Savitarna
finansai
finansai

Sumažėjus elektros kainoms biržoje, „Ignitis“ daliai klientų pritaikys kainos nuolaidą

Sausio mėnesį didmeninėje rinkoje smukus elektros energijos kainoms ir dėl to sumažėjus bendrovės kaštams, „Ignitis“ daugiausiai mokantiems klientams pritaikys vienkartinę nuolaidą už sausio mėnesį. Ji bus taikoma visiems klientams, kurių tarifas viršija 49 ct. už kWh. Ateityje įmonė toliau stebės situaciją elektros biržoje ir jei kainų mažėjimo tendencija išliks, imsis ilgalaikiškesnių sprendimų dėl kainų esamiems klientams.

„Matydami pasikeitusią situaciją rinkoje, siekiame atliepti klientų lūkesčius dėl žemesnių elektros kainų. Svarbu pabrėžti, kad mes kaip tiekėjas rinkoje dalį elektros energijos sandorių apdraudžiame ir įsigyjame už fiksuotą kainą, o dalį – biržos kainomis. Šiuo metu dar sudėtinga pasakyti, ar kainų mažėjimas yra ilgalaikė tendencija ar tik kelių savaičių pokytis, todėl sausio mėnesį pritaikome vienkartinę nuolaidą, o dėl tolesnių veiksmų spręsime, įvertinę situaciją rinkoje“, – teigia „Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovas Andrius Kavaliauskas.

Vienkartinė pritaikyta nuolaida reiškia, kad „Ignitis“ klientai sausio mėnesį nemokės daugiau negu 49 ct/kWh. Tai aktualiausia tiems klientams, kurie šiuo metu turi užfiksavę aukštesnę negu maksimalus valstybės kompensuojamas tarifas – 56,5 ct/kWh, kadangi mažės jų mokama suma. Svarbu pabrėžti, kad tokiu būdu taip pat mažės valstybės skiriama parama, taip taupant biudžeto lėšas.

Dėl kitų mėnesių vienkartinių nuolaidų arba ilgalaikių sprendimų esamiems fiksuotos kainos sutarčių klientams „Ignitis“ spręs įvertinusi tolesnius kainų pokyčius elektros biržoje. Vidutinė mėnesio elektros energijos kaina „Nord Pool“ elektros biržos Lietuvos zonoje antrąjį 2022 m. pusmetį siekė apie 304 eurus už megavatvalandę. Tuo metu sausio mėnesį pirmoje pusėje vidutinė elektros dienos kaina siekia apie 90 eurų už megavatvalandę ir, tikėtina, mėnesio vidutinė kaina bus gerokai žemesnė negu praėjusiais metais vyravusios kainos.