Savitarna
Elektros lemputė rankoje
Elektros lemputė rankoje

VERT patvirtino naujas visuomeninio elektros tiekimo kainas buitiniams vartotojams nuo kovo 1 d. iki liepos 1 d.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino ir paskelbė naujas visuomeninio elektros energijos tiekimo kainas, kurios įsigalios nuo 2023 metų kovo 1 d. ir galios iki liepos 1 d. 

VERT paskelbtos naujos visuomeninio elektros energijos tiekimo kainos įsigalios nuo 2023 metų kovo 1 d. Patvirtintos naujos elektros kainos yra aktualios namų ūkiams, kuriems „Ignitis“ užtikrina visuomeninį elektros energijos tiekimą ir nesinaudojantiems nepriklausomo tiekėjo paslaugomis. 

Didžiausią įtaką visuomeninio elektros tiekimo kainų mažėjimui turi ženklus elektros energijos kainų mažėjimas didmeninėje rinkoje, vertinant prognozuojamas kainas trumpuoju ir vidutiniu periodu.  

Nuo kovo 1 d. populiariausio vieno laiko zonos tarifo plano „Standartinis“ kaina sieks 28,0 ct/kWh su PVM. „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą pasirinkę klientai už dieninę elektros energiją mokės 28 ct/kWh su PVM (dabar  34,5 ct/kWh), o už naktinę – 19,3 ct/kWh su PVM (dabar  28,0 ct/kWh). 

Daugiau elektros energijos vartojantiems „Ignitis“ klientams, pasirinkusiems tarifų planus „Namai“ ir „Namai plius“, pastoviosios mėnesio dedamosios nesikeis ir liks tokios pačios, t. y. atitinkamai 3 ir 6 Eur su PVM per mėnesį. Vienos laiko zonos tarifo plano „Namai“ elektros energijos kaina sieks 26,5 ct/kWh su PVM (dabar  –  28,0 ct/kWh), „Namai plius“ – 26,1 ct/kWh su PVM (dabar  –  28,0 ct/kWh). 

Dviejų laiko zonų tarifo plano „Namai“ dieninė ir naktinė elektros energijos kaina atitinkamai sieks 28 ct/kWh su PVM (dabar  – 32,7 ct/kWh su PVM) ir 18,3 ct/kWh su PVM (dabar  – 28,0 ct/kWh su PVM). „Namai plius“ tarifo plano dieninė 2023 m. elektros energijos kaina nuo kovo 1 d. sieks 28 ct/kWh su PVM (dabar  – 32,2 ct/kWh su PVM), naktinė – 18,1 ct/kWh su PVM (dabar  – 28,0 ct/kWh su PVM). 

Gyventojams pateikiamose sąskaitose už visuomeninio tiekimo elektros energiją valstybės kompensacijos bus pritaikytos automatiškai ir atskirai niekur kreiptis nereikės. Primename, kad valstybės kompensacija taikoma elektros energijos kainai, kuri viršija 28 ct/kWh, tad kelių centų už kilovatvalandę kompensacijos bus skiriamos tik tiems visuomeninio tiekimo vartotojams, kurių elektros energijos tarifas viršys 28 ct/kWh, pavyzdžiui, dviejų laiko zonų tarifą turintys klientai.

Pratęsus trečiojo elektros rinkos liberalizavimo etapą, „Ignitis“ visuomeninio tiekėjo paslaugomis iki 2025 m. gruodžio 31 d. dar galės naudotis apie 0,5 mln. namų ūkių. Primename, kad į trečiąjį liberalizavimo etapą patenka iki 1000 kWh elektros energijos per metus sunaudojantys vartotojai ir kiti Elektros energetikos įstatyme nurodyti vartotojai, turintys teisę į visuomeninio tiekimo tarifus iki 2025 m. pabaigos. Minėtoji vartotojų grupė nepriklausomą tiekėją privalo pasirinkti iki 2025 m. gruodžio 31 d.