Savitarna
ignitis
Ignitis

„Ignitis“ gyventojams teikia specialų pasiūlymą

  • „Ignitis“ specialus pasiūlymas – pirmus 4 mėn. kilovatvalandė kainuos 33 ct (24 ct su valstybės kompensacija), nuo 2023 m. – 39,5 ct/kWh;
  • Sutarties trukmė – 40 mėn., ją sudaryti galima tik ribotą laiką – rugpjūtį;
  • „Ignitis“ specialų pasiūlymą pateikti gali dėl išaugusių piniginių srautų Lenkijos vėjo parkuose.

Penktadienį paskelbta, kad nepriklausomas elektros tiekėjas „Perlas Energija“ naikina fiksuotos kainos planus esamiems ir būsimiems klientams ir visus perkelia į tiesiogiai su birža susietą planą. Apie 180 tūkst. šio tiekėjo klientų liko be fiksuotos kainos planų. Todėl jiems ir kitiems gyventojams „Ignitis“ teikia išskirtinį riboto galiojimo pasiūlymą. Šį pasiūlymą pasirinkę klientai iki metų galo, su jau pritaikyta daline valstybės kompensacija bei specialia „Ignitis“ nuolaida, už elektros energiją mokės 24 ct/kWh.

Naujasis planas galios 40 mėnesių – pirmuosius keturis mėnesius nuo rugsėjo 1 d. vienos laiko zonos planą pasirinkusiems gyventojams taikoma kaina bus 33 ct/kWh (su valstybės kompensacija – 24 ct/kWh). Nuo 2023 m. 36 mėnesius būtų taikoma 39,5 ct/kWh kaina (remiantis šiuo metu galiojančiais valstybės patvirtintais tarifais). Sutartį bus galima sudaryti nuo šio trečiadienio iki rugpjūčio 28 d.

Situacija elektros rinkoje yra įtempta ir tiekėjams sudėtinga pasiūlyti patrauklių fiksuotos kainos planų. Tačiau „Ignitis“ taikoma nuolaida finansuojama iš dalies augančių pinigų srautų Lenkijos vėjų parkuose, tam nereikia biudžeto ar kitų viešųjų finansų lėšų, o ilguoju laikotarpiu patrauklią kainą išlaikyti planuojama, tiekimo portfelį papildant naujais žaliosios gamybos pajėgumais, kurie šiuo metu vystomi Lietuvoje.

„Jau sulaukėme didžiulio susidomėjimo iš klientų, ką galime pasiūlyti jiems, kai vienas didžiausių elektros tiekėjų atsisakė fiksuotos kainos planų. Manome, kad pavyko rasti geriausią įmanomą sprendimą ir šioje sudėtingoje situacijoje klientams pasiūlyti patrauklų fiksuotą planą, kurį bus galima rinktis iki rugpjūčio 28 d.“, – sako „Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovas Andrius Kavaliauskas.

Specialaus „Ignitis“ fiksuoto elektros kainos pasiūlymo dviejų laiko zonų kainos pirmus keturis mėnesius sieks 36,3 ct/kWh už dieninę elektros energiją ir 27,8 ct/kWh už naktinę ir savaitgalių (su kompensacija – 27,3 ct/kWh ir 24 ct/kWh), o nuo 2023 m. atitinkamai 42,8 ct/kWh ir 34,3 ct/kWh. Sutarties trukmė – taip pat 40 mėn.

Šiuo metu dėl karo Ukrainoje ir Rusijos veiksmų gamtinių dujų rinkose, elektros kainos pasiekė dar nematytas aukštumas. Tačiau „Ignitis“ klientai, kurie sutartis sudarė anksčiau, gali būti ramūs, kad jiems nustatytos fiksuotos kainos nesikeis. Bendrovė, sudarinėdama sutartis ir valdydama rizikas, naudojasi finansų rinkų išvestinėmis priemonėmis, leidžiančiomis iš dalies užtikrinti, kad elektra bus įsigyjama tokia kaina, kokia buvo pažadėta klientams. Pastaruoju metu sukilus kainoms, rinkoje nėra pakankamai priemonių apdrausti visą riziką, todėl bendrovė nuolat aktyviai ieško galimybių sudaryti tiesiogines elektros energijos pirkimo sutartis su gamintojais (angliškai – power purchase agreements), kas taip pat leidžia iš dalies stabilizuoti elektros kainas klientams.

Iki rugpjūčio 28 d. specialaus pasiūlymo sutartį sudarę klientai, „Ignitis“ sąskaitą už rugsėjį gaus spalio mėnesio pradžioje. Atsižvelgiant į tai, kad po „Perlas Energija“ pranešimo apie nutraukiamus fiksuotos planus, „Ignitis“ sulaukia trigubai daugiau skambučių negu iki šiol, raginame sutartis sudarinėti internetu www.ignitis.lt.