Savitarna
Mergina džiaugiasi gavusi kompensaciją
Mergina džiaugiasi gavusi kompensaciją

Buitiniams gaminantiems vartotojams jau išmokėti daugiau kaip 4 mln. eurų kompensacijų

Sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“ praneša, kad buitinių gaminančių vartotojų sąskaitose jau atsispindi kompensacijos už per paskutinį elektros energijos kaupimo apskaitos laikotarpį sukauptas, bet nepanaudotas kilovatvalandes. Bendrovė buitinių gaminančių vartotojų kompensacijoms skyrė daugiau kaip 4 mln. eurų, dar beveik 1 mln. bus išmokėti verslo klientams, kurie yra gaminantys vartotojai. Klientai galėjo pasirinkti kuriuo iš kelių būdų pageidauja gauti kompensaciją.

„Ignitis“ primena, kad per paskutinį elektros energijos kaupimo apskaitos laikotarpį, kuris prasidėjo 2022 m. balandžio 1 d. ir baigėsi 2024 m. kovo 31 d., buitiniai ir verslo klientai, įsigiję saulės elektrines nutolusiuose parkuose ar įsirengę jas ant stogo, pagamino daugiau elektros energijos nei reikia jų individualiems ar verslo poreikiams. Tad už sukauptą energijos perteklių, buitiniai vartotojai ir verslas gali gauti kompensaciją. Kompensacijos, sudėjus buitinius ir verslo klientus, bendrovei kainuos apie 5 mln. eurų.

Kaip teigia „Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovė Dalia Bražiūnaitė, bendrovė dar kovo mėnesio pradžioje pradėjo intensyvų buitinių klientų informavimą apie artėjantį kompensacijų laikotarpį, detalizavo būdus, kuriais gaminantys vartotojai gali gauti kompensaciją už sukauptas ir nepanaudotas kilovatvalandes per dviejų metų kaupimo laikotarpį. Be to, „Ignitis“ sudarė galimybę sukauptomis ir nepanaudotomis kilovatvalandėmis padengti ne tik savo, tačiau šeimos nario ar artimojo sąskaitą už elektros energiją arba panaudoti kompensaciją elektromobilio įkrovimui „Ignitis ON“ tinkle. Beje, lyginant su ankstesniu kompensacijų laikotarpiu, pasirinkimas kompensaciją skirti elektromobilio įkrovimui „Ignitis ON“ tinkle, išaugo keliolika kartų. Pageidaujantys gauti piniginę išmoką, taip pat turėjo tokią galimybę paprasta forma užpildę prašymą.

Pasak „Ignitis“ atstovės, Lietuvoje iš viso yra daugiau kaip 100 tūkst. gaminančių vartotojų, iš jų beveik pusė „Ignitis“ privatūs ir verslo klientai. Dalis gaminančių vartotojų, „Ignitis“ klientai, kurie per praėjusį kaupimo laikotarpį sukaupė ir nepanaudojo reikšmingo kiekio elektros energijos.

„Suskaičiavome, jog bendrai verslo ir buitiniams klientams, kurie yra gaminantys vartotojai, sukauptos ir nepanaudotos elektros energijos kompensacijoms „Ignitis“ skirs apie 5 mln. eurų. Suma yra pakankamai reikšminga vertinant bendrą „Ignitis“ tiekimo veiklos rezultatą per šį dvejų metų laikotarpį“, – komentavo D. Bražiūnaitė.

Dalia Bražiūnaitė

Bendrovės teigimu, verslo klientams kompensacijos bus išmokamos per 60 dienų nuo kaupimo laikotarpio pabaigos, t.y., per 60 dienų nuo 2024 m. kovo 31 d. Tad gegužės 31 d. verslo klientus pasieks išmokėtos sumos.