Savitarna
mergina deda pinigus į taupyklę
mergina deda pinigus į taupyklę

„Ignitis“ primena, ką gyventojams daryti, kad iš valstybės gautų kompensaciją už elektrą

„Ignitis“ klientai klausia, kur reikės kreiptis ir kokį prašymą rašyti, kad būtų pritaikyta dalinė kompensacija už suvartotą elektros energiją. Atsakome, kad klientams nieko daryti nereikia, kompensacija bus pritaikyta automatiškai. Praėjusią savaitę Vyriausybė patvirtino elektros energijos ir gamtinių dujų kainų dalinio kompensavimo tvarką. Svarbu tai, kad numatyta, jog taikoma kompensacija negalės būti didesnė nei 9 ct/kWh (su PVM) ir taikoma tik tai kainos daliai, kuri yra virš 24 ct/kWh (su PVM) ribos.

„Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovas Andrius Kavaliauskas pažymi, kad valstybė kompensaciją už suvartotą ir deklaruotą elektros energiją taikys nuo 2022 m. liepos 1 d. iki 2022 m. gruodžio mėn. 31 d. Kompensacija bus pritaikyta tiek nepriklausomo tiekimo, tiek visuomeninio tiekimo klientams, taip pat ir tiems, kas jau patekę arba pateks į garantinį tiekimą. Kitaip tariant, visi buitiniai elektros energijos vartotojai nuo liepos 1 d. pusmetį iš valstybės gaus kompensaciją už suvartotą ir laiku deklaruotą elektros energiją.

Jeigu naudojamasi dviejų ar daugiau laiko zonų tarifo planu, kompensacija bus skaičiuojama kiekvienai laiko skalei atskirai.

Pateikiame pavyzdį:

  Tarifas iki kompensavimo Kaina po kompensavimo Paaiškinimas
Dieninis 35 ct/kWh 26 ct/kWh Dieninis tarifas mažinamas 9 ct/kWh
Naktinis 24 ct/kWh 24 ct/kWh Kompensacija netaikoma, nes kaina negali būti mažesnė nei 24 ct/kWh

„Ignitis“ primena, kad iki šių metų birželio 18 d. sutartį su nepriklausomu elektros tiekėju pasirašyti turi visi namų ūkiai, kurie per metus suvartoja elektros nuo 1000 iki 5000 kilovatvalandžių, o per mėnesį už elektrą sumoka apie 15-70 eurų. Jiems liko vos pora savaičių pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją ir sudaryti sutartį, tam, kad nepatektų į garantinį tiekimą nuo liepos 1 d. Kol kas nepriklausomo elektros tiekėjo dar nepasirinko daugiau kaip 327 tūkst. namų ūkių.