Savitarna
Nustebęs vyras prie elektros skaitliuko
Nustebęs vyras prie elektros skaitliuko

Klientai pasakoja: kaip suradome, kas slapta „siurbia“ mūsų elektrą

Galima pateikti ilgą „Ignitis“ programėlės „EnergySmart funkcijų ir naudų sąrašą, tačiau jas kur kas geriau pristatys mūsų klientų atsiliepimai. Norime su jumis pasidalinti dviem istorijomis, kaip „EnergySmart“ išgelbėjo žmones nuo nemenko nuostolio ir padėjo pagauti „energijos siurbėlę“.

Martyno iš Kupiškio istorija

Kupiškyje įsikūręs Martynas su žmona augina du sūnus. Šeimos name išmanusis elektros skaitiklis buvo įrengtas praėjusią žiemą. Išsyk įsidiegęs programėlę „EnergySmart“ Martynas net nenujautė, kokių nuostolių pavyks išvengti šio įrankio dėka.

„Birželį programėlėje pastebėjau išaugusį elektros suvartojimą. Nors, atrodo, ilgėjant vasaros dienoms, elektros naudojome mažiau. Pradėjau analizuoti giliau ir pamačiau, kad net ir naktimis kas kelias valandas elektros suvartojimo stulpelis šokdavo aukštyn“, – savo patirtimi dalinosi Martynas.

Šeima pradėjo „medžioti“, kas „vagia elektrą“. Pirmiausiai dėmesys nukrypo į šaldytuvą ir vandens šildytuvą, tačiau net ir juos atjungus naktiniai elektros šuoliai išliko. Vaikai taip pat užtikrino, kad naktimis ramiai miega. Galiausiai, po geros savaitės paaiškėjo tikrasis „kaltininkas“.

„Prie namų turime daržą, kuriame užsiauginame skanių, savų daržovių. Pasirodo, laistymo sistemos vamzdyje buvo skylė, per kurią sunkėsi vanduo, o gręžinio siurblys vis stengėsi užpildyti nusekusią laistymo statinę, – linksmai pasakojo kupiškėnas, pridurdamas, kad tik programėlės dėka suprato, kur naktimis išleidžia pinigus. Net baisu pagalvoti, jei vanduo ramiai sunktųsi kur nors, pavyzdžiui, po vonia ar prie namo pamato“.

Giedrės iš Vilniaus istorija

Vilnietė Giedrė su vyru ir dviem vaikais gyvena bute. Šeima turi nedidelę sodybą užmiestyje, į kurią vasarą važiuoja beveik kiekvieną savaitgalį. Patalpos ir vanduo čia šildomi šilumos siurbliu oras–vanduo. Žiemą šeima sodyboje apsilanko retai, todėl vandens ruošimą išjungia, o patalpų šildymas yra paliekamas tik minimalus. Namelis nėra didelis, todėl šildymą įjungti pakanka atvažiavus – jis greitai prišyla.

„Kiekvieną kartą išvažiuodami įdėmiai apžiūrime, ar viską išjungėme. Tačiau vieną žiemos antradienio vakarą, sėdėdama namuose Vilniuje atsidariau programėlę ir pastebėjau, kad pirmadienį sodyboje išaugo elektros suvartojimas“, – pasakojo Giedrė.

Giedrė susižvalgė su vyru ir iškart suprato, kad pamiršo šilumos siurblį perjungti į budėjimo režimą. „Visa laimė, kad turime draugiškus kaimynus, kuriems paskambinome ir paprašėme perjungti, – sakė vilnietė. – Jei būtume neturėję programėlės, apie pilnu pajėgumu veikiantį šilumos siurblį būtume sužinoję tik atvažiavę į sodybą po mėnesio ir, žinoma, būtume gavę keliskart išaugusią elektros sąskaitą.“

Kodėl verta parsisiųsti „EnergySmart“?

Jei turite išmanųjį skaitiklį ir nepriklausomo tiekimo sutartį su mumis – būtinai atsisiųskite „EnergySmart“ programėlę ir dar šiandien išbandykite jos privalumus.

Turėdami „EnergySmart“ programėlę galėsite:

  • stebėti savo elektros suvartojimą valandos tikslumu;
  • palyginti sąnaudas su panašiais būstais į jūsiškį;
  • pridėti namuose naudojamus elektros įrenginius ir stebėti jų preliminarią suvartojamą energiją;
  • jei turite elektrinę ant stogo arba parke, galite pasižiūrėti, kiek elektros pagaminote ir kiek jos atidavėte į tinklą pasaugoti;
  • jei turite valandinį biržos planą, galite pasitikrinti, kada rytoj elektra bus brangesnė, o kada – pigesnė;
  • jei namuose įkraunate elektromobilį, įkrovimą galite suplanuoti pagal žemiausią kainą rinkoje.

EnergySmart programėlė telefone

Tiesa, kaip jau supratote iš mūsų klientų atsiliepimų, „EnergySmart“ yra ne tik smagus įrankis, skirtas analizuoti bei keisti savo elektros vartojimo įpročius, tačiau ir puikus pagalbininkas, padedantis pastebėti įtartinai dideles sąnaudas. Programėlę galima parsisiųsti iš „App Store“ arba „Google Play“.

Išbandykite „EnergySmart“ jau dabar!