Savitarna

Gamtinių dujų tiekimas

Dujų kompensavimas

Ar reikės per 2023 m. II pusmetį gautą dalinį kompensavimą vėliau grąžinti, jei buvo neteisingai deklaruoti skaitiklio rodmenys?

3 mėnesius po dalinio kompensavimo taikymo periodo pabaigos, t. y. nuo 2024-01-01 iki 2024-03-31, jei bus nustatyta, jog buvo deklaruotas didesnis gamtinių dujų suvartojimas nei faktiškai suvartota, už perskaičiuotą didesnę nei deklaruotą gamtinių dujų kiekio dalį vartotojas turės atsiskaityti perskaičiuojamu laikotarpiu nustatytomis gamtinių dujų kainomis ir tarifais, o dalinis kompensavimas nebus taikomas. Nepagrįstai suteiktą kompensaciją už tiekimo kainos dalį tiekėjas turės susigrąžinti iš kliento ir grąžinti į biudžetą. Jei bus nustatyta, jog buvo deklaruotas mažesnis kiekis, papildomai dalinis kompensavimas nebus pritaikytas.

Ar nuo 2024 m. sausio 1 d. bus taikomas dalinis valstybės kompensavimas už gamtines dujas?
  • Nustatytiems gamtinių dujų tarifams 2024 m. I pusmetį papildomos dalinės valstybės kompensacijos nėra numatytos.
  • Dalinis valstybės kompensavimas už gamtines dujas taikomas iki 2023-12-31, valstybei siekiant sumažinti buvusias aukštų energijos išteklių kainų pasekmes Lietuvos gyventojams.
  • Į 2024 m. I pusmečio gamtinių dujų tarifus buitiniams vartotojams įskaičiuota gamtinių dujų didmeninė kaina yra daugiau nei du kartus mažesnė nei į 2023 m. II pusmetyje, todėl galutinės kainos vartotojams mažėja net ir nebetaikant dalinių valstybės kompensacijų. Didžiausią įtaką gamtinių dujų kainos mažėjimui daro žemesnės didmeninės kainos Europos ir pasaulio dujų biržose. Plačiau apie gamtinių dujų planus skaitykite čia.

Sąskaitos ir atsiskaitymas

Kur rasti gamtinių dujų kliento kodą?

8 skaitmenų kliento kodą rasite: 

Kaip sužinoti mokėtiną sumą už dujas?

Mokėtiną sumą galite sužinoti:

Jei suma savitarnoje ar sąskaitoje pateikiama su minuso (-) ženklu, tai reiškia, kad turite permoką, kurią įtrauksime į kito mėnesio sąskaitą.

Kaip apmokėti dujų sąskaitas?

Sąskaitas jums pateiksime nuo mėnesio 5-tos dienos, visas sąskaitas rasite ir galėsite apmokėti savitarnoje mano.ignitis.lt arba kitu jums įprastu būdu. Jei sąskaitos suma bus didesnė nei 8 eurai, atsiųsime Jums mokėjimo pranešimą el. paštu arba paprastu paštu.

Kur rasti sąskaitą už dujas?

Suformuotą sąskaitą:

  • visuomet rasite savo paskyroje savitarnoje (plačiau čia);
  • ją taip pat atsiųsime jūsų turimais kontaktais (el. paštu arba paprastu paštu). Jei norėtumėte pakeisti sąskaitos gavimo būdą, susisiekite su mumis klientų aptarnavimo kontaktais

Sąskaitą siunčiame tik jei ji viršija 8 Eur.

Kaip atsiskaityti už dujas savitarnoje?

Savitarnoje galite:

Daugiau informacijos apie savitarną ir jos naudas rasite čia.
Savo paskyroje galite pridėti ir šeimos narių ar giminaičių sutartis bei už jas atsiskaityti. Tai ypač patogu, jei už paslaugas sudėtinga atskaityti vyresnio amžiaus šeimos nariams. Daugiau informacijos rasite čia.

Kaip atsiskaityti už dujas interneto banke?

Už dujas galite atsiskaityti naudodamiesi SEB, Swedbank, Luminor, Šiaulių banko ir Medicinos banko, taip pat Lietuvos kredito unijų elektroninės bankininkystės paslaugomis bei Paysera, Revolut, Viena sąskaita sistemose.

Atkreipkite dėmesį:

  • atsiskaitydami banke, savo elektroninės bankininkystės paskyros mokėjimų ar operacijų skiltyje pasirinkite įmokų ir mokesčių formą nurodydami įmokos kodą arba lėšų gavėją – 10001 - DUJOS IGNITIS;
  • mokėdami už dujas įrašykite galutinę mokėtiną sumą (mėnesio mokestis + už suvartotas gamtines dujas) eilutėje „1. Suvartotas dujų kiekis“.

Kur rasti sąskaitas ir pasitikrinti mokėtiną sumą, skaitykite čia.

Kaip atsiskaityti už dujas per e.sąskaitą?

Elektroninė sąskaita arba kitaip e.sąskaita – tai elektroninis mokėjimo pranešimas, kuris pateikiamas paslaugų gavėjui (mokėtojui) interneto banke. Gautas e. sąskaitas galite apmokėti įprastu pervedimu arba banke užsisakyti automatinį jų apmokėjimą. Šią paslaugą ypač patogu naudoti pasirinkus atsiskaitymo pagal vidurkį būdą (daugiau informacijos rasite čia).
E. sąskaitą ir automatinį jos apmokėjimą užsisakyti galite savo banko klientų aptarnavimo padalinyje arba interneto banke. Užsisakydami paslaugą, rinkitės:

Su e. sąskaitų užsakymo ir pateikimo sąlygomis  galite susipažinti gamtinių dujų tiekimo sutarties bendrosiose sąlygose, kurias rasite čia.

Atkreipkite dėmesį – užsakius e. sąskaitų pateikimą iki einamojo mėnesio antros kalendorinės dienos, e. sąskaita už praėjusį mėnesį suvartotas dujas interneto banke bus pateikta jau einamąjį mėnesį.

Kaip atsiskaityti už dujas grynaisiais pinigais?

Visose įmokų surinkimo vietose Jums pakaks pateikti:

  1. Kliento kodą (8 skaitmenys). Jį rasite sutartyje, paskutinio apmokėjimo kvite. Pasitikslinti galite prisijungę prie savitarnos e.ignitis.lt (plačiau čia) arba klientų aptarnavimo telefonu +370 611 21802;
  2. skaitiklio rodmenį IKI. Daugiau informacijos apie dujų skaitiklių deklaravimą rasite čia.

Pateikus šiuos duomenis, įmokas priimantis darbuotojas paskaičiuos mokėtiną sumą. Į ją bus įskaičiuota ir skola ar permoka, jeigu jos bus, taip pat mėnesio mokestis (jei taikomas). Visą su mokėjimu susijusią aktualią informaciją matysite išduotame kvite. Išduotas įmokos priėmimo kvitas yra Jūsų mokėjimą patvirtinantis dokumentas.

Atkreipkite dėmesį – atsiskaitymo knygelė nėra mokėjimą patvirtinantis dokumentas, tai tik užrašų knygelė. Atsisakydami jos, mes kartu saugosime gamtą, neeikvodami jos išteklių, sutaupysime energijos, kuri reikalinga knygelėms pagaminti. Jei visgi knygelė Jums reikalinga, ją galite gauti:

Atsiskaityti grynaisiais ar banko kortelėmis galite:

  • bankų skyriuose ir Lietuvos kredito unijų grupėms priklausančių kredito unijų padaliniuose;
  • „Lietuvos pašto“ ir „Pay Post“ skyriuose;
  • „Lietuvos spaudos“ kioskuose ir „Narvesen“ parduotuvėse;
  • „Kauno spaudos“ kioskuose;
  • „Perlo“ terminaluose (išskyrus „Maxima“ ir „Norfa“ parduotuves);
  • „Maxima“ prekybos centruose (yra galimybė susieti „Ačiū“ kortelę su mokėtojo kodu);
  • „Jonavos paslaugų“ kasose;
  • „Elotus“, „Panevėžio butų ūkio“, „Utenos butų ūkio“ kasose.
Kaip nustatyti automatinį sąskaitos apmokėjimą už dujas?

Automatinis nuskaitymas – tai bankų teikiama paslauga, kurią užsisakius jums nebereikės kiekvieną mėnesį rūpintis sąskaitų už suvartotas dujas apmokėjimu.
Elektroninę sąskaitą (elektroninis mokėjimo pranešimas, kuris pateikiamas paslaugų gavėjui (mokėtojui) interneto banke) ir automatinį jos apmokėjimą užsisakyti galite savo banko klientų aptarnavimo padalinyje arba interneto banke. Užsisakydami paslaugą, rinkitės:

  • e. sąskaitų siuntėjas: UAB „Ignitis“ už dujas (buvęs Lietuvos energijos tiekimas);
  • kliento kodas: nurodykite 8 ženklų kliento kodą (jį rasite savitarnoje mano.ignitis.lt, sutartyje arba galite pasitikslinti klientų aptarnavimo kontaktais).

Svarbu: atlikus aukščiau išvardintus žingsnius, automatinį e. sąskaitų apmokėjimą reikės aktyvuoti papildomai (tai atlikti padės Jūsų bankas).
Su elektroninių sąskaitų užsakymo ir pateikimo sąlygomis galite susipažinti gamtinių dujų tiekimo sutarties bendrosiose sąlygose, kurias rasite čia.
Užsakius elektroninių sąskaitų pateikimą iki einamojo mėnesio antros kalendorinės dienos, elektroninė sąskaita už praėjusį mėnesį suvartotas dujas interneto banke bus pateikta jau einamąjį mėnesį.

Kaip apskaičiuojamas vidutinis dujų suvartojimas?

Vidutinis dujų suvartojimas apskaičiuojamas individualiai, įvertinus paskutinių 12 mėnesių vartojimo istoriją. Atsižvelgiant į tai, kad planų „Optimalus“ ir „Maksimalus“ (II ir III vartotojų kainų grupės) klientai šaltuoju metų periodu paprastai suvartoja daugiau dujų, šiems klientams vidutinis suvartojimas yra apskaičiuojamas atskirai šiltajam metų periodui (kovo–rugsėjo mėn.) ir šaltajam periodui (spalio–vasario mėn.). Jei vartojimo istorija yra trumpesnė nei 12 mėnesių, yra taikomas vidutinis suvartojimas, paskaičiuotas pagal energijos vartojimą panašiuose namų ūkiuose. 

Jei pasikeis jūsų suvartojimo įpročiai, bet kuriuo metu deklaruokite dujų skaitiklio rodmenis. Kitą mėnesį parengsime patikslintą sąskaitą, kurioje atsižvelgsime į jūsų permoką (ar nepriemoką). Ateityje jums siųsime sąskaitas su patikslintu jūsų vidutiniu suvartojimu.  

Atkreipiame dėmesį, kad atsiskaitydami pagal vidutinį suvartojimą, įsipareigojate kiekvienų metų gruodžio mėnesį, taip pat prieš pasikeičiant dujų kainoms, deklaruoti suvartotą gamtinių dujų kiekį

Su gamtinių dujų vidurkio taikymo sąlygomis galite susipažinti čia.

Kaip užsisakyti dujų sąskaitos išrašymą pagal vidutinį suvartojimą?

Paslaugą nemokamai galima užsisakyti vienu iš šių būdų:
•    klientų aptarnavimo telefonu +370 611 21802;
•    užpildžius šią formą;
•    atvykus į artimiausią „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrą.

Atkreipiame dėmesį, kad atsiskaitydami pagal vidutinį suvartojimą, įsipareigojate kiekvienų metų gruodžio mėnesį, taip pat prieš pasikeičiant dujų kainoms, deklaruoti suvartotą gamtinių dujų kiekį.

Su gamtinių dujų vidurkio taikymo sąlygomis galite susipažinti čia.

Kaip veikia atsiskaitymas pagal vidutinį suvartojimą?

Ar žinote, kad už dujas galite atsiskaityti ir nesirūpindami skaitiklių deklaravimu kiekvieną mėnesį? Atsiskaityti galite paprasčiau – pagal savo individualų vidutinį suvartojimą.

Tai patogu, nes:

  • nebereikės rūpintis skaitiklių deklaravimu kiekvieną mėnesį – deklaruoti reiks tik gruodžio mėnesį arba keičiantis kainoms;
  • jei bus aktualu, bet kada galėsite deklaruoti rodmenis ir sąskaitą Jums išrašysime pagal pateiktus duomenis;
  • nuo 5-tos mėnesio dienos visas sąskaitas rasite ir galėsite apmokėti savitarnoje mano.ignitis.lt;
  • jei sąskaita viršys 8 eur sumą, apie mokėjimą su mokėtina suma informuosime jus el. paštu;
  • visada iš anksto žinosite savo mokėtiną sumą, tad galėsite tiksliau planuoti išlaidas.

Atkreipiame dėmesį, kad atsiskaitydami pagal vidutinį suvartojimą, įsipareigojate kiekvienų metų gruodžio mėnesį, taip pat prieš pasikeičiant dujų kainoms, deklaruoti suvartotą gamtinių dujų kiekį.

Kaip gauti pažymą apie atsiskaitymą už dujas?

Pažymą apie atsiskaitymą už dujas galite užsisakyti: 

Noriu laikinai nevartoti dujų. Ką daryti?

Jei planuojate kurį laiką nevartoti dujų (pavyzdžiui, pasibaigus sezonui sodo namelyje), praneškite mums apie tai užsisakydami laikiną dujų nevartojimą:

Užsisakius laikiną dujų nevartojimą, kiekvieną mėnesį Jums reikės sumokėti mėnesio mokestį (plačiau čia).

Daugiau informacijos, kaip atsiskaityti už paslaugas, rasite čia.

Sutartys

Kaip tapti „Ignitis“ dujų klientu?

Norėdami tapti mūsų klientu, turite:

  1. būti prisijungę prie dujotiekio (įsivesti dujas);
  2. pasirašyti (sudaryti) Gamtinių dujų pirkimo–pardavimo ir paslaugų tiekimo sutartį.

Ką daryti, norint įsivesti dujas?
Kaip sudaryti gamtinių dujų sutartį? 

Kaip sudaryti sutartį nepilnamečio asmens vardu?

Nepilnamečių iki 14 metų vardu visus sandorius sudaro tėvai arba globėjai, kurie privalo veikti išimtinai dėl nepilnamečio interesų (LR civilinio kodekso 2.7 str.). 

Dokumentai, reikalingi sutarties už nepilnametį asmenį iki 14 metų sudarymui:

  • tėvams – vaiko gimimo liudijimas;
  • globėjams (rūpintojams) – atstovavimo teisę patvirtinantis teismo nutarimas ar kitas dokumentas, kuriuo vaikui nustatyta globa (rūpyba).

Nepilnamečiai asmenys nuo 14 iki 18 metų sandorius sudaro patys, turėdami tėvų arba rūpintojų sutikimą (LR civilinio kodekso 2.8 str. 1 d.). Jeigu sutikimo nėra, tada dėl sutarties sudarymo turi kreiptis vienas iš tėvų/globėjų.

Dokumentai, reikalingi sutarties nepilnamečiam asmeniui nuo 14 iki 18 metų sudarymui:

Ką daryti, norint prisijungti prie dujotiekio?

Prisijungti prie dujotiekio jums padės bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Dėl dujų įvedimo rekomenduojame kreiptis kuo anksčiau, nes dujų įvedimo procesas gali užtrukti 6–12 mėnesių.

Registrų centro tinklapyje galite pasitikrinti, ar šalia jūsų būsto yra nutiestas dujotiekis, o plačiau apie prijungimo procesą galite sužinoti ESO svetainėje.

Norėdami pradėti prisijungimo prie dujotiekio procesą, pateikite paraišką ESO savitarnoje.

Gavus patvirtinimą iš ESO dėl tinkamo dujotiekio tinklo įsirengimo, ESO jums suteiks objekto numerį. Gavus objekto numerį galėsite kreiptis į tiekėją dėl dujų tiekimo sutarties sudarymo.

Kas gali sudaryti dujų tiekimo sutartį?

Sutartį pasirašyti (sudaryti) gali objekto savininkas arba savininko įgaliotas asmuo, pateikęs notaro patvirtintą įgaliojimą. Jei objektas turi bendrasavininką (-us), jo (jų) sutikimas reikalingas tik tuo atveju, kai sutartis yra sudaryta vieno iš bendrasavininkų vardu, tačiau dėl sutarties sudarymo kreipiasi kitas bendrasavininkas.

Kaip sudaryti dujų tiekimo sutartį?

Sutarčiai pasirašyti (sudaryti) pateikite prašymą ir šiuos dokumentus:

  1. Pasikeitus patalpų savininkui / nuomininkui:
    • nekilnojamojo turto Registrų centro išrašo kopiją (jei patalpos išnuomotos ilgesniam nei 1 metų laikotarpiui, reikalingas papildomas įrašas apie nuomos sutarties įregistravimą viešajame registre);
    • patalpų nuomos sutarties kopiją, jei nuomos sutarties terminas iki 1 metų (privaloma);
    • apskaitos prietaisų rodmenų suderinimo aktą, kuriame turi būti skaitiklio numeris ir rodmuo;
    • bendraturčio pasirašytą sutikimą, jei patalpos įgytos bendrąja daline nuosavybe (reikalingas tik tuo atveju, kai sutartis yra sudaryta vieno iš bendrasavininkų vardu, tačiau dėl sutarties sudarymo kreipiasi kitas bendrasavininkas);
    • įgaliojimą, jei sutartį pasirašo įgaliotas asmuo (privaloma).
  2. Naujai prijungiant būstą:
    • nekilnojamojo turto Registrų centro išrašo kopiją;
    • „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) pažymą apie dujų sistemų parengimą sujungimui;
    • įgaliojimą, jei sutartį pasirašo įgaliotas asmuo (privaloma).
  3. Savivaldybei suteikus socialinį būstą:
    • gyvenamųjų patalpų nuomos sutarties kopiją (privaloma);
    • apskaitos prietaisų rodmenų suderinimo aktą;
    • įgaliojimą, jei sutartį pasirašo įgaliotas asmuo (privaloma).

Jums gali prireikti:

Sutartį sudarykite Jums patogiu būdu:

Jei prašyme sudaryti sutartį nurodysite savo el. pašto adresą, informaciją apie parengtą sutartį jums atsiųsime nurodytu el. paštu, o parengtą sutartį įkelsime į jūsų paskyrą savitarnoje mano.ignitis.lt. Jei el. pašto neturite – sutartį Jums atsiųsime paprastu paštu.

Parengtą sutartį galėsite pasirašyti: 

  • fiziniu parašu ir vieną sutarties egzempliorių atsiųsti paštu adresu Viršuliškių skg. 34, LT-05131 Vilnius;
  • fiziniu parašu ir vieną sutarties egzempliorių atnešti į artimiausią „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrą
Kaip grąžinti pasirašytą dujų tiekimo sutartį?

Ne vėliau, kaip likus 2 dienoms iki sutarties įsigaliojimo pradžios, parengtą sutartį galite:

  • patvirtinti savitarnoje (sutartis jau bus įkelta jūsų paskyroje – prisijunkite ir patvirtinkite ją);
  • pasirašyti fiziniu parašu ir vieną sutarties egzempliorių atsiųsti paštu adresu Viršuliškių skg. 34, LT-05131 Vilnius;
  • pasirašyti fiziniu parašu ir vieną sutarties egzempliorių atnešti į artimiausią „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrą;

Atkreipkite dėmesį: 

  • nepasirašius ir negrąžinus gamtinių dujų tiekimo sutarties  iki sutarties įsigaliojimo pradžios, tiekėjas pasilieka teisę anuliuoti sutartį. Vėliau, norint atnaujinti dujų tiekimą, dėl sutarties sudarymo reikės kreiptis pakartotinai;
  • pasirašius sutartį, prašymą tiekti gamtines dujas „Energijos skirstymo operatoriui“ (ESO) pateiksime mes, jums tuo rūpintis nereikės;
  • sutartis įsigalios tik nuo gamtinių dujų prijungimo datos ir tik tuomet pradėsime skaičiuoti mėnesio mokestį ir kainą už suvartotas dujas. Mėnesio mokestis mokamas kiekvieną mėnesį nepriklausomai nuo suvartoto kiekio. Kaina už suvartotą dujų kiekį yra paskaičiuojama tik po sąskaitos išrašymo ir už praeitą mėnesį mokamas kitą artimiausią mėnesį.
Kokie dujų tiekimo sutarties galiojimo terminai?

Gavę Jūsų prašymą, sutartį parengsime per 2 darbo dienas. Sutarties sudarymo mokesčiai netaikomi.

  • Jei objekte dujos nėra tiekiamos, sutartis įsigalios nuo gamtinių dujų prijungimo objekte dienos. Prašymą prijungti dujas „Energijos skirstymo operatoriui“ (ESO) pateiksime gavę Jūsų pasirašytą sutartį.
  • Jei objekte gamtinės dujos yra tiekiamos, sutartis įsigalios nuo jos sudarymo dienos ir bus laikoma sudaryta, jei per 30 kalendorinių dienų negausime Jūsų pranešimo, kad nesutinkate su sutarties sąlygomis. Sutartis yra neterminuota ir galios iki jos nutraukimo dienos.
Ką daryti paveldėjus butą ar namą?

Jei paveldėjote butą ar namą, persirašykite gamtinių dujų tiekimo sutartį savo vardu. Pateikite prašymą ir reikalingus dokumentus.
Jei paveldėjimo dokumentai dar tvarkomi, už paslaugas galite atsiskaityti esamu Kliento kodu (kurį rasite sutartyje ar sužinosite pasiskambinę klientų aptarnavimo telefonu +370 611 21802). 

Turėdami nekilnojamojo turto Registrų centro išrašo kopiją ar paveldėjimo teisę patvirtinantį liudijimą, prašymą pateikite jums patogiu būdu:

  • užpildykite prašymą savitarnoje mano.ignitis.lt: Sudaryti sutartį → Dujų tiekimo sutartis;    
  • paskambinkite klientų aptarnavimo telefonu +370 611 21802 (jei sutarčiai sudaryti pakanka tik Registrų centro išrašo) arba užpildykite prašymą artimiausiame „Ignitis“ klientų aptarnavimo centre.

Sutartį taip pat galima sudaryti pateikus notaro išduotą paveldėjimo teisės liudijimą, patvirtinantį įpėdinio nuosavybės teises į paveldėtą turtą. Tuo atveju, jeigu liudijime nurodyta daugiau nei vienas įpėdinis, reikia gauti kitų įpėdinių sutikimą dėl gamtinių dujų tiekimo sutarties sudarymo. 

Jei prašyme sudaryti sutartį nurodysite savo el. pašto adresą, informaciją apie parengtą sutartį jums atsiųsime nurodytu el. paštu, o parengtą sutartį įkelsime į jūsų paskyrą savitarnoje. Jei el. pašto neturite – sutartį jums atsiųsime paprastu paštu.

Parengtą sutartį galėsite:

  • patvirtinti savitarnoje (sutartis jau bus įkelta jūsų paskyroje – prisijunkite ir patvirtinkite ją);
  • pasirašyti fiziniu parašu ir vieną sutarties egzempliorių atsiųsti paštu adresu Viršuliškių skg. 34, LT-05131 Vilnius;
  • pasirašyti fiziniu parašu ir vieną sutarties egzempliorių atnešti į artimiausią „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrą

Sutarties parengimo, įsigaliojimo ir galiojimo terminai
Gavę Jūsų prašymą, sutartį parengsime per 2 darbo dienas. Sutarties sudarymo mokesčiai netaikomi.

  • Jei objekte dujos nėra tiekiamos, sutartis įsigalios nuo gamtinių dujų prijungimo objekte dienos. Prašymą prijungti dujas AB „Energijos skirstymo operatoriui“ (ESO) pateiksime gavę Jūsų pasirašytą sutartį.
  • Jei objekte gamtinės dujos yra tiekiamos, sutartis įsigalios nuo jos sudarymo dienos ir bus laikoma sudaryta, jei per 30 kalendorinių dienų negausime Jūsų pranešimo, kad nesutinkate su sutarties sąlygomis. Sutartis yra neterminuota ir galios iki jos nutraukimo dienos.
Ką daryti parduodant butą ar namą?

Pardavę objektą, nutraukite dujų sutartį. Pateikite prašymą ir reikiamus dokumentus – visą aktualią informaciją rasite temoje „Kaip nutraukti sutartį ir dujų tiekimą?“ 

Jeigu Jums reikalinga pažyma apie atsiskaitymą už dujas, ją galite užsisakyti:

Ką daryti butą ar namą nusipirkus iš varžytinių?

Įsigiję butą ar namą iš varžytinių, pateikite prašymą sudaryti sutartį ir su tuo susijusius dokumentus.
Pateikiant prašymą, reikalingi šie dokumentai:

  • nuosavybės dokumentas – nekilnojamojo turto Registrų centro išrašo kopija;
  • įgaliojimas (jei kreipiasi ne savininkas);
  • rodmenų perdavimo aktas arba antstolio faktinių aplinkybių konstatavimo protokolas (jei šie dokumentai buvo pasirašyti / sudaryti);
  • varžytinių aktas (neprivalomas).

Dokumentus sutarčiai sudaryti pateikite jums patogiu būdu:

Jei prašyme sudaryti sutartį nurodysite savo el. pašto adresą, informaciją apie parengtą sutartį Jums atsiųsime nurodytu el. paštu, o parengtą sutartį įkelsime į Jūsų paskyrą savitarnoje mano.ignitis.lt. Jei el. pašto neturite – sutartį Jums atsiųsime paprastu paštu.

Parengtą sutartį galėsite pasirašyti:

  • fiziniu parašu ir vieną sutarties egzempliorių atsiųsti paštu adresu Viršuliškių skg. 34, LT-05131 Vilnius;
  • fiziniu parašu ir vieną sutarties egzempliorių atnešti į artimiausią „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrą

Svarbu: jei objekte nėra nutrauktas dujų tiekimas ir nebus pateiktas rodmenų perdavimo aktas arba iškeldinimo protokolas, sutartis bus nutraukta po 15 kalendorinių dienų. Jei per 15 kalendorinių dienų laikotarpį buvęs savininkas nepateiks dokumentais pagrįsto prieštaravimo dėl sutarties nutraukimo, sutartį sudarysime Jūsų vardu.

Kas gali nutraukti dujų tiekimo sutartį?

Sutartį nutraukti gali objekto savininkas, nuomininkas (kai su nuomininku buvo sudaryta sutartis) arba objekto savininko įgaliotas asmuo. Jei objektas turi bendrasavininką (-us) – reikalingas ir bendrasavininko (-ų) sutikimas ( bendrasavininkų sutikimai nereikalingi, kai objektas parduodamas).

Kaip nutraukti sutartį ir dujų tiekimą?

Sutartį nutraukti gali objekto savininkas, nuomininkas arba objekto savininko įgaliotas asmuo. 
Jei pardavėte būstą, pateikite: 

  • prašymą nutraukti sutartį;
  • būsto savininko įgaliojimą (jei kreipiasi ne savininkas);
  • jei būstą valdo keli asmenys – raštišką bendraturčių tarpusavio susitarimą dėl sutarties nutraukimo;
  • apskaitos prietaisų rodmenų suderinimo aktą (jei toks buvo pasirašytas);
  • būsto priėmimo – perdavimo aktą (jei toks yra).

Jei nutraukėte nuomos sutartį, pateikite:

Jums taip pat gali prireikti:

Reikiamus dokumentus ir prašymą pateikite jums patogiu būdu:

Gamtinių dujų tiekimo sutartys yra neterminuotos ir jas nutraukiant „Ignitis“ netaiko papildomų mokesčių. Vykdant demontavimo paslaugą, „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) mokesčius taiko pagal įkainius nurodytus čia (už nuorodoje pateiktą turinį ir informacijos teisingumą atsako ESO).

Jei norite atsisakyti gamtinių dujų tiekimo (pavyzdžiui, dujinę viryklę keičiate elektrine), pateikite:

  • prašymą nutraukti sutartį;
  • būsto savininko įgaliojimą (jei kreipiasi ne savininkas);
  • jei būstą valdo keli asmenys – raštišką bendraturčių tarpusavio susitarimą dėl sutarties nutraukimo.

Gavę Jūsų prašymą atsisakyti gamtinių dujų tiekimo, jį perduosime ESO, kuris demontavimo darbus atliks ne vėliau kaip per 30 dienų. Atlikus darbus, ESO:

  • jums pateiks sąskaitą už suteiktas tiekimo demontavimo paslaugas, kurioms taikomi ESO įkainiai. Daugiau informacijos apie ESO demontavimo paslaugą rasite čia (už nuorodoje pateiktą turinį ir informacijos teisingumą atsako ESO);
  • mums pateiks galutinį buvusio skaitiklio rodmenį, pagal kurį išrašysime ir atsiųsime jums sąskaitą. Apmokėjus sąskaitą, nutrauksime dujų tiekimo sutartį.

Jeigu turėsite klausimų apie darbų vykdymo eigą, terminus ar įkainius, prašome kreiptis į ESO internetu arba Klientų aptarnavimo telefonu +370 697 61 852.
Tuo atveju, jeigu atsisakysite demontavimo darbų atlikimo ir Jums bus tiekiamos gamtinės dujos, tiekimo sutartis liks galioti.

Jums taip pat gali prireikti:

Svarbu: atsisakydami gamtinių dujų tiekimo, prašymo formoje pažymėkite skiltį „Dujotiekio demontavimas objekte“. Skiltyje „Kita“ – nurodykite sutarties nutraukimo priežastį (pavyzdžiui, elektrinė viryklė, dujotiekio demontavimas).
Jei norite laikinai nuimti skaitiklį ir nenutraukti sutarties (pavyzdžiui, vykdote namo rekonstrukciją, griaunate namą ar kita), kreipkitės į operatorių (ESO) telefonu 1852 arba į „Ignitis“ +370 611 21802.  

Kaip kitam asmeniui suteikti įgaliojimą pilnai valdyti jūsų turimą dujų sutartį?

Norint paskirti atstovą, kuris galėtų sudaryti naują gamtinių dujų sutartį ar pilnai valdyti jūsų turimą gamtinių dujų sutartį, reikalingas notaro patvirtintas įgaliojimas. Turėdami notarinį įgaliojimą, jį pateikite jums patogiu būdu: 

Planai, tarifai, kainos

Kokius dujų planus siūlo „Ignitis“?

Išskiriame tris gamtinių dujų tarifų planus (vartotojų grupes): 

  • planas „Minimalus“ (I vartotojų grupė);
  • planas „Optimalus“ (II vartotojų grupė);
  • planas „Maksimalus“ (III vartotojų grupė).

Daugiau apie planus skaitykite čia.

Kas sudaro dujų kainą?

Gamtinių dujų kainą sudaro dvi dalys – pastovus mėnesio mokestis ir suvartoto vieno kubinio metro dujų kaina.

Koks mano dujų planas ir tarifas?

Koks šiuo metu Jums taikomas dujų planas (vartotojų grupė) galite sužinoti:

Kokios nuolaidos ar kompensacijos taikomos?

Pagal Lietuvos Respublikos kompensacijų nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, bei jų šeimoms įstatymą, už dujas numatoma kompensacija. Dėl kompensacijų reikia kreiptis į savivaldybių administracijų socialinės paramos skyrius.

Kaip pasikeisti dujų planą?

Dujų planai priklauso nuo suvartoto gamtinių dujų kiekio.
Dujų planą galite pasikeisti:

Pasirašius gamtinių dujų tiekimo sutartį, pakeisti nustatytą planą galima tik pasibaigus kalendoriniams metams.

Pasibaigus kalendoriniams metams, klientams, kurių faktiškai suvartotas gamtinių dujų kiekis neatitinka turimo plano, automatiškai atliekami sąskaitų perskaičiavimai ir priskiriamas tinkamas dujų planas. 

Kaip priskiriami dujų planai?

Klientas, sudarinėdamas objektui naują dujų tiekimo sutartį, yra atsakingas už teisingą dujų vartojimo paskirties nurodymą ir turi teisę pirmiesiems metams pasirinkti kainų grupę

Sudarydamas sutartį klientas gali rinktis vieną iš vartojimo paskirčių:

  • maistui ruošti;
  • vandeniui šildyti;
  • patalpoms šildyti

Sudarydamas sutartį klientas gali rinktis vieną tiekimo planą (kainų grupę):

  • planas „Minimalus“ (I kainų grupė);
  • planas „Optimalus“ (II kainų grupė).

Pasibaigus kalendoriniams metams, įvertiname Jūsų faktinį dujų suvartojimą ir pagal tai (jei reikia), priskiriame Jus kitai, labiau Jūsų poreikius atitinkančiai, grupei. Apie pokyčius informuojame el. paštu, SMS žinute arba paprastu paštu. 

Taigi, šiuo atveju labai svarbu, kad Jūs:

Skolos, permokos

Kaip patikrinti, ar turiu skolų/permokų už dujas?

Ar turite skolų ar permokų galite sužinoti:  

Ką daryti, jei yra permoka už dujas?

Permokėtą sumą galime užskaityti jūsų ateities dujų sąskaitoms padengti. Tokiu atveju jums nieko daryti nereikia, permoka automatiškai persikels į ateinantį mėnesį.

Jei norite permokėtą sumą: 

  • užskaityti kitoms paslaugoms (pavyzdžiui, kitoms dujų sutartims) arba 
  • susigrąžinti į savo banko sąskaitą,

užpildykite šią prašymo formą ir pridėkite mokėjimą patvirtinantį dokumentą ​​​​​susisiekime formoje.  

Gavę teisingai pateiktą prašymą, įmoką į Jūsų nurodytą banko sąskaitą grąžinsime per 5 darbo dienas.

Ką daryti, jei atjungtos dujos?

Jei dujos buvo atjungtos dėl skolos, sumokėkite dujų atjungimo–prijungimo mokestį – 90,51 Eur su PVM – į UAB „Ignitis“ sąskaitą LT32 7044 0901 0157 5253, SEB bankas.

Jei dujos buvo atjungtos dėl kitų priežasčių ir norite sumokėti už prijungimą, prašome kreiptis į AB Energijos skirstymo operatorių (ESO).

Mokesčiai gali keistis ir priklauso nuo ESO teikiamų paslaugų įkainių.

Kaip apmokėti skolą už dujas?

Skolą galite sumokėti:

Jeigu skolą sumokėjote paskutinę įspėjime nurodytą dieną
Būtinai sulaukiame visų įmokų ir tik tuomet priimame sprendimą dėl dujų atjungimo. 

Kaip susidarė skola už dujas?

Skola už dujas gali susidaryti, kai:

  • ESO inžinierius užfiksuoja neapmokėtą suvartojimą pagal rodmenis ar atlieka perskaičiavimus skaitiklio sutrikimo atvejais ir pan.; 
  • klientas deklaruoja rodmenis ir per nustatytą laikotarpį nesumoka PVM sąskaitos faktūros. 
Kaip galiu atidėti skolos mokėjimą?

Skolos mokėjimą galite atidėti:

  • iki 30 kalendorinių dienų žodiniu susitarimu be skolos pirminio įnašo;
  • iki 2 mėnesių sudarę skolos grąžinimo grafiką su 30 proc. pirminiu įnašu, kuris turi būti sumokamas per 7 kalendorines dienas nuo susitarimo dienos.

Skolos atidėjimas skolos grąžinimo grafiku galimas be klieno finansinę padėtį įrodančių dokumentų, jeigu skolos susidarymo priežastys yra:

  • objekte pakeitus skaitiklį ir pagal seną skaitiklį užfiksavus neapmokėtą skirtumą;
  • atlikus skaitiklio rodmenų nurašymą arba patikrinimą ir užfiksavus neapmokėtą skirtumą;.
  • atsiskaitant pagal vidurkį, deklaravus skaitiklio rodmenis, sąskaita reikšmingai viršijo skaičiuojamą vidurkį.

Jeigu skola susidarė ne dėl aukščiau išvardintų priežasčių, skolos atidėjimas skolos grąžinimo grafiku galimas, jeigu pateiksite sunkią finansinę padėtį įrodančius dokumentus:

  • neįgaliojo pažymėjimą ar registracijos darbo biržoje dokumentus, ar bedarbio pašalpos gavimą grindžiančius dokumentus;
  • sunkią finansinę padėtį įrodančią pažymą apie paskutinių 3 mėnesių darbingų bendrai gyvenančių asmenų pajamas ir bendrai gyvenančių asmenų šeimos sudėtį. Iš pateiktų dokumentų turi būti aišku, kad vieno asmens minimalių vartojimo poreikių dydis yra 354 Eur (2023 m.) ar mažesnis. Minimalus vartojimo poreikių dydis nustatomas Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu;
  • senjorams pateikti dokumentų nereikia.

Susitarti dėl skolos atidėjimo gali tik objekto savininkas ar savininko įgaliotas asmuo. Jei objektas priklauso savivaldybei – nuomininkas.

Sudaryti žodinį skolos susitarimą arba susitarti dėl skolos grąžinimo grafiko galima:

Kaip sudaryti skolos atidėjimo grafiką?

Jei norite sudaryti skolos atidėjimo grafiką, kartu su prašymu pateikite šiuos dokumentus:

  • neįgaliojo pažymėjimą ar registracijos darbo biržoje dokumentą, ar bedarbio pašalpos gavimą pagrindžiantį dokumentą;
  • sunkią finansinę padėtį įrodančią pažymą apie paskutinių 3 mėnesių darbingų bendrai gyvenančių asmenų pajamas ir bendrai gyvenančių asmenų šeimos sudėtį. Iš pateiktų dokumentų turi būti aišku, kad vieno asmens minimalių vartojimo poreikių dydis yra 354 Eur (2023 m.) ar mažesnis. Minimalus vartojimo poreikių dydis nustatomas Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu.
Kada atidedamas skolos mokėjimo terminas?

Prieš kreipiantis dėl skolos mokėjimo atidėjimo, prašome pasitikrinti, ar neturite perduotų skolų į išieškojimo įmonę, teismą ar antstoliams; jei turite  skolos turi būti apmokėtos. Taip pat skolos negalėsime atidėti, jei per pastaruosius 12 mėnesių jau du kartus taikėme Jums skolos mokėjimo atidėjimą.
Nesilaikant skolos atidėjimo terminų, susitarimai dėl skolų atidėjimo yra nutraukiami. Dėl susidariusios skolos inicijuojame gamtinių dujų tiekimo nutraukimą.

Kaip atnaujinti dujų tiekimą?

Jei Jums atjungtas dujų tiekimas, dėl jo atnaujinimo susisiekite klientų aptarnavimo telefonu +370 611 21802 arba atvykite į artimiausią „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrą
Mūsų konsultantai informuos apie skolos dydį, atjungimo–prijungimo mokestį, skolos išieškojimo išlaidas bei kaip reikiamus mokesčius susimokėti (plačiau čia).

Kaip išieškoma skola už dujas?

Dėl susidariusios skolos už dujas informuojame turimais kontaktais. Dėl šios priežasties prašome atnaujinti savo kontaktinę informaciją, jeigu ji pasikeičia: 

Tais atvejais, kai nepavyksta susitarti dėl skolos sumokėjimo, kreipiamės į skolų išieškojimo bendrovę arba teismą. Nesumokėjus skolos, gamtinių dujų tiekimas nutraukiamas apie tai įspėjus prieš 15 kalendorinių dienų. Apmokėjus visą skolą, skolos administravimo išlaidas, išjungimo, įjungimo išlaidas dujų tiekimas atnaujinamas per 5 darbo dienas.

Svarbu:

  • jeigu daugiau kaip 18 mėnesių nedeklaravote dujų kiekių, nereagavote į „Ignitis“ pranešimus ir dujų įmonių darbuotojams nebuvo suteiktos teisės patekti į Jūsų valdas patikrinti dujų skaitklio rodmenų, mes (UAB „Ignitis“) turime teisę nutraukti tiekimo sutartį, o skirstomųjų tinklų operatorius (ESO) turi teisę išmontuoti dujų apskaitos prietaisus ir kitus įrenginius (atvadus, linijas ir kita);
  • delspinigiai šiuo laikotarpiu neskaičiuojami, tačiau išieškant skolą yra taikomi kiti mokesčiai. Jei skola nesumokama laiku, skolos administravimas perduodamas skolų išieškojimo įmonei, kuri taiko papildomus skolų administravimo mokesčius. Jeigu skola perduodama į teismą, prašome priteisti 5 proc. metinių palūkanų nuo visos susidariusios skolos bei bylinėjimosi išlaidas. Gautas teismo vykdomasis dokumentas perduodamas antstoliui. Antstolis paskaičiuoja būtinąsias vykdymo išlaidas, palūkanas nuo priteistos skolos ir kitas skolos išieškojimo išlaidas.

Skaitiklio rodmenų deklaravimas

Ar privalau deklaruoti rodmenis?

Gamtinių dujų rodmenų deklaravimas privalomas iki einamojo mėnesio paskutinės dienos. Tai numatyta Sutarčių su buitiniais vartotojais dėl gamtinių dujų tiekimo, perdavimo ir skirstymo standartinių sąlygų apraše. Nedeklaravus rodmenų gali būti paskaičiuojamas vidutinis objekto dujų suvartojimas.  

Net ir mokant už dujas pagal vidurkį, būtina rodmenis deklaruoti bent du kartus per metus: gruodžio mėnesį ir prieš pasikeičiant dujų kainoms ir (ar) tarifams. 

Kada ir kaip deklaruoti dujų skaitiklio rodmenis?

Suvartotą gamtinių dujų kiekį turite mums pateikti / deklaruoti ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio paskutinės dienos. Tai ypač svarbu atlikti keičiantis kainoms, kad už paslaugas atsiskaitytumėte teisinga kaina.
Dujų skaitiklių rodmenis galite deklaruoti jums patogiu būdu:

Kaip teisingai deklaruoti dujų skaitiklio rodmenis rasite čia.

Kiekvieną mėnesį deklaruoti dujų skaitiklių rodmenis jums nepatogu? Tuomet už paslaugas atsiskaitykite pagal individualų suvartojimo vidurkį – daugiau informacijos apie šį atsiskaitymo būdą rasite čia.

Svarbu žinoti:

  • skaitiklio rodmuo NUO gali nesutapti dėl įvairių priežasčių (atsiskaitydami nepateikėte rodmenų, ESO įvykdė kontrolinį rodmenų nurašymą ir patikslino rodmenis bei kita). Paskutinį deklaruotą rodmenį rekomenduojame pasitikrinti savitarnoje mano.ignitis.lt (kaip tai atlikti skaitykite čia) arba jį rasite paskutiniame iš įmokų surinkėjo gautame kvite. Kilus daugiau klausimų, kviečiame susisiekti klientų aptarnavimo kontaktais, mielai padėsime ir patarsime;
  • jei Jūsų skaitiklis persisuko ar buvo pakeistas, tiesiog deklaruokite naujai matomą rodmenį. Susidariusią permoką ar nepriemoką įvertinsime kito mėnesio sąskaitoje;
  • jei dėl sunaudoto didesnio ar mažesnio nei planuota gamtinių dujų kiekio turite būti priskirtas kitai vartotojų grupei / planui, Jums papildomai nieko daryti nereikia. Metų eigoje arba pasibaigus kalendoriniams metams kiekvieno vartotojo grupė yra tikslinama, o mokėjimai perskaičiuojami pagal kalendoriniais metais faktiškai suvartotą gamtinių dujų kiekį. Plačiau pasiskaityti kviečiame čia.
Kaip deklaruoti dujų rodmenis už artimąjį?

Tai galite padaryti:

Kur rasti dujų skaitiklio numerį?

Dujų skaitiklio numerį rasite ant paties dujų skaitiklio įrenginio. Įprastai numeris prasideda S/N arba Nr. ir toliau seka skaičių eilė.

Bendri klausimai

Dujų sauga: ką svarbu žinoti?

Ką būtina žinoti gamtinių dujų vartotojui?

  • Dujinio prietaiso įrengimą, reguliavimą, techninę priežiūrą gali atlikti tik kvalifikuoti darbuotojai.
  • Dujinius prietaisus naudojantys gyventojai privalo vadovautis gamintojų instrukcijomis, periodiškai atlikti techninį prietaisų patikrinimą.
  • Gamtinės dujos yra bespalvės ir bekvapės, todėl, kad būtų užuodžiamos, jos odoruojamos (papildomos kvapu).
  • Už saugų dujų vartojimą ir dujų sistemos eksploatavimą atsakingi patys vartotojai.
  • Esant dujų nuotėkiui susidaro gamtinių dujų ir oro mišinys, kuris gali sprogti dėl atsiradusios kibirkšties.
  • Dujos žmogų veikia troškinančiai, todėl būdamas patalpoje, kurioje nuteka dujos, jis gali uždusti dėl deguonies trūkumo.
  • Žmogus gali apsinuodyti smalkėmis, kai dūmtraukyje nėra traukos arba dujos nevisiškai sudega.

Pagrindinės saugaus gamtinių dujų naudojimo taisyklės:

  • Prieš naudodamiesi dujiniu prietaisu, išvėdinkite patalpą. Prieš jungdami dujinės viryklės orkaitę, pora minučių palaikykite ją atidarytą.
  • Patikrinkite, ar visi dujinio prietaiso čiaupai užsukti, ir tik tada atsukite prieš prietaisą esantį dujotiekio čiaupą.
  • Uždegdami degiklį, atminkite, kad ugnis (kibirkštis) turi laukti dujų, o ne atvirkščiai: pirmiausia įžiebkite prie degiklio liepsną, o paskui atsukite čiaupą.
  • Prieš įjungdami ar įjungę dujinį prietaisą, kuris degimo proceso produktus išleidžia į dūmtraukį, taip pat įjungę patalpų vėdinimą, patikrinkite trauką dūmtraukyje ir vėdinimo kanale.
  • Netikėtai nutrūkus dujų tekėjimui, nedelsdami užsukite prieš dujinį prietaisą esantį čiaupą.
  • Visi dujas naudojantys įrenginiai, į kuriuos tiekiama elektros energija, turi būti įžeminti.

Pajutus dujų kvapą patalpoje būtina:

  • užsukti prieš dujų prietaisą esantį čiaupą ir paties prietaiso čiaupą;
  • atidaryti langus, duris ir sukeliant skersvėjį vėdinti patalpas;
  • nedegti degtukų, nerūkyti, nejungti elektros prietaisų ir jungiklių;
  • jei dujų kvapo po kurio laiko nebesijaučia, skambinti į dujinių prietaisų remonto įmonę;
  • jeigu dujų kvapas ir toliau jaučiamas, kviesti dujų avarinę tarnybą tel. 1804.

Pagalba žmogui apsinuodijus:

  • išeiti ar išnešti apsinuodijusį asmenį į gryną orą;
  • atlaisvinti veržiančius drabužius;
  • apkloti, neleisti užmigti;
  • duoti gerti karšto gėrimo;
  • kviesti greitąją medicinos pagalbą.

Ką reikia žinoti apie smalkes?

  • Visiškai sudegti 1 m3 gamtinių dujų reikia 9–10 m3 oro. Kai yra pakankamai oro, degant gamtinėms dujoms išsiskiria nekenksmingi degimo produktai – anglies dioksidas ir vandens garai. Kai degimo procesui trūksta oro, gali susidaryti smalkės.
  • Smalkės yra bespalvės, bekvapės, beskonės nuodingosios dujos. Net trumpai kvėpuoti oru, kuriame yra smalkių, pavojinga gyvybei.
  • Smalkės neleidžia pernešti deguonies žmogaus organizme. Žmogus kvėpuoja, bet deguonis jo kraujyje necirkuliuoja. Organizme prasideda deguonies badas. Apsinuodijimo pasekmės priklauso nuo smalkių koncentracijos ir laiko, kiek žmogus būna užterštoje patalpoje.

Dujos nevisiškai sudega, kai:

  • nepakanka oro dujų degimo metu;
  • dūmtraukis yra techniškai netvarkingas, drėgnas ir neapšiltintas, jame nėra traukos;
  • užsiteršęs arba įrengtas vėjo įtakos zonoje;
  • įjungtas vėdinimas ir dūmtraukyje atsiranda atgalinė trauka;
  • nešvarūs ar nesureguliuoti dujinio prietaiso degikliai.

Galimi smalkių kaupimosi požymiai:

  • liepsnos liežuvėliai yra geltonos ar oranžinės spalvos;
  • dažnai užgęsta budinti katilo liepsnelė;
  • padidėja langų aprasojimas.

Pastebėjus minėtus požymius būtina išvėdinti patalpas ir su specialistų pagalba patikrinti prietaisų veikimą.
Kaip išvengti smalkių susidarymo:

  • šildymo sistema, prietaisai ir dūmų šalinimo sistema turi būti tvarkingi, įrengti pagal reikalavimus, profilaktiškai ir laiku prižiūrimi bei tikrinami specialistų, valomi;
  • draudžiama dujinių prietaisų degimo produktų šalinimo vamzdžius jungti prie dūmtraukio, prie kurio prijungti kietojo kuro katilai, krosnys ar židiniai;
  • vėdinimo sistema turi būti tvarkinga, atitinkanti reikalavimus ir užtikrinanti pakankamą oro pritekėjimą į patalpas, periodiškai tikrinama ir valoma;
  • įrengtas smalkių jutiklis padeda nustatyti pavojingų dujų koncentracijos padidėjimą ore.

Apsinuodijimo smalkėmis simptomai:

  • skauda galvą, jaučiamas svaigulys, pykinimas;
  • jaučiamas pulsavimas smilkiniuose, girdimas ūžimas ausyse;
  • padažnėjęs pulsas ir aukštas kraujospūdis;
  • gali sutrikti rega, sunku kvėpuoti, mieguistumas ir šaltkrėtis;
  • nesiorientavimas aplinkoje.

Kas draudžiama gamtinių dujų vartotojui?

  • palikti nešvarius dujinės viryklės degiklius;
  • statyti indus tiesiai ant dujinės viryklės degiklių;
  • užgesinti liepsną užpučiant ugnį;
  • naudoti dujinę viryklę ar orkaitę patalpoms šildyti;
  • palikti veikiančią dujinę viryklę be priežiūros;
  • prie dujinio prietaiso laikyti degiąsias medžiagas;
  • užklijuoti, užkišti ar užstatyti daiktais vėdinimo kanalų angas;
  • tvirtinti prie dujotiekių pašalinius daiktus;
  • įrengti dujotiekį nevėdinamuose kanaluose, kabamųjų lubų ertmėse, nišose;
  • jungti ištraukiamąjį vėdinimą, jeigu neįrengta oro pritekėjimo į patalpą, kurioje sumontuotas dujinis prietaisas, sistema;
  • kasinėti dujotiekio apsaugos zonoje (po 2 m abipus vamzdyno ašies) be AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) žinios.
Kas yra atsakingas už siūlomų paslaugų kokybę?

Dujų sudėtis ir kokybė turi atitikti galiojančiuose Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytus dujų kokybės reikalavimus. Ginčai dėl dujų kokybės sprendžiami tarpusavio susitarimu, o nepavykus susitarti skundų ir ginčų nagrinėjimo ne teismo tvarka, ginčai nagrinėjami Valstybinėje energetikos reguliavimo taryboje (iki 2019 m. liepos 1 d. Valstybinė energetikos inspekcija ir Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija) ar kitoje tam kompetenciją turinčioje institucijoje. Jeigu ginčo sprendimo išvadoje nustatoma, kad yra pažeidimų, dėl kurių Vartotojas turi nuostolių, išlaidas, susijusias su ginčo sprendimu, apmoka Tiekėjas, priešingu atveju išlaidas, susijusias su ginčo sprendimu, apmoka Vartotojas. Tiekėjas, nesumokėjęs už Vartotojo ilgalaikių perdavimo pajėgumų ribojimą Sutartyje nustatytais terminais, moka Vartotojui 0,05 proc. dydžio delspinigius nuo laiku nesumokėtos sumos už kiekvieną pradelstą dieną. Ginčai, kylantys dėl šios Sutarties vykdymo, sprendžiami Šalių tarpusavio susitarimu. Šalims nepavykus ginčo išspręsti per protingą terminą (ne ilgiau kaip per 30 kalendorinių dienų), ginčas sprendžiamas Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatyta tvarka.

DUK Temos

Ar žinojote, kad IGNITIS Savitarnoje galite:

  • Atsiskaityti už elektrą, dujas, šildymą, vandenį, telekomunikacijos ir kitas namų paslaugas
  • Pasirašyti sutartis
  • Sužinoti savo planą, tarifą, suvartojimo statistiką
  • Peržiūrėti mokėjimų istoriją
  • Deklaruoti skaitiklio rodmenis
  • Pasikeisti turimą elektros planą
  • Ir daug daugiau
Prisijungti
Ignitis savitarna