Savitarna
rozete
sakotuvas

„Ignitis“ dalinasi patarimais, kaip sumažinti energijos suvartojimą namuose

Šiuo metu dėl geopolitinės įtampos augant energijos kainoms, energijos nešvaistymas tampa dar aktualesnis. Efektyviai naudodami energiją galime ne tik sutaupyti, bet ir gyventi švaresnėje bei sveikesnėje aplinkoje. „Ignitis“ dalinasi naudingais patarimais, kaip sumažinti energijos švaistymą namuose.

  1. Išmaniuosiuose įrenginiuose naudokite energijos taupymo funkcijas. Naudodami telefoną, kompiuterį ar planšetę bent kartais įjunkite energijos taupymo funkciją – baterija tarnaus ilgiau, ją reiks rečiau krauti.
  2. Išnaudokite dienos šviesą. Baldus reikėtų išdėstyti taip, kad į namus (ypač darbo vietas) patektų kuo daugiau dienos šviesos ir šilumos. Taip pat verta išjungti šviesą kambariuose net tuomet, kai iš patalpos išeinama vos kelioms minutėms.
  3. Naudokite aukštos energetinės klasės (A-G) buitinę techniką, ją tinkamai prižiūrėkite. Naudokite eco programas, įdiegtas buitinėje technikoje. Jos gali sutaupyti nuo 30 iki 45 %  įprastai prietaiso sunaudojamos energijos.
  4. Surinkite ir panaudokite lietaus vandenį. Lietaus vanduo yra nemokamas. Tereikia atitinkamuose rezervuaruose arba talpose surinkti vandenį ir galima jį panaudoti daržo ar sodo laistymui.
  5. Skalbti reikėtų tik tuomet, kai galite užpildyti bent 90 % skalbimo mašinos būgno, taip pat visuomet galite rinktis žemesnę temperatūrą ir trumpesnę skalbimo programą. Taip ne tik sumažinsite elektros sąskaitas, bet ir tausosite savo drabužius.
  6. Analizuokite savo elektros energijos suvartojimą. Vienas efektyviausių būdų taupyti elektros energiją namuose – keisti savo įpročius.

Daugiau naudingų patarimų rasite atnaujintame Energetinio efektyvumo polapyje „Ignitis“ svetainėje.