Savitarna
Vyras skaito Ignitis rinkos naujienas kompiuterije
Vyras skaito Ignitis rinkos naujienas kompiuterije

Elektros kaina biržoje: kas lėmė kainų augimą sausio mėnesį?

Elektros biržoje sausio mėnesį fiksuotas kainų augimas, lyginant su gruodžio mėnesiu. Viena iš tokio kilimo priežasčių – rekordiniai šalčiai Suomijoje. Sužinokite, kaip temperatūrų svyravimai kaimyninėse šalyse gali paveikti elektros kainas Lietuvoje.

Sausio mėnesio kainų tendencijos

ELEKTROS KAINOS POKYTIS

31,9 % raudona rodyklė į viršų

žaibo ikona

SAUSIS

14,2 ct/kWh

 

GRUODIS

10,8  ct/kWh

Vidutinė mėnesio „Nord Pool“ biržos kaina su PVM Lietuvos kainų zonoje

Tai ne galutinė elektros energijos kaina vartotojams, turintiems planą „Išmanus – Mėnesinis“, nes be biržos dedamosios vartotojai moka skirstymo, perdavimo ir kitas galutinio tarifo dedamąsias.

Kaip keitėsi kaina biržoje?

Valandinės sausio „Nord Pool“ biržos kainos su PVM Lietuvos kainų zonoje

Į šias kainas neįtrauktos kitos elektros energijos kainos dedamosios (skirstymo, perdavimo, sisteminių paslaugų kainos).

Rinkos grafikas sausis Mažiausia kaina sausisDidžiausia kaina sausis

Neįmanoma ilgesniam laikotarpiui numatyti tikslių valandinių elektros energijos kainų. Tikslios kainos visada yra žinomos vieną dieną prieš.

Pasirinkę planą „Išmanus – Valandinis“, sutaupysite, jeigu aktyviai domėsitės elektros kainos pokyčiais ir elektrą naudosite tomis valandomis, kai jos kaina „Nord Pool“ biržoje yra žemesnė.

Stebėkite biržos kainas realiu laiku bei sužinokite, kokia elektros kaina bus rytoj

Interaktyviame grafike pateikiamos „Nord Pool“ biržos kainos su PVM Lietuvos laiku

Žiūrėti kainas realiu laiku

Svarbiausi sausio mėnesio įvykiai

Rekordinis šaltis Suomijoje

Suomijos ir Lietuvos elektros kainos yra tiesiogiai susijusios dėl šalių geografinio artumo. Kai Suomijoje pakyla energijos kainos, Lietuvoje atsiranda didesnė energijos paklausa ir taip pat kyla kainos.

Sausio mėnesį rekordiškai žema temperatūra Suomijoje (-40 °C) ir Estijoje sąlygojo elektros energijos kainos šuolį sausio pradžioje.

Elektros kainos Suomijoje augo ir dėl tiekimo sutrikimų – sausio 5 ir 25 dienomis dėl gedimų buvo uždaryta „Vuosaari“ elektrinė.

„Litgrid“ inovacijos

„Litgrid“ sėkmingai išbandė dirbtinio intelekto ir jutiklių technologijas. Jos leidžia apie 50 proc. padidinti elektros perdavimo linijų pralaidumą. Po sėkmingų bandymų „Litgrid“ planuoja toliau plėsti šios technologijos taikymą Lietuvos elektros perdavimo tinkluose. Tai leis sumažinti elektros tiekimo sutrikimų tikimybę bei pagerins bendrą sistemos stabilumą, tad elektros tiekimas bus efektyvesnis ir patikimesnis.

Ateities tendencijos

Mergina lovoje ryte skaito Ignitis rinkos apžvalgą

Prognozuojama, kad vasario mėnesį galimas elektros energijos kainų Lietuvoje kritimas iki 25 proc. Tokio didelio pokyčio galima tikėtis dėl pamažu ilgėjančių dienų bei Lietuvoje ir Europoje didėsiančios saulės energijos gamybos.

Skaitykite gruodžio mėnesio apžvalgą

Aktualu turintiems planą „Išmanus – Valandinis“

Neįprastai dideli valandinės biržos kainos svyravimai būna itin retai, tačiau svarbu apie juos sužinoti laiku ir atsižvelgti planuojant energijos vartojimą.

Apie reikšmingus elektros energijos kainos pokyčius – tiek išskirtinius šuolius, tiek kritimus – informuosime nedelsiant. Tai jums padės dar efektyviau planuoti savo elektros vartojimą.

Jeigu norite gauti šiuos pranešimus:

Atsisiųskite programėlę „EnergySmart“.

Nustatymuose pažymėkite, kad turite planą „Išmanus – Valandinis“.

Leiskite programėlei siųsti pranešimus.

Atsisiųsti iš

Biržos kainos grafikas telefone

Atsisiųskite „EnergySmart“ programėlę!

Nuskaitykite QR kodą arba paspaudę mygtuką gaukite programėlę iš reikiamos parduotuvės.

Apple appstore buttonGoogle play button