Savitarna
saulės elektrinė
saulės elektrinė

„Ignitis“ per pirmąjį metų ketvirtį pardavė tiek saulės elektrinių, kiek planavo per metus: rezervacijos priimamos 2023-iesiems

Susidomėjimas saulės elektrinių įsirengimu Lietuvoje muša bet kokius prognozuotus rekordus. Saulę jau įdarbino beveik 20 tūkst. gyventojų, o ruošiasi įdarbinti beveik antra tiek. Šie skaičiai geriausias energetikos transformacijos įrodymas kasdienybėje – tūkstančiai gyventojų nori tapti elektros energiją iš saulės gaminančiais vartotojais ir prisidėti prie tvaresnių kasdienio gyvenimo sprendimų. Žinoma, taip pat ir sutaupyti pinigų.

Sumanių energetikos paslaugų bendrovės „Ignitis“ produktų vadovo Karolio Dargio teigimu, stebimas susidomėjimo saulės energetika bumas, o tai lemia keli faktoriai: augančios elektros kainos, siekis prisidėti prie tvaresnių sprendimų plėtros bei parama verslui ir gyventojams, nusprendusiems įsigyti saulės elektrinę ar jos dalį nutolusiuose saulės parkuose. Per pirmąjį metų ketvirtį pardavėme tiek saulės elektrinių, kiek planavome per metus. Savo ruožtu ieškome būdų, kaip didinti pajėgumus, kad kuo daugiau gyventojų galėtų įsirengti saulės elektrines ar įsigyti jas nutolusiuose saulės parkuose.

„Šiai dienai sutarčių su gyventojais dėl saulės elektrinių įrengimo ant namo stogo esame sudarę beveik metams į priekį. Norėdami išlaikyti kokybę ir įvykdyti įsipareigojimus klientams, sustabdome pardavimus tiems, kurie turi patvirtintą šių metų kovo mėnesio APVA paramą. Vertiname klientų pasitikėjimą mumis ir visus planuojančius kitąmet statyti ar įsigyti saulės elektrines, kviečiame neatidėlioti ir kreiptis jau dabar“, – sakė K. Dargis.

„Ignitis“ skaičiavimais, pasinaudojus Europos Sąjungos teikiama parama, investicijos į saulės elektrinę atsiperka vos per 4-5 metus, o be paramos tokia elektrinė atsiperka per 6-7 metus. Investicijos į nutolusias saulės elektrines, pasinaudojus teikiama parama, atsiperka per 6-7 metus, o be paramos – per 8-9 metus.