Savitarna
Horizontalios ašies vėjo elektrinė
Horizontalios ašies vėjo elektrinė

Visa vieno „Ignitis“ vėjo parko pagaminta elektros energija skirta „Maximai“

Nuo balandžio mėnesio visa „Ignitis“ priklausančio vėjo parko „Vėjo gūsis“ pagaminama elektros energija yra skirta lietuviškam prekybos tinklui „Maxima“. Įmonės sudarė sutartį, pagal kurią, „Ignitis“ prekybos tinklui tieks elektros energiją iš atsinaujinančių energijos išteklių.

„Vertiname klientų pasitikėjimą ir pasirinkimą naudoti lietuvišką žaliąją energiją. Verslo apsisprendimas rinktis žaliąja energiją leis ne tik prisidėti prie tvaresnės energetikos plėtros, bet ir sumažinti sąnaudas. Savo ruožtu suvokiame poreikį ir aktyviai vystome žaliosios gamybos pajėgumus. Grupės strategijoje esame numatę, kad 2030 metais instaliuota žaliosios gamybos galia turėtų pasiekti 4 GW, – sako Martynas Boratinskas, „Ignitis“ verslo sprendimų departamento vadovas.

Pasak M. Boratinsko, Vakarų Lietuvoje esančio vėjo parko „Vėjo gūsis“ instaliuota galia siekia 9 MW. Šis vėjo parkas per 2022 balandį sugeneravo 2,4 GWh elektros energijos.

„Tvarios verslo plėtros neįsivaizduojame be atsakingo požiūrio į tai, kokį poveikį darome aplinkai. Jau keleri metai visose nuosavose „Maxima“ parduotuvėse ir logistikos centruose naudojame ne tik iš įvairių atsinaujinančių šaltinių – saulės, vėjo, vandens, biomasės – gaunamą energiją, bet ir nuolat investuojame į technologinius sprendimus, kurie leistų tausojančiai naudoti energetinius išteklius“, – teigia „Maxima LT“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Ji pažymi, kad balandžio mėnesį daugiau nei penktadalį prekybos tinkle „Maxima“ sunaudotos žaliosios energijos sudarė vėjo pagaminta elektra.

Šiuo metu Lietuvoje „Ignitis grupės“ įmonėms priklauso keturi veikiantys vėjo elektrinių parkai, kurių bendra galia siekia 58 MW, dar 18 MW galios vėjo parkas veikia Estijoje. 2021 m. pavasarį Grupė taip pat pagamino pirmąją elektrą 94 MW galios vėjo elektrinių parke Lenkijoje, Pomeranijoje. Lenkijoje, Silezijoje, vystomas 50 MW galios vėjo elektrinių parkas. Mažeikių rajone jau prasidėjo vėjo elektrinių parko statyba, o jame 2023 metais žaliąją elektros energiją gamins 14 vėjo elektrinių, kurių bendra instaliuota galia sieks apie 63 MW.