad prisijungti prie Grupės komandos paskatino tai, jog čia vienas didžiausių informacinių technologijų ūkių mūsų šalyje, o verslo sritis arti fizikos, konkreti. Srities reikšmingumas, noras ją suprasti kasdien žadina smalsumą ir įgalina daryti daugiau.
„Prisijungti prie grupės skatino tai, kad energetikos srityje dirbantys kolegos konkretesni, arčiau inžinerijos, mažiau neproduktyvių diskusijų, daugiau aiškaus, tiesaus bendravimo ir bendradarbiavimo. Daugumos Grupės įmonių pagrindinės veiklos technologinės – elektros ir dujų tinklai, žalioji ir lanksčioji gamyba. Žinoma, kaip ir kiekvienoje didelėje įmonėje, nemažą veiklos dalį sudaro ir labiau įprastos sritys – klientų aptarnavimas, apskaita, pirkimų, žmogiškųjų išteklių, finansų, dokumentų valdymas“, – dalijasi „Ignitis grupės“ IT vadovas.
Susidaro įspūdis, kad IT projektų vadovas, architektas, analitikas, programuotojas, administratorius ar kokybės užtikrinimo specialistas, svarstantis galimybę dirbti energetikos įmonėje, turėtų ją giliai išmanyti. A. Byčkovas teigia, kad tereikia būti smalsiam, o kolegos paaiškins, patars, nukreips.
Svarbu tai, kad uždaviniai IT komandai, kurie keliami „Ignitis grupės“ ir jos įmonių, nė kiek nenusileidžia tarptautinėse korporacijose sprendžiamiems uždaviniams.
„Pavyzdžiui, išmanieji skaitikliai, įsivaizduokime – virš milijono IoT įrenginių, per 100 parametrų (ne tik kilovatvalandės), terabaitai duomenų, kuriuos reikia surinkti, apdoroti, , analizuoti, ieškant anomalijų, gedimų ir pan. O ateityje iš tų pačių duomenų kurti sprendimus, pavyzdžiui, pranešti klientui kada jo skalbyklės kaitinimo elementas užkalkėjo, nes ima naudoti daugiau elektros energijos, ar saulės elektrinės moduliai ant stogo prikaupė purvo ir saulėtą dieną gamina mažiau energijos nei turėtų. Visa tai IT žmogui yra kūryba – optimaliai spręsti įdomius uždavinius“, – darbo įdomumu dalijasi A. Byčkovas.
Daugiau kaip 230 IT darbuotojų komandai, kurią sudaro projektų vadovai, architektai, analitikai, programuotojai, administratoriai, kokybės užtikrinimo specialistai, vadovaujantis A. Byčkovas, užsimena apie Grupės ambicijas laimėti būsimą jūrinio vėjo parko konkursą ir dėl to, tikėtina, būsimus itin reikšmingus projektus. Nedaug bendrovių Lietuvoje ir net pasaulyje galėtų pasiūlyti tokių įdomių uždavinių.