Savitarna
Ignitis EnergySmart app
Ignitis EnergySmart app

„Ignitis“ sukurta mobilioji programėlė atskleis vartotojams informaciją apie elektros naudojimą ir generavimą

„Ignitis“ savo klientams sukūrė bandomąją programėlę „Ignitis EnergySmart“, kuri leidžia stebėti ir analizuoti gyventojų vartojamos elektros energijos duomenis. Kiekvienas turintis automatizuotą elektros tiekimo apskaitą ir pasirinkęs „Ignitis“ nepriklausomu elektros tiekėju, gali atsisiųsti programėlę iš „Google Play“ arba „Apple Store“ ir išbandyti programėlės privalumus.

„Su šiuo projektu startavome turėdami puikią „smėlio dėžę“ tokiems įrankiams išbandyti. Šiandien Lietuvoje  turime apie 20 000 vartotojų, turinčių išmanią automatizuotą apskaitą, o pasibaigus ESO išmanios apskaitos įrenginių diegimo projektui išmanius skaitiklius turės visi elektros vartotojai. Mūsų lūkestis – turėti be priekaištų veikiančią mobiliąją aplikaciją iki kol sumani apskaita bus įdiegta ženklesnei daliai vartotojų. Tai pasiekti galime tik testuodami bandomąją programėlę realiomis sąlygomis“, – kalbėjo Vincentas Vitkauskas, „Ignitis grupės“ inovacijų ekspertas.

Įrankis identifikuos kada elektrą naudojate neefektyviai

Bandomojoje programėlėje „Ignitis EnergySmart“ energijos vartojimo spidometro pagalba vartotojai gali sekti savo vakarykštės dienos elektros energijos suvartojimą. Spidometras leidžia įvertinti efektyviausią ir mažiausiai efektyvią dieną per paskutines 30 dienų, kai elektros suvartota mažiausiai bei daugiausiai. Vidutinio elektros kiekio suvartojimo sekimas leis vartotojams pastebėti neįprastus šuolius energijos vartojime ir imtis atitinkamų priemonių jų išvengti. 

V. Vitkausko teigimu, atsakius į kelis klausimus, programėlėje taikomas buitinių prietaisų energijos vartojimo analitinis įrankis leis vartotojams sužinoti daugiausiai elektros suvartojančių įrenginių grupes. Šią informaciją vartotojai galės panaudoti siekiant imtis atitinkamų veiksmų, kurie leistų sumažintų tokių įrenginių ar jų grupių vartojimą arba nustatyti jų veikimą mažiausios kainos valandomis, pavyzdžiui, nustatyti automatinį indaplovės paleidimą nakties metu. 

Be to, „Ignitis“ klientai, turintys programėlę „Ignitis EnergySmart“ galės palyginti savo elektros suvartojimą su panašiais namų ūkiais, kurie taip pat turės programėlę. O tai yra svarbu norint suprasti ar vartojate daug, ar mažai. 

Matys kiek energijos pagamino saulė

Nutolę gaminantys vartotojai, įsigiję elektrines iš nutolusių saulės parkų, matys 100 proc. jų turimos elektrinės gaminamos elektros. O gaminantys vartotojai, turintys elektrines ant savo nuosavybės stogo, programėlėje matys tik tą gamybos dalį, kuri viršija vietinį vartojimą ir yra pateikiama į energijos skirstymo operatoriaus tinklus (apskaitą). 

Gaminantiems vartotojams, turintiems nuosavos energijos gamybą bent 12 mėnesių, programėlė taip pat paskaičiuos ar turimos elektrinės energijos gamybos užtenka padengti metinį energijos suvartojimą. 

Ateityje dar daugiau funkcionalumų

Programėlės kūrėjų komanda ir toliau vystys „Ignitis EnergySmart“ funkcionalumą ir jau kitų metų pradžioje žada papildyti ją naujais vartotojams naudą kuriančiais funkcionalumais.

„Ignitis grupės“ inovacijų komanda kviečia išbandyti programėlę ir dalintis savo patirtimi bei pastebėjimais. Daugiau informacijos: Ignitis EnergySmart programėlė | Ignitis