Savitarna
Ignitis karjera
Ignitis karjera

Karjera energetikoje – padarykime neįmanoma drauge

Energija iš jūrinio vėjo, išmaniųjų skaitiklių diegimas, duomenų panaudojimas klientų patirčiai gerinti, nepailstanti robotizacija ir naujausių technologijų pritaikymas. Visa tai – naujoji energetika, kuri tampa vienu patraukliausių sektorių darbui tiek dėl savo technologinės dinamikos, apčiuopiamos veiklos prasmės, tiek ir dėl darbo vietos stabilumo bei karjeros galimybių. Skaičiuojama, kad visame Lietuvos energetikos sektoriuje iki 2030 metų reikės apie 2,5 tūkst. naujų energetikų, vien „Ignitis grupėje” planuojame pasamdyti apie 1 tūkst. darbuotojų. Ir tai nėra tik inžinerinės pozicijos, tai – įvairių kitų sričių ekspertinės pozicijos, kaip projektų vadovų, teisininkų, aplinkosaugos specialistų, duomenų ar verslo analitikų, programuotojų bei kitų.

Būdami žaliosios energetikos vėliavnešiais visame Baltijos jūros regione, kviečiame prie savo komandos prisijungti visus, norinčius savo kasdieniu darbu kurti 100% žalią ir saugią energetikos ekosistemą dabarties ir ateities kartoms. Mūsų didžiausias dėmesys yra sutelktas į jūrinio vėjo elektrinių, sausumos vėjo hibridinių elektrinių, elektros kaupimo, konvertavimo (angl. Power-to-X) bei saugojimo technologijas ir jų vystymą. Pasitelkdami integruoto verslo modelio privalumus, įgaliname žaliosios ir lanksčiosios gamybos plėtrą ir planuojame pasiekti 4–5 GW instaliuotos galios iki 2030 m. Prisijunk ir padarykime neįmanoma drauge!

Ignitis karjera

Skirtingos istorijos, skirtingi karjeros keliai

SANDRA, procesų automatizavimo skyriaus vadovė

Baigusi verslo vadybos studijas ir įsidarbinusi finansų sektoriuje, Sandra suprato, kad norėtų labiau dinamiškos ir pokytį leidžiančios daryti srities, todėl pradėjo mokytis programavimo. Kadangi mokslai ir sekėsi, ir patiko, idėja persiorientuoti į automatizacijos sritį galiausiai virto realybe naujai specialistei įsiliejus į „Energijos skirstymo operatoriaus” (ESO) kolektyvą. Tris pirmuosius metus Sandra pas mus dirbo programuotoja, o pastaruosius dvejus vadovauja procesų automatizavimo sprendimų programuotojų komandai.

Sandra Stankaitytė

Kuo Sandra didžiuojasi šiandien? Dėl jos paleistų „robotukų“, kolegos sutaupo daugiau nei 18 tūkst. darbo valandų per mėnesį. Tam, kad robotai „žinotų“, ką veikti, prireikė daug programavimo ir energetikos žinių, kūrybiškumo ir stipraus ryšio su įmonės bei visos grupės kolegomis. Sandra džiaugiasi, kad vietoje konkurencijos grupėje vyksta draugiškas bendravimas ir nuolatinis keitimasis žiniomis. Tiesa, dėl skirtingų veiklos sferų, užtikrinti abipusį supratimą kartais pavyksta tik pasitelkus kolegų analitikų pagalbą.

Sandros darbe daug nekasdienių situacijų, tačiau darbas „Ignitis grupėje“ tuo ir įdomus, kad gali pasiūlyti ir visiškai netipinių savęs realizavimo galimybių, kaip pavyzdžiui nusifilmuoti klipe. „Nors inžinierę vaidinau tik apie 3 valandas, procesas buvo labai įdomus. Vilkėjau ryškią ESO aprangą, kažkas net buvo priėjęs pasiteirauti apie mūsų darbą. Dėl šios patirties geriau suprantu, koks sudėtingas yra kitų mano kolegų darbas. Dirbdami biure optimizuojame ir efektyviname veiklos procesus tam, kad kiti ESO kolegos kuo greičiau galėtų „atnešti“ šviesą į žmonių namus”, dalinosi Sandra.

DAINIUS, jūrinio vėjo projektų vadovas

Jeigu vieniems jūrinio vėjo elektrinių parkas Baltijos jūroje – vis dar fantastika, „Ignitis renewables“ projektų vadovui Dainiui tai – vienas didžiausių gyvenimo darbų. Dainius nesibaimina didelio masto projektų, nes, kaip pats sako, dirba drauge su gausiu būriu savo srities ekspertų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Nors elektrinių parką užbaigti numatoma iki 2030 m., Dainius sako, kad tolima data jo nė kiek negąsdina, nes šis projektas – itin dinamiškas bei suteikiantis galimybę nuolat mokytis ir tobulėti.

Dainius Stepanionis

O kaipgi Dainius atsidūrė viename svarbiausių šalies strateginių projektų? Pasekęs sesers energetikės pėdomis ir įstojęs į VGTU (dabar – Vilnius TECH), Dainius pasirinko vandens inžinerijos studijas, dalyvavo „Erasmus“ programoje, o galiausiai įgijo žaliosios energetikos magistro laipsnį. Profesinę karjerą jis pradėjo tuometinėje „Vilniaus energijoje“ ir ESO, kur buvo atsakingas už išmaniųjų skaitiklių projektą. Vėliau, išbandęs jėgas kitoje srityje, Dainius suprato, kad „Ignitis grupės“ kultūra, žmonės bei darbo pobūdis jam visgi artimiausi ir iš buvusios kolegės gavęs pasiūlymą naujai pozicijai, tapo „Ignitis renewables“ jūrinio vėjo komandos dalimi ir šiandien prisideda prie projektų, kurie bus įrašyti į Lietuvos energetikos istoriją.

„Iki 2030 m. reikės išmokti tiek daug naujų dalykų, o pats projektas keisis sulig kiekviena stadija. Bet jau dabar, stovint Olando kepurėje, už keliasdešimt kilometrų nuo būsimo parko, galiu įsivaizduoti, koks fantastiškas laukia rezultatas“, dalinosi Dainius prisimindamas klipo filmavimo akimirkas.

KRISTINA, apskaitos ekspertė

Ką „Ignitis grupės” apskaitos ekspertai veikia visą dieną? Kristina, įmonių apskaitos ekspertė,  skaičiuoja daug ką – kartais finansus, o kartais – savo įkvėpimus. Nuo finansinių ataskaitų rengimo ir audito procedūrų iki meditacijos sesijų – nuobodžiauti tikrai netenka.

Prisijungusi prie kolektyvo prieš septynerius metus, Kristina iš pradžių dirbo su mažesnėmis grupės įmonėmis, o šiandien ji atsakinga už vieną iš didžiausių grupės įmonių – „Ignitis gamybą”. Pasak jos pačios, „čia jautiesi svarbus, nes gali prisidėti prie itin apčiuopiamų rezultatų. Be to, džiaugiuosi galimybe dirbti lanksčiai, betarpiškai bendrauti su kolegomis iš skirtingų skyrių ir padalinių, kartu mokytis ir augti. Ar tai būtų emocinė sveikata, ar sąmoningumo ugdymas – galimybių tikrai apstu”.

Kristina Uldukienė

Dažniausiai Kristina dirba įmonės pagrindiniame biure, bet kartais jai tenka nuvažiuoti ten, kur vyksta pačios energijos gamyba. Viena iš tokių galimybių atsirado per klipo filmavimą Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje – išties unikaliame Baltijos šalių ir regiono objekte. Be jo, „Ignitis gamyba“ valdo ir plėtoja Elektrėnų kompleksą bei didžiausią atsinaujinančius energijos išteklius naudojančią elektrinę Lietuvoje – Kauno hidroelektrinę.

Take YOUR part in #EnergySmart!