Savitarna
Kompensacija Ignitis Eparkai
Kompensacija Ignitis Eparkai

Apskaitos laikotarpis baigiasi – artėja metas pasirinkti kompensacijos būdą

Turite saulės elektrinę ant stogo? O gal pasigaminate elektros energijos saulės parke? Tuomet jums, kaip ir visiems gaminantiems vartotojams, artėja laikas apskaityti sukauptą elektros energijos kiekį ir už jį gauti kompensaciją.

Šį pavasarį baigiasi dviejų metų trukmės kaupimo laikotarpis ir bus išmokama kompensacija už nepanaudotą elektros energijos kiekį, sukauptą nuo 2022 m. balandžio 1 d. iki 2024 m. kovo 31 d.

Visiems ta pati kaupimo laikotarpio pabaiga

Visiems gaminantiems vartotojams taikomas toks pats pagamintos elektros energijos apskaitos tvarkaraštis. Pagamintas, bet nepanaudotas elektros energijos kiekis kaupiamas dvejus metus, o kompensacija už jį mokama lyginiais metais – 2024 m., 2026 m. ir t. t. Tai reiškia, kad šį pavasarį jums priklauso kompensacija, jeigu į tinklą pateikėte daugiau elektros energijos, nei suvartojote. Visai nesvarbu, ar energiją gaminote nuo kaupimo laikotarpio pradžios (2022 m. balandžio 1 d.), ar vėliau (pvz., nuo 2023 m. rudens) – jums priklauso kompensacija. 

Verta žinoti – apskaitos laikotarpio pabaigoje (2024 m. kovo 31 d.) sukauptas elektros energijos kiekis nebus perkeliamas į kitą kaupimo laikotarpį. 

Kompensacijos dydis „Ignitis“ klientams

Jūsų pagamintą, atgautą ir sukauptą elektros energijos kiekį galite matyti savo sąskaitose už elektros energiją. Gaminantys vartotojai kompensaciją gauna iš savo nepriklausomo elektros energijos tiekėjo, sutartyje numatytomis sąlygomis ir tvarka.

„Ignitis“ nepriklausomo elektros tiekimo klientams bus taikoma 0,086 Eur/kWh dydžio kompensacija. Ji apskaičiuota pagal 2023 m. balandžio–rugpjūčio mėnesių „Nord Pool“ elektros biržos Lietuvos zonos kainų aritmetinį vidurkį.

Išsirinkite jums tinkamiausią kompensavimo būdą

Savo klientams siūlome net tris kompensavimo būdus, iš kurių galite pasirinkti jums tinkamiausią.

I BŪDAS
Elektros sąskaitos kompensavimas

II BŪDAS
Šeimos nario elektros sąskaitos kompensavimas

III BŪDAS
Elektromobilio įkrovimas „Ignitis ON“ tinkle

Kompensacija panaudojama padengti savo elektros energijos sąskaitą. Kompensacija panaudojama padengti šeimos nario ar artimojo sąskaitą už elektros energiją. Kompensacija priskiriama prie jūsų „Ignitis ON“ kliento sąskaitos. Ją galėsite panaudoti elektromobilio įkrovimui.
0,086 Eur/kWh dydžio kompensacija. 0,086 Eur/kWh dydžio kompensacija. 0,129 Eur/kWh dydžio kompensacija.
Jeigu šis būdas jums tinka – nereikia nieko daryti. Jis bus priskirtas automatiškai. Kompensacijos būdą reikia pasirinkti savitarnoje e.ignitis.lt. Ši permoka turi būti išnaudota per 12 mėnesių. Per šį laikotarpį neišnaudota suma nebus perkeliama į kitą laikotarpį.
Jeigu nepasirinksite kito kompensavimo būdo – automatiškai bus paskirtas šis.   Kompensacijos būdą reikia pasirinkti savitarnoje e.ignitis.lt.

Taip pat galėsite pasirinkti ir išmoką į savo banko sąskaitą užpildydami specialią formą.

Svarbu! Apie sukauptą ir nepanaudotą energijos kiekį (jei tokio bus) ir priskaičiuotą kompensacijos sumą bei galimus kompensacijos panaudojimo būdus informuosime jus elektroniniu laišku pasibaigus kaupimo laikotarpiui – balandžio mėnesio pradžioje – iki tol jums nieko nereikia daryti.

Pavyzdys. Mantas įsigijo 10 KW galios įrenginį saulės parke, kuris pradėjo veikti 2022 m. liepos mėnesį. Nuo to laiko jis pagamino 11 500 kWh, o sunaudojo 10 300 kWh, tad sukaupė 1 200 kWh. Jis yra „Ignitis“ nepriklausomo elektros tiekimo klientas, tad jam priklausys 103,20 Eur kompensacija (1 200 kWh x 0,086 Eur/kWh). Jis pasirinko II kompensacijos panaudojimo būdą apmokėti elektros sąskaitas su pasinaudojimo tinklais mokesčiu (10 kW x 4,89 Eur/kW/mėn. = 97,77 Eur).

Elektros sąskaitos kompensavimas bus pradėtas taikyti nuo balandžio mėnesio. Tai reiškia, kad jūsų sąskaita už balandžio mėnesį suvartotą elektrą bus dengiama iš kompensacijos sumos. Kitų mėnesių elektros sąskaitos bus dengiamos iš kompensacijos sumos, kol ši bus visai panaudota.

Linkime saulėto naujo kaupimo laikotarpio!