Savitarna
Bolt paspirtukai
Bolt paspirtukai

„Bolt“ paspirtukų įkrovimui Baltijos šalyse – tik žalioji „Ignitis“ elektra

Sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“ ir toliau stiprina bendradarbiavimą su Europoje pirmaujančia pavėžėjimo platforma „Bolt“. Nuo šiol žaliąja, Kauno hidroelektrinėje ir Estijoje esančio Tamba-Mäli vėjo parke pagaminta elektra kraunami visose Baltijos šalyse riedantys elektriniai „Bolt“ paspirtukai. Skaičiuojama, kad per metus įkrauti „Bolt“ paspirtukams Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje sunaudojama vidutiniškai 512 MWh energijos, tad „Ignitis“ žaliosios elektros naudojimas leis kasmet į orą išmetamą CO2 dalelių kiekį sumažinti beveik 220 tonų.

Dešimties Lietuvos miestų gatvėmis riedantys „Bolt“ paspirtukai žaliąja „Ignitis“ elektra buvo pradėti krauti dar šių metų balandį. Latvijoje ir Estijoje šis žingsnis žengtas rugpjūčio viduryje.

„Ignitis“ bendrovei „Bolt“ suteikė elektros kilmės garantijos sertifikatus, įrodančius, kad paspirtukai kraunami 100 proc. iš atsinaujinančių energijos išteklių pagaminta elektra.

„Aplinkai draugiškesni ir ją labiau tausojantys energetikos sprendimai yra būtini kovojant su sparčiai augančiais klimato kaitos iššūkiais. Žaliosios energijos pasitelkimas mikromobilumo paslaugose ne tik padeda mažinti neigiamą poveikį aplinkai, bet ir duoda postūmį dar didesniam atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui. Be to, „Ignitis“ partnerystė su „Bolt“  padeda dar plačiau skleisti žinią apie atsakingą ir tvarų elektrinį mobilumą“, – sako „Ignitis“ Verslo klientų ir plėtros tarnybos vadovas Haroldas Nausėda.

„Bolt“ elektrinių paspirtukų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta pažymi, kad perėjimas prie tvaraus paspirtukų krovimo – įmonės paskelbto tvarumo manifesto dalis. Juo „Bolt“ siekia, kad bendrovės veikimo procesai darytų teigiamą įtaką aplinkai.

„Nenustojame siekti kuo tvaresnės veiklos ir siekiame būti Baltijos šalių lyderiais šioje srityje. Todėl ne vien plečiame aplinkos neteršiančių transporto priemonių prieinamumą, bet ir ieškome, kaip užtikrinti tvarią logistiką, pačių paspirtukų gamybą ir kitus su paslauga susijusius procesus. Džiugu, kad „Ignitis“ suteikia galimybę elektrinius paspirtukus krauti aplinką tausojančia elektra. Tokiu būdu kiekvienas, riedantis su „Bolt“ paspirtuku, visapusiškai prisideda prie taršos mažinimo“, – pabrėžia E. Balta.

Kiekvieną dieną Baltijos šalių miestuose „Bolt“ paspirtukais yra vidutiniškai įvykdoma apie 90 tūkstančių kilometrų kelionių.