Savitarna
apsnigusi saulės elektrinė
apsnigusi saulės elektrinė

Įsigyjantiems saulės elektrines ir šilumos siurblius – naujas APVA paramos etapas

Jau nuo šiandienos visi, norintieji įsigyti įprastinę bei nutolusią saulės elektrinę, arba planuojantys savo namuose įsirengti šilumos siurblį, kviečiami teikti paraiškas finansinei paramai gauti. Kaip ir kasmet, Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama galės pasinaudoti visi daugiabučių bei individualių namų gyventojai, tokiu būdu susigrąžinsiantys nuo 30 iki 50 proc. savo investicijų.

Naujojo paramos etapo metu APVA saulės parko dalies įsigijimui skirs daugiau nei 1,2 mln. eurų, saulės elektrinių įsirengimui per 4,1 mln. eurų, o senų katilų keitimui į šilumos siurblius arba 5 klasės efektyvumo biokuro katilus – per 7 mln. eurų.

„Priežasčių tapti gaminančiais vartotojais, arba keisti seną ir neefektyvų katilą aplinką tausojantį šilumos siurblį, yra ne viena. Tai leidžia ne tik susimažinti savo išlaidas už suvartojamą energiją, bet ir prisidėti prie tvaresnių sprendimų plėtros. Svarbiu impulsu įsigyti saulės elektrinę, saulės parkų dalį arba šilumos siurblį taip pat tampa ir APVA parama.

O tam, kad visas paramos gavimo procesas klientams būtų aiškesnis, „Ignitis“ šįmet vėl kvies į internetinius seminarus apie šią paramą, kuriuose paprastai ir aiškiai bus pateikti atsakymai į rūpimus klausimus šia tema“, – sako Andrius Kavaliauskas, „Ignitis“ privačių klientų tarnybos vadovas.

Kaip ir ankstesniais metais, šįmet finansinė APVA parama siekia 323 eurus už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios. Tai galioja tiek ant stogo montuojamoms, tiek ir nutolusioms saulės elektrinėms iš saulės parkų. Parama bus skiriama už iki 10 kW galios bet kurio tipo saulės elektrinės dalies įsigijimą. Tai reiškia, kad vienas paraiškos teikėjas gali susigrąžinti iki 3230 eurų.

Skaičiuojama, kad pasinaudojus APVA parama investicija į saulės elektrines atsiperka jau po 5–6 metų.

Be to, APVA parama gali pasinaudoti ir saulės elektrinę jau turintys gyventojai, kurie nori padidinti jos galią. Už vieną įrengtą papildomą kW jie gali gauti 243 eurus. Galimybe pasinaudoti šia parama turi visi gyvenamųjų arba sodo namų savininkai.

Naujasis paramos kvietimas galiausiai aktualus ir tiems daugiabučių ir individualių namų savininkams, kurie nori atsisakyti iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių, o vietoje jų įsigyti šilumos siurblį oras-vanduo. Šiuo atveju APVA gali kompensuoti net iki 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų.

Daugiau informacijos apie APVA paramą, įsigyjant elektrinę iš saulės parkų galite rasti čia.