Pereiti į pagrindinį turinį
Savitarna
Elektros pastotės
Elektros pastotės

2025 balandžio elektros energijos kainų apžvalga ir prognozės gegužei

Kainų apžvalga

Elektros kainų pokytis. 2025 balandis.

Balandžio mėnesį vidutinė elektros energijos kaina buvo 74,57 Eur/MWh: 18,93 proc. mažesnė lyginant su kovo mėnesiu. Žemiausia kaina buvo 25,52 Eur/MWh (balandžio 5 d.), o aukščiausia – 185,53 Eur/MWh (balandžio 1 d.).

Svarbiausi balandžio įvykiai

Saulės ir vėjo parkai

Peržengta 4 GW riba

Kovo mėnesį iš atsinaujinančių išteklių pagaminta elektros energija užtikrino pusę šalies suvartojimo.

Lietuvoje saulės ir vėjo elektrinių galia peržengė 4 GW ribą. Tai yra daugiau nei pusė viso šalies elektros gamybos potencialo. Iki 2030 m. planuojama pasiekti 10 GW galią, tuomet visas Lietuvos elektros poreikis būtų užtikrintas iš atsinaujinančių šaltinių.

Baigtas pirmasis Kelmės vėjo parko etapas

„Ignitis renewables“ užbaigė pirmąjį Kelmės vėjo parko etapą. Parkas pasiekė 114 MW galią ir pradėjo komercinę veiklą. Tai didžiausias iki šiol Lietuvoje įgyvendintas bendrovės vėjo energetikos projektas.

Pastačius antrąjį Kelmės vėjo parko etapą, jo bendra galia sieks 314 MW. Tuomet tai bus didžiausias sausumos vėjo elektrinių kompleksas Baltijos šalyse. Užbaigus abu etapus, projektas užtikrins elektros tiekimą maždaug 250 tūkst. namų ūkių, o bendra investicijų suma sieks apie 550 mln. eurų.

Inovacijos ir investicijos

Elektros energijos kaupimo sistemų finansavimas

Nuo balandžio 22 d. juridiniai asmenys galės gauti paskolas ne tik saulės ir vėjo elektrinių statybai, bet ir elektros energijos kaupimo sistemoms, prijungtoms prie šių jėgainių. Nacionalinis plėtros bankas ILTE finansuos projektus, pasiekusius plėtros leidimo stadiją. Priklausomai nuo kaupiklių paskirties, paskolos bus suteikiamos lengvatinėmis arba rinkos sąlygomis.

Energetikos infrastruktūra

Baltijos šalių ir Vokietijos jūrinė jungtis

Planuojama 2 GW galios jūrinė hibridinė elektros jungtis tarp Baltijos šalių ir Vokietijos. Jos ilgis siektų apie 600 km. Šis projektas galėtų būti įgyvendinta iki 2035–2037 metų.

Jūrinė jungtis padėtų stiprinti elektros tiekimo patikimumą regione ir sudarytų sąlygas plėtoti atsinaujinančią energetiką. Perdavimo sistemos operatoriai ketina gegužę pateikti bendrą paraišką šio projekto įtraukimui į Europos elektros tinklų plėtros planą.

„Harmony Link“ jungties projektavimas

„Litgrid“ pradeda sausumos jungties su Lenkija „Harmony Link“ projektavimo etapą. Su projektuotojų grupe pasirašyta 2,2 mln. eurų vertės sutartis.

Projektavimo metu bus sukurti pagrindiniai techniniai sprendimai ir suprojektuoti svarbiausi infrastruktūros elementai. Lygiagrečiai vykdomi teritorijų planavimo ir poveikio aplinkai vertinimo darbai. Statybas planuojama pradėti 2027 m.

Numatomos gegužės mėnesio tendencijos

Du inžinieriai vėjo parke

Ateities didmeninės elektros energijos kontraktų (angl. conventional-forward) prognozės leidžia tikėtis, kad gegužės mėnesį vidutinė elektros energijos kaina didės 5,38 proc. ir gali pasiekti apie 78,58 Eur/MWh. Panašią kainą, kaip ir balandį, lemia didėjanti saulės energijos generacija bei nežymiai mažėjanti vėjo generacija.

Lietuvoje prognozuojamas reikšmingesnis elektros energijos vartojimo sumažėjimas, kuris taip pat prisideda prie stabilios elektros kainos. Vienintelis reikšmingesnis veiksnys, galintis daryti spaudimą kainos augimui – nenumatyti aukštos įtampos nuolatinės srovės jungčių tarp Baltijos šalių atsijungimai.

Skaitykite kovo mėnesio apžvalgą

Ar Jums naudingos mūsų ekspertų rengiamos rinkos apžvalgos?

Ar patiko straipsnis?
Kas blogai? Radios
 

Svarbiausios naujienos jūsų verslui vienoje vietoje!

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite aktualiausią informaciją laiku.

Informacija bus teikiama el. paštu, SMS žinute arba telefonu

Duotą sutikimą galite bet kada atšaukti savo savitarnos paskyroje mano.ignitis.lt (skiltyje Mano paskyra > Sutikimai) arba telefonu +370 611 21802.

Daugiau informacijos apie duomenų tvarkymą tiesioginės rinkodaros tikslu ir profiliavimą galite rasti „Ignitis“ privatumo politikoje.