Savitarna
Elektros skaitliukas
Elektros skaitliukas

Neturintiems išmaniojo skaitiklio, gruodžio pabaigoje svarbu deklaruoti skaitiklių rodmenis

Artėjanti gruodžio 31 d. daugiau kaip 1 mln. „Ignitis“ klientų, kurie dar kol kas neturi išmaniojo skaitiklio, primena apie pareigą deklaruoti skaitiklių rodmenis. Dalis jų deklaruoti rodmenis skuba į klientų aptarnavimo centrus arba skambina telefonu. Tačiau „Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovė Nerilė Mažeikienė pataria negaišti laiko eilėse ar laukiant kol darbuotojas atsilieps. Ji kviečia deklaruoti skaitiklių rodmenis internetu – tiek už save, tiek už artimąjį. Tai paprasta, greita ir patogu, nes internete laukti nereikia.

N. Mažeikienė atkreipia dėmesį, kad Lietuvos Respublikos elektros energijos tiekimo ir naudojimo taisyklės numato, jog vartotojas, jei sutartyje nenustatyta kitaip, ne vėliau kaip kiekvieno ataskaitinio laikotarpio paskutinę dieną, taip pat prieš pasikeičiant elektros energijos perdavimo, skirstymo ar visuomeninio tiekimo paslaugų kainoms ir (ar) tarifams, turi pareigą pateikti tiekėjui elektros apskaitos prietaisų rodmenis. Kadangi nuo sausio 1 d. keičiasi Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) reguliuojama kainos dalis, visiems klientams privalu iki šio mėnesio paskutinės dienos 23:59:59 valandos teisingai deklaruoti skaitiklio rodmenis. Nedeklaravus skaitiklio rodmenų šiemet, o tai darant kitąmet, nepriklausomo elektros energijos tiekimo klientams už elektros energijos kilovatvalandę teks mokėti brangiau.

Nerilė Mažeikienė

„Klientai, kurių elektros energijos suvartojimo įpročiai kiekvieną mėnesį yra panašūs, renkasi atsiskaitymą pagal vidutinį suvartojimą, nes jiems taip patogiau – nebūtina kiekvieną mėnesį deklaruoti skaitiklio rodmenų. Tačiau renkantis tokį atsiskaitymo būdą, atsakomybė deklaruoti rodmenis kiekvieną gruodžio mėnesį, keičiantis tarifui ar planui, o nutraukiant sutartį – paskutinę sutarties galiojimo dieną – išlieka“, – atkreipia dėmesį „Ignitis“ ekspertė.

Kaip teigia N. Mažeikienė, pasitaiko atvejų, kad klientai nori tik deklaruoti skaitiklio rodmenis, o internetu nesinaudoja, tokiais atvejais „Ignitis“ atstovė juos kviečia kreiptis artimuosius, kurie naudojasi internetu, pakaks žinoti kliento kodą, o artimieji savitarnoje galės deklaruoti skaitiklio rodmenis už internetu nesinaudojantį artimąjį. Tai padės sutaupyti laiko, nes nereiks niekur važiuoti ar skambinti. Kaip internetu deklaruoti skaitiklio rodmenis už artimąjį, galima išsamiau perskaityti čia: Kaip deklaruoti už artimąjį.

Daugiau kaip pusė „Ignitis“ klientų sėkmingai deklaruoja skaitiklių rodmenis būtent internetu, nes tai paprasta, greita ir patogu. Dauguma vienu prisijungimu atlieka dvi užduotis: deklaruoja rodmenis ir apmoka sąskaitą. Be to, e.ignitis.lt savitarnoje galima apmokėti ne tik už „Ignitis“, bet ir dar daugiau kaip už 300 kitų paslaugų tiekėjų paslaugas, pavyzdžiui, mobiliojo ryšio, televizijos, kitas komunalines paslaugas.

„Deklaruoti skaitiklių rodmenis bei apmokėti sąskaitą taip pat galima elektroninėje bankininkystėje, savitarnoje ir klientams įprastose įmokų surinkimo vietose“, – primena N. Mažeikienė.

Primename, kad klientams, kurie yra gaminantys vartotojai arba turi išmaniuosius skaitiklius deklaruoti rodmenų nereikia, jie elektros tiekėjui perduodami automatiškai.