Savitarna
Vyras prie kavos skaito Ignitis biržos kainų apžvalgą
Vyras prie kavos skaito Ignitis biržos kainų apžvalgą

Kas lėmė elektros kainos augimą rugsėjį?

Rugsėjo mėnesio elektros biržos apžvalga padės suprasti elektros biržos kainų tendencijas. Sužinokite, kas lėmė elektros kainos augimą rugsėjo mėnesį, kokios kainų prognozės numatomos spalio mėnesiui. Žinant apie rinkoje vykstančius pokyčius bus lengviau juos išnaudoti savo naudai.

Rugsėjo mėnesio kainų tendencijos

ELEKTROS KAINOS POKYTIS

14 % raudona rodyklė į viršų

žaibo ikona

RUGSĖJIS

14,2 ct/kWh

 

RUGPJŪTIS

12,4 ct/kWh

Vidutinė mėnesio „Nord Pool“ biržos kaina su PVM Lietuvos kainų zonoje

Tai ne galutinė elektros energijos kaina vartotojams, turintiems planą „Išmanus – Mėnesinis“, nes be biržos dedamosios vartotojai moka skirstymo, perdavimo ir kitas galutinio tarifo dedamąsias.

Verta žinoti!

Perkėlus daugiau savo būsto elektros energijos vartojimo, kai elektra biržoje būna pigesnė – galėtumėte daugiau sutaupyti. Pavyzdžiui, rugsėjį buvo 154 valandos, kai elektros kaina buvo bent 2 kartus mažesnė už vidutinę mėnesio biržos kainą, o tai yra daugiau nei 6 paros per mėnesį.

Kaip keitėsi kaina biržoje?

Valandinės rugsėjo „Nord Pool“ biržos kainos su PVM Lietuvos kainų zonoje

Į šias kainas neįtrauktos kitos elektros energijos kainos dedamosios (skirstymo, perdavimo, sisteminių paslaugų kainos).

Biržos kainų grafikas rugsėjis Mažiausia biržos kainą rugsėjį Didžiausia kaina rugsėjį

Tiksliai prognozuoti valandinių elektros energijos kainų ilgam laikotarpiui nėra įmanoma, tačiau kainos visuomet yra žinomos vieną dieną prieš.

Pasirinkę planą „Išmanus – Valandinis“, sutaupysite, jeigu aktyviai domėsitės elektros kainos pokyčiais ir elektrą naudosite tomis valandomis, kai jos kaina „Nord Pool“ biržoje yra žemesnė.

Stebėkite biržos kainas realiu laiku bei sužinokite kokia elektros kaina bus rytoj

Interaktyviame grafike pateikiamos „Nord Pool“ biržos kainos su PVM Lietuvos laiku

Žiūrėti kainas realiu laiku

Svarbiausi rugsėjo mėnesio įvykiai

„Ignitis“ elektros energiją perka iš Šiaurės Europoje veikiančios elektros biržos „Nord Pool“, kuri apima 16 valstybių. Visos šios šalys sudaro bendrą rinką, todėl pokyčiai vienoje iš jų paveikia „Nord Pool“ besiformuojančias kainas. Biržos kainų dinamiką veikia daugelis veiksnių: vartotojų įpročiai, gamtinių dujų kainos svyravimai, elektros tinklo remonto darbai, oro sąlygos ir kitos aplinkybės.

Kainų pokyčius lėmė oro sąlygos

Rugsėjis nebuvo gausus reikšmingais įvykiais, dariusiais įtaką elektros energijos kainai biržoje. Nors pirmąsias rugsėjo savaites vėjo gamyba padidėjo, tačiau kainos vis tiek šiek tiek kilo, nes sumažėjo saulės elektros energijos gamyba. Taip pat prie kainos augimo prisidėjo augęs elektros energijos poreikis.

Kokios spalio mėnesio tendencijos?

Vėjo elektrinių parkas

Prognozuojama, kad spalio mėnesį Lietuvoje elektros energijos kaina išliks stabili – apie 100 Eur/MWh. Orų permainos gali lemti didesnę vėjo elektros energijos gamybą. Tikimasi, kad ji augs net apie 25 proc. (nuo 0,16 TWh per mėnesį iki 0,2 TWh). Tuo pačiu ženkliai sumažės saulės elektros gamyba – prognozuojamas beveik -37 proc. kritimas, lyginant su rugsėju mėnesiu. Dėl šios priežasties Lietuvos rinkoje neturėtų atsirasti didesnio energijos kainų kritimo.

Skaitykite rugpjūčio mėnesio apžvalgą