Savitarna
Žalia energija, vartotojiškumas ir energijos taupymas
Žalia energija, vartotojiškumas ir energijos taupymas

Klimato kaitos aktyvistė Rugilė Matusevičiūtė: 3 maži ir lengvi pokyčiai, kurie užtikrins gražesnę ateitį

Vis dažniau girdime naujienas apie klimato kaitą. Akivaizdu, kad svarbu gyventi tvariau, tačiau pripažinkime – nėra lengva imtis kardinalių pokyčių. Atsisakyti automobilio, keisti apsipirkimo įpročius, rinktis tik ekologiškus, tvariai pagamintus produktus ir daugelis kitų patarimų yra išties sunkiai įgyvendinami.

Tačiau nereikėtų nuleisti rankų! Kartais reikšmingi pokyčiai gali prasidėti nuo mažų kasdienių įpročių.  

Tvariausias daiktas tas, kurį jau turite 

Galbūt galvojate, kad norint pradėti gyventi tvariau, reikia įsigyti specialių daiktų – iš natūralių medžiagų pasiūtų rūbų, ekologiškos buitinės chemijos, aukštos energetinės klasės buitinės technikos, aplinkai draugiškos kosmetikos ir pan. Nebūtinai! Atsakingas ir tvarus vartojimas prasideda nuo jau turimų daiktų naudojimo, tausojimo, taisymo ir pernaudojimo.

Galbūt turite drabužių, kurie jums pabodo? Užuot išmetę juos ir pirkę naujus, pabandykite nebenešiojamus rūbus parduoti, išmainyti ar susitaisyti taip, kad vėl tiktų dėvėti. Namų buitinė technika sena, tačiau atlieka savo funkciją? Galbūt užtenka ją šiek tiek pataisyti ir ji toliau tarnaus jūsų namuose dešimtis metų? O galbūt, užuot išmetus seną šaldytuvą, skalbimo mašiną ar kitą įrenginį galite ją padovanoti tiems, kurie neišgali įsigyti naujo?

Šiam kilniam tikslui puikiai pasitarnaus daiktų atidavimo stotelės, kurias rasite visuose didžiuosiuose miestuose bei drabužių ir daiktų mainytuvių grupės socialiniuose tinkluose.

Kviečiame nepamiršti – norint gyventi tvariai, nieko pirkti nereikia, tereikia prisiminti, kad mes gyvename gausoje ir svarbiausia yra vertinti ir saugoti tai, ką jau turime. Už tai padėkos ir planeta, ir jūsų piniginė.

Išvarykite iš namų energetinius vampyrus!

Kartais sakome, kad mus varginantys žmonės yra tarsi energetiniai vampyrai, tačiau ar žinojote, kad tokių piktavalių gali būti pasislėpusių ir jūsų namuose? Tai prietaisai, kurie palikti įjungti į elektros tinklą,  slapta naudoja energiją. Taip be reikalo švaistoma ne tik energija, bet ir jūsų pinigai.

Populiariausi energijos vampyrai namuose yra stacionarus kompiuteris, mikrobangų krosnelė, televizorius, žaidimų konsolė, siurblio roboto pakrovėjas. Vienu paprastu veiksmu – ištraukiant laidą iš lizdo, jūs užtikrintai sutaupote energijos ir pinigų. Išvijus iš namų energijos vampyrus, ne tik sutaupysite, bet ir tausosite planetos resursus.

Atsinaujinanti energija – lengviausias būdas prisidėti prie planetos tausojimo

Naudodami žaliąją energiją, mažinate anglies dioksido išmetimus į atmosferą ir tokiu būdu prisidedate prie kovos su klimato kaita. Apie tai jums jau šiek tiek pasakojau ankstesniame laiške. Mums tereikia atlikti vieną paprastą veiksmą – pasirinkti žaliosios energijos tiekimą savo namams ir tokiu būdu ženkliai mažinti savo įtaką klimato kaitai.

O smagiausia dalis ta, kad kiekvieną iš šių veiksmų padarysite per tiek laiko, kiek užtruko perskaityti šį laišką! Tvarumas ir planetos išsaugojimas gali ir turi būti lengvas ir malonus sprendimas. Viliuosi, kad po šio laiško jūsų namuose pradės pūsti gaivus permainų vėjas, kuris atneš meilę gamtai ir padės tapti tvaresniais! 

Ar žalioji energija brangi? Kur ir kaip ją užsakyti? Visi atsakymai vienoje vietoje.

Sužinokite daugiau