Savitarna
Gabrielė Kalniškytė
Gabrielė Kalniškytė

„Ignitis“ atsako į 3 dažniausius klientų klausimus dėl elektros plano pratęsimo

Sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“ atkreipia klientų dėmesį – jei fiksavote elektros energijos tiekimo kainą prieš maždaug pusantrų metų – gali būti, kad jums artėja kainos fiksavimo pabaiga, o tai reiškia – metas pasirinkti jums palankiausią elektros energijos tiekimo planą. Kad pasirinkti būtų paprasčiau, o aiškumo daugiau, „Ignitis“ klientų aptarnavimo vadybininkė Gabrielė Kalniškytė atsako į tris dažniausiai klientams kylančius klausimus dėl elektros energijos tiekimo plano pasirinkimo.

„Ignitis“ specialistės teigimu, bendrovės klientai, sulaukę informavimo trumposiomis SMS žinutėmis ar el. laiškais, apie tai, kad artėja turimo fiksuoto elektros energijos tiekimo plano laikotarpio pabaiga, suskumba domėtis ir teirautis apie naujus pasiūlymus, jų kainą, laikotarpį.

„Reikšmingam skaičiui mūsų klientų metų sandūroje baigiasi turimas fiksuotos kainos planas. Informuojame klientus apie tai trumposiomis SMS žinutėmis, el. laiškais ir pagrindinis klientų klausimas – kaip keisis kaina“, – sako „Ignitis“ atstovė.

Šiuo metu bendrovė yra paruošusi specialų pasiūlymą – fiksuoti elektros tiekimo kainą 8 mėnesiams, plano įsigaliojimą atidedant iki 2024 m. sausio 1 d. Tai reiškia, kad planą galima pasirinkti dabar, o jis galioti pradėtų nuo kitų metų pradžios. Renkantis šį 8 mėn. fiksavimo periodą „Ignitis“ siūlo šiuo metu palankiausią kilovatvalandės kainą iš visų bendrovės fiksuotos kainos pasiūlymų („Minimaliam“ planui – 0,227 Eur/kWh, „Optimaliam“ – 0,211 Eur/kWh (plius mėnesinis ESO mokestis).

Kitas klientams labiausiai rūpimas klausimas – kodėl baigiasi turėtas fiksuotos kainos planas? Pasak „Ignitis“ klientų aptarnavimo vadybininkės, svarbu prisiminti, jog pati sutartis su nepriklausomu tiekėju yra neterminuota, tačiau terminuotas kainos fiksavimo laikotarpis – kuriam laikotarpiui sutarta, jog elektros tiekimo kaina nesikeis. Rinkos situacijai vis dar kintant, norime to ar ne, laikas nuo laiko teks peržvelgti užfiksuotą elektros tiekimo kainą ir rinktis naujus tiekėjo pasiūlymus. Ilgiau nei 24 mėn. fiksuoti kainą „Ignitis“ specialistė ir nepataria, nes rinka pernelyg dinamiška.

Trečiasis dažniausiai bendrovės klientų užduodamas klausimas yra apie tai, ar bus galima pasikeisti fiksuotos kainos planą, jei kaina keisis?

G. Kalniškytė pažymi, jog visi „Ignitis“ klientai gali pasikeisti pasirinktą planą.

Bendrovė skaičiuoja, kad maždaug 85 proc. buitinių elektros vartotojų yra pasirinkę fiksuoto tarifo planus, nes elektros tiekimo kainos fiksavimas yra patikimas būdas užsitikrinti stabilią ir nekintančią elektros kainą pasirinktą laikotarpį. Visą fiksavimo laikotarpį tokiu atveju gali keistis tik reguliuojamos kainos dalys ir valstybės mokesčiai. Taip apsisaugoma nuo galimo kainos augimo, vartotojui lengviau susiplanuoti savo išlaidas, o tiekėjas prisiima atsakomybę užtikrinti sutartą tiekimo kainą visą sutartą laikotarpį.

Susipažinti su „Ignitis“ teikiamais pasiūlymais, sudaryti sutartį ar pasirinkti planą patogus ir greitas būdas – e.ignitis.lt savitarnos svetainėje.