Savitarna
lemputė
lemputė

7 svarbiausi atsakymai apie valstybės taikomą dalinį elektros kainų kompensavimą

Visiems buitiniams elektros energijos vartotojams Valstybė patvirtino dalinį elektros energijos kainos kompensavimą 2023 m. 1-ajam pusmečiui. Kitaip tariant, iki birželio 30 d. dalis jūsų sąskaitos ir toliau bus dengiama valstybės lėšomis. Žemiau trumpai ir aiškiai pateikiame, ką svarbu žinoti vartotojams.

1. Kas gaus dalinį kompensavimą?

Elektros kainų dalinis kompensavimas bus taikomas visiems buitiniams elektros energijos vartotojams nepriklausomai nuo gaunamų pajamų.

2. Kada dalinis elektros kainos kompensavimas taikomas?

Kompensavimas taikomas, jei vartotojo turima elektros kaina viršija 0,280 Eur/kWh su PVM ribą. Maksimalus kompensacijos dydis yra 0,285 Eur/kWh su PVM (neįskaičiuojant dalinio kompensavimo, skirto papildomai dedamajai prie elektros energijos persiuntimo paslaugos kainos kompensuoti). Gyventojams, kurių turima elektros kaina bus lygi arba mažesnė nei 0,28 Eur/kWh su PVM, dalinė kainos kompensacija nebus taikoma. Kaip minėta aukščiau, 0,280 Eur/kWh yra minimali elektros energijos kainos riba, žemiau kurios dalinis kompensavimas netaikomas.

elektros kainos kompensavimo grafikas

3. Kiek laiko bus kompensuojama dalis elektros kainos?

Dalinis kompensavimas bus taikomas 6 mėnesius – nuo 2023 m. sausio 1 d. iki 2023 m. birželio 30 d.

4. Kaip sužinosiu, kad kompensacija man buvo pritaikyta?

Gavę sąskaitą pamatysite, kiek tiksliai buvo „nukirpta“ nuo jūsų mokamos kainos dėl valstybės taikomo dalinio elektros kainos kompensavimo.

5. Ką reikia daryti, norint gauti kompensaciją?

Nieko. Jums nereikia niekur kreiptis, nereikia rašyti jokių prašymų, skambinti ar kažkur eiti. Dalinis kompensavimas visiems buitiniams elektros energijos vartotojams bus pritaikytas automatiškai. Primename, kad taip pat yra labai svarbu deklaruoti elektros skaitiklio rodmenis kiekvieną mėnesį ir atsiskaityti laiku. Rekomenduojame deklaruoti skaitiklio rodmenis internetu e.ignitis.lt savitarnoje.

6. Ar reikės gautą dalinį kompensavimą vėliau grąžinti?

Ne, dalinio kompensavimo grąžinti nereikės. Atkreipiame dėmesį, kad labai svarbu laiku ir teisingai deklaruoti elektros skaitiklio rodmenis.

7. Ar kompensacija bus taikoma pasirinkusiems 2 laiko zonų apskaitą?

Žinoma! Tai bus daroma pagal tas pačias taisykles, kaip yra aprašyta trečiame atsakyme.