Savitarna
Mergina skaito Ignitis rinkos apžvalgą planšetėje
Mergina skaito Ignitis rinkos apžvalgą planšetėje

Spalio mėnesį – elektros kainų kritimas

Gera žinia visiems „Išmanus“ plano turėtojams – lyginant su rugsėjo mėnesiu, spalį elektros energijos kainos krito. Skaitykite, kas darė įtaką spalio mėnesio elektros kainai.

Spalio mėnesio kainų tendencijos

ELEKTROS KAINOS POKYTIS

25,4 % Image removed.

žaibo ikona

SPALIS

10,6 ct/kWh

 

RUGSĖJIS

14,2 ct/kWh

Vidutinė mėnesio „Nord Pool“ biržos kaina su PVM Lietuvos kainų zonoje

Tai ne galutinė elektros energijos kaina vartotojams, turintiems planą „Išmanus – Mėnesinis“, nes be biržos dedamosios vartotojai moka skirstymo, perdavimo ir kitas galutinio tarifo dedamąsias.

Verta žinoti!

Perkėlus daugiau savo būsto elektros energijos vartojimo, kai elektra biržoje būna pigesnė – galėtumėte daugiau sutaupyti. Pavyzdžiui, spalio mėnesį buvo net 266 valandos, kai elektros kaina buvo bent 2 kartus mažesnė už vidutinę mėnesio biržos kainą, o tai yra daugiau nei 11 parų per mėnesį.

Kas daro įtaką elektros kainai?

Vartojimas

Darbo dienų ir savaitgalio ritmas

Vartojimo įpročiai

Temperatūros pokyčiai

Gamyba

Bendra generacija

Atsinaujinančių šaltinių dalis

Orai (saulėta, vėjuota, lietinga)

Rinka

Taršos leidimų kaina

Dujų, naftos bei biokuro kainos rinkose

Jungtys

Karščio įtaka

Remontai

Politiniai sprendimai

Kaip keitėsi kaina biržoje?

Valandinės spalio „Nord Pool“ biržos kainos su PVM Lietuvos kainų zonoje

Į šias kainas neįtrauktos kitos elektros energijos kainos dedamosios (skirstymo, perdavimo, sisteminių paslaugų kainos).

Spalio biržos kainos grafikas Spalio mažiausia biržos kainaspalio didžiausia biržos kaina

Tiksliai prognozuoti valandinių elektros energijos kainų ilgam laikotarpiui nėra įmanoma, tačiau kainos visuomet yra žinomos vieną dieną prieš.

Pasirinkę planą „Išmanus – Valandinis“, sutaupysite, jeigu aktyviai domėsitės elektros kainos pokyčiais ir elektrą naudosite tomis valandomis, kai jos kaina „Nord Pool“ biržoje yra žemesnė.

Stebėkite biržos kainas realiu laiku bei sužinokite, kokia elektros kaina bus rytoj

Interaktyviame grafike pateikiamos „Nord Pool“ biržos kainos su PVM Lietuvos laiku

Žiūrėti kainas realiu laiku

Svarbiausi spalio mėnesio įvykiai

„NordBalt“ jungties remonto darbai

Spalio mėnesį buvo laikinai atjungta „NordBalt“ jungtis dėl planinių kasmetinių techninės priežiūros darbų Švedijoje ir Lietuvoje. „NordBalt“ nebuvo naudojama elektros prekybai nuo spalio 23 d. iki 29 d. Remonto metu atlikti darbai, kurių negalima vykdyti veikiant įrenginiams – keitiklio, valdymo sistemos, aušinimo sistemos, atviros skirstyklos prevencinės priežiūros darbai ir defektų šalinimas. Šis jungties atjungimas turėjo įtakos elektros energijos kainoms Lietuvoje, paskutinę spalio mėnesio savaitę – jos pakilo net 52,86 proc.

Svarbu žinoti!

„NordBalt“ elektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos. Ši jungtis sudaro Lietuvai sąlygas pirkti elektros energiją iš plačiai hidroenergetiką išvysčiusių Šiaurės Europos šalių.

Per 2023 m. per šią jungtį iš Švedijos į Lietuvą importuota 3,58 TWh elektros energijos, o tai sudarė daugiau nei 45 proc. viso Lietuvos importo.

Pradėjo veikti didžiausia Europoje 200 MW baterijų sistema

Lietuvoje pradėjo veikti nacionaliniam saugumui itin svarbus energetikos projektas – 200 MW galios ir 200 MWh talpos baterijų sistema. Įvykus trikdžiams ji sureaguotų vos per sekundę ir padėtų užtikrinti nepertraukiamą elektros energijos perdavimą . Po sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklais ši sistema prisidės prie atsinaujinančios energetikos integracijos. Baterijų parkai galės kaupti elektros energiją tuo metu, kai energijos iš saulės ir vėjo bus pagaminama daugiau nei suvartojama. Vartojimui padidėjus sukaupta energija bus atiduodama į tinklą.

Pirmasis jūrinio vėjo elektrinių parkas Baltijos šalyse

Pirmąjį jūrinio vėjo elektrinių parką Baltijos šalyse statys „Ignitis Renewables“. Skaičiuojama, kad 700 MW galios elektrinių parkas Baltijos jūroje galėtų pagaminti apie 3 TWh žaliosios elektros energijos per metus, o tai užtikrintų ketvirtadalį dabartinio Lietuvos elektros energijos poreikio.

Kas laukia lapkričio mėnesį?

Žmogus šildosi kojas ant radiatoriaus

Prognozuojama, kad lapkričio mėnesį elektros energijos kainos Lietuvoje kils maždaug 5 proc. Elektros energijos kainoms Lietuvoje didžiausią įtaką darys dėl vėstančių orų augantis vartojimas. Nors regione numatomi tiek temperatūros, tiek vėjo energijos gamybos svyravimai, mėnesio perspektyvoje didelių pokyčių nebus, todėl lapkričio mėnesį didžiausią įtaką elektros energijos kainoms Lietuvoje darys vartojimo augimas.

Skaitykite rugsėjo mėnesio apžvalgą