Savitarna
Vyras tikrina elektros prietaiso rodmenis
Vyras tikrina elektros prietaiso rodmenis

Klientai pasakoja: galėjome prarasti daug pinigų

Kažkada jau esame su jumis dalinęsi klientų istorijomis apie tai, kaip „Ignitis“ programėlė „EnergySmart“ padėjo suprasti, kad kažkas labai sočiai „siurbia“ elektros energiją ir išvengti nemenkų bėdų (siūlome paskaityti čia). Šį kartą turime dar dvi klientų istorijas. Gediminas iš Vilniaus ir Asta iš Alytaus pasakoja, kaip „EnergySmart“ vartojimo statistika padėjo susekti elektros nuotėkį ir neprarasti didelių pinigų.

Vilniečio Gedimino istorija

Gediminas su šeima gyvena name Vilniaus mieste. Pastebėjęs, kad jau keletą mėnesių sąskaitos yra didesnės nei įprasta, išsyk nukreipė žvilgsnį į vaikus – tikriausiai metas priminti, kad išeidami iš kambario išjungtų šviesą. O gal atvėsus orams dažniau įjungdavo elektrinį šildytuvą? Visgi, problema buvo ne energijos vartojimo įpročiai.

„Nusprendžiau patikrinti „EnergySmart“ programėlę. Iškart pastebėjau, kad elektros suvartojimas šokteli rytais ir vakarais, kai keturių asmenų šeima prausiasi. Prisiminiau, kad lyginant su ankstesniais laikotarpiais tomis valandomis suvartojimas būdavo gerokai mažesnis“, – pasakojo Gediminas.

Įtaręs, kad problema gali būti vandens šildytuvas, Gediminas išsikvietė meistrą. Paaiškėjo, kad taip ir buvo – atidarius boilerio dangtelį, aiškiai matėsi, kad kaitinimo elementas buvo užkalkėjęs, todėl prietaisas veikė neefektyviai ir energijos naudojo gerokai daugiau nei įprastai.  Vilnietis džiaugiasi, kad rado problemą ir išvalius kaitinimo elementą elektros sąnaudos ženkliai sumažėjo bei pavyko išvengti dar didesnių išlaidų.

​​​„Džiaugiuosi parsisiuntęs programėlę. Stebėdamas suvartojimą ​pagal valandas​​​, greitai pastebėjau ​neįprastus dalykus​​​. Žinoma, po visko atsiprašiau šeimos, kad kaltinau juos netaupumu“, – su šypsena apie išspręstą problemą pasakojo Gediminas.​​

Alytiškės Astos istorija

Astos istorija panaši į Gedimino, tačiau elektros „siurbėlę“ ji pastebėjo ne savo, o mamos namuose.

​​​​​„Mamai į telefoną įdiegiau „EnergySmart“​ programėlę​ – pati naudoju, sutaupau, tai pagalvojau, kad ir jai bus neprošal. Po kelių mėnesių​, užsukusi į svečius, pažiūrėjau ir ​pamačiau, kad kažkas negerai su mamos elektros suvartojimu. ​Skiltyje „Mano įrenginiai“ programėlė rodė, kad šaldytuvas suvartoja 40 proc. visos namų elektros. Pradžioje pagalvojau, kad programėlė neteisingai rodo​​​​​“, – pasakojo Asta. Kur problema tapo aišku vos atidarius šaldiklio dureles. ​​​​„Šaldiklio kamera buvo stipriai apšalusi, todėl šaldytuvas turėjo dirbti rimtus viršvalandžius, kad išlaikytų reikiamą šaltį.“

Žemos energetinės klasės, ypač senesni šaldytuvai patys neatitirpsta – tai paprastai yra naujo modelio šaldytuvų funkcija. Astos mama atitirpino šaldiklį ir elektros sąnaudos iškart sumažėjo. O pamokyta dukters dabar pati stebi savo vartojimo statistiką „EnergySmart“ programėlėje.

Kodėl verta parsisiųsti „EnergySmart“?

Kaip jau supratote iš mūsų klientų atsiliepimų, „EnergySmart“ yra ne tik smagus įrankis, skirtas analizuoti bei keisti savo elektros vartojimo įpročius, tačiau ir puikus pagalbininkas, padedantis pastebėti įtartinai dideles sąnaudas.

Jei turite išmanųjį skaitiklį ir nepriklausomo tiekimo sutartį su „Ignitis“, būtinai atsisiųskite „EnergySmart“ programėlę ir dar šiandien išbandykite jos privalumus!

Turėdami „EnergySmart“ programėlę galėsite:

  • stebėti savo elektros suvartojimą valandos tikslumu;
  • palyginti elektros sąnaudas su panašiais būstais į jūsiškį;
  • pridėti namuose naudojamus elektros įrenginius ir stebėti jų preliminarų energijos suvartojimą;
  • pasižiūrėti, kiek sukaupėte savo elektrinėje pagamintos elektros  (jei turite elektrinę ant stogo arba parke);
  • pasitikrinti, kada rytoj elektra bus brangesnė, o kada – pigesnė (jei turite valandinį biržos planą);
  • naudotis išmanaus įkrovimo funkcija ir elektromobilį įkrauti tuo metu, kai elektros kaina biržoje yra žemesnė.

Išbandykite „EnergySmart“ jau dabar!