Kaip atsiskaityti už elektrą / dujas

Kada ir kaip deklaruoti elektros / dujų skaitiklių rodmenis?

Suvartotą elektros energijos ir gamtinių dujų kiekį turite mums pateikti / deklaruoti ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio paskutinės dienos*. Tai ypač svarbu atlikti keičiantis kainoms, kad už paslaugas atsiskaitytumėte teisinga kaina.

Elektros ir dujų skaitiklių rodmenis galite deklaruoti Jums patogiu būdu:

Rekomenduojame naudotis savitarnos svetaine e.ignitis.lt, nes čia ne tik galėsite patogiai deklaruoti rodmenis, bet ir pasitikrinti paskutinį deklaruotą rodmenį ar savo suvartojimo istoriją. Taip pat vos kelių mygtukų paspaudimu  atsiskaitysite už elektrą, dujas, šildymą, vandenį ir kitas namų paslaugas. Daugiau informacijos apie savitarną ir jos naudas rasite čia.

Kaip teisingai deklaruoti elektros ir dujų skaitiklio rodmenis rasite čia.

Kiekvieną mėnesį deklaruoti elektros ar dujų skaitiklių rodmenis Jums nepatogu? Tuomet už paslaugas atsiskaitykite pagal individualų suvartojimo vidurkį - daugiau informacijos apie šį atsiskaitymo būdą rasite čia.

Svarbu žinoti:

 • skaitiklio rodmuo NUO gali nesutapti dėl įvairių priežasčių (atsiskaitydami nepateikėte rodmenų, ESO įvykdė kontrolinį rodmenų nurašymą ir patikslino rodmenis bei kita).  Paskutinį deklaruotą rodmenį rekomenduojame pasitikrinti savitarnoje e.ignitis.lt (kaip tai atlikti skaitykite čia) arba jį rasite paskutiniame iš įmokų surinkėjo gautame kvite. Kilus daugiau klausimų, kviečiame susisiekti klientų aptarnavimo kontaktais, mielai padėsime ir patarsime;
 • jei Jūsų skaitiklis persisuko ar buvo pakeistas, tiesiog deklaruokite naujai matomą rodmenį. Susidariusią permoką ar nepriemoką įvertinsime kito mėnesio sąskaitoje;
 • jei dėl sunaudoto didesnio ar mažesnio nei planuota gamtinių dujų kiekio turite būti priskirtas kitai klientų grupei / planui, Jums papildomai nieko daryti nereikia. Metų eigoje arba pasibaigus kalendoriniams metams kiekvieno kliento grupė yra tikslinama, o mokėjimai perskaičiuojami pagal kalendoriniais metais faktiškai suvartotą gamtinių dujų kiekį. Plačiau pasiskaityti kviečiame čia.

 

*Rodmenį prašome pateikti iki einamojo mėnesio paskutinės dienos, vadovaudamiesi 2018-02-01 dienos Standartinių gamtinių dujų tiekimo sutarčių su buitiniais vartotojais sąlygų aprašo nuostatomis. Daugiau informacijos rasite Lietuvos Respublikos Energetikos ministro įsakyme.

Kur galima sužinoti mokėtiną sumą / peržiūrėti sąskaitas?

Mokėtiną sumą galite sužinoti prisijungę prie savitarnos e.ignitis.lt (kaip tai atlikti skaitykite čia). Rekomenduojame naudotis savitarna, nes čia ne tik rasite sąskaitas, bet ir kelių mygtukų paspaudimu atsiskaitysite už elektrą, dujas, šildymą, vandenį ir kitas namų paslaugas. Daugiau informacijos apie savitarną ir naudas rasite čia.

Jei suma savitarnoje ar sąskaitoje pateikiama su minuso (-) ženklu, tai reiškia, kad turite permoką, kurią įtrauksime į kitą Jūsų sąskaitą.

Savo mokėtiną sumą už suvartotą elektrą ar dujas galite pasitikslinti ir pasiskambinę telefonu 1802, parašę el. paštu info@ignitis.lt ar atvykę į artimiausią „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrą.

Kaip atsiskaityti už paslaugas internetu skaitykite čia, o apie atsiskaitymą grynaisiais pinigais daugiau informacijos rasite čia.

Kaip atsiskaityti už elektrą / dujas internetu?

Už elektrą ir dujas galite atsiskaityti savitarnoje e.ignitis.lt, naudodamiesi elektronine bankininkyste ar kitomis elektroninėmis atsiskaitymu sistemomis, užsisakę automatinį sąskaitų apmokėjimą savo banke.

Atsiskaitymas savitarnoje e.ignitis.lt:

Rekomenduojame naudotis savitarna, nes čia galite:

 • deklaruoti ir pasitikrinti skaitiklių rodmenis (plačiau čia);
 • peržiūrėti sąskaitas (plačiau čia);
 • atsiskaityti už elektrą, dujas ir kitas namų paslaugas (plačiau čia);
 • stebėti suvartojimo ir atsikaitymų istoriją (plačiau čia);
 • valdyti savo sutartis, užsisakant reikalingas pažymas ar aktualias paslaugas: palankiausią tarifo planą, atsikaitymą pagal vidurkį, laikiną nevartojimą ir kita (plačiau čia).

Daugiau informacijos apie savitarną ir jos naudas rasite čia.

Savo paskyroje galite pridėti ir šeimos narių ir giminaičių sutartis bei už jas atsiskaityti. Tai ypač patogu, jei už paslaugas sudėtinga atskaityti vyresnio amžiaus šeimos nariams. Daugiau informacijos rasite čia.

Atsiskaitymas internetu kitose sistemose:

Už elektrą ir dujas galite atsiskaityti naudodamiesi šalies bankų –  SEB, Swedbank, Luminor, Šiaulių banko ir Medicinos banko, taip pat Lietuvos kredito unijų elektroninės bankininkystės paslaugomis, taip pat Paysera, Viena sąskaita sistemose.

Atkreipkite dėmesį:

 • atsiskaitydami banke, savo elektroninės bankininkystės paskyros mokėjimų ar operacijų skiltyje pasirinkite įmokų ir mokesčių formą nurodydami lėšų gavėją - UAB „Ignitis“ arba įvesdami įmokos kodus – 103500 (jei mokate už elektros energiją), 10001 (jei mokate už gamtines dujas);
 • sąskaitą už elektrą apmokėsite įrašydami galutinę mokėtiną sumą (pastovi dedamoji + už suvartotą elektrą) eilutėje „Elektra“ (vienkain., dienin.), o mokėdami už dujas - įrašydami galutinę mokėtiną sumą (mėnesio mokestis + už suvartotas gamtines dujas) eilutėje "1. Suvartotas dujų kiekis ".

Kur rasti sąskaitas ir pasitikrinti mokėtiną sumą, skaitykite čia.

Atsiskaitymas elektronine sąskaita:

Elektroninė sąskaita arba kitaip e.sąskaita – tai elektroninis mokėjimo pranešimas, kuris pateikiamas paslaugų gavėjui (mokėtojui) interneto banke. Gautas e. sąskaitas galite apmokėti įprastu pervedimu arba banke užsisakyti automatinį jų apmokėjimą. Šią paslaugą ypač patogu naudoti pasirinkus atsiskaitymo pagal vidurkį būdą (daugiau informacijos rasite čia).

E. sąskaitą ir automatinį jos apmokėjimą užsisakyti galite savo banko klientų aptarnavimo padalinyje arba interneto banke. Užsisakydami paslaugą, rinkitės:

 • e. sąskaitų siuntėjas: UAB „Ignitis“ už elektrą / dujas (buvęs Lietuvos energijos tiekimas).
 • Kliento kodas: nurodykite 8 ženklų Kliento kodą (jį rasite savitarnoje e.ignitis.lt, sutartyje arba galite pasitikslinti klientų aptarnavimo kontaktais).

Su e. sąskaitų užsakymo ir pateikimo sąlygomis galite susipažinti čia.

Atkreipkite dėmesį - užsakius e. sąskaitų pateikimą iki einamojo mėnesio 2 kalendorinės dienos, e. sąskaita už praėjusį mėnesį suvartotą elektrą ar dujas interneto banke bus pateikta jau einamąjį mėnesį.

Kaip atsiskaityti už elektrą / dujas grynaisiais?


Visose įmokų surinkimo vietose Jums pakaks pateikti:

1. Kliento kodą (8 skaitmenys). Jį rasite sutartyje, paskutinio apmokėjimo kvite. Pasitikslinti galite prisijungę prie savitarnos e.ignitis.lt (kaip tai atlikti skaitykite čia)  arba telefonu 1802.
2. Skaitiklio rodmenį IKI. Daugiau informacijos apie elektros ir dujų skaitiklių deklaravimą rasite čia.

Pateikus šiuos duomenis, įmokas priimantis darbuotojas paskaičiuos mokėtiną sumą. Į ją bus įskaičiuota ir skola, permoka, jeigu jos bus, taip pat mėnesio mokestis (jei taikomas). Visą su mokėjimu susijusią aktualią informaciją matysite išduotame kvite. Išduotas įmokos priėmimo kvitas yra Jūsų mokėjimą patvirtinantis dokumentas.

Atkreipkite dėmesį -  atsiskaitymo knygelė nėra mokėjimą patvirtinantis dokumentas, tai tik užrašų knygelė. Atsisakydami jos, mes kartu saugosime gamtą, neeikvodami jos išteklių. Taip pat sutaupysime energijos, kuri reikalinga knygelėms pagaminti. Jei visgi knygelė Jums reikalinga, ją galite gauti:

Atsiskaityti grynaisiais ar banko kortelėmis galite:

 • Bankų skyriuose ir Lietuvos kredito unijų grupėms priklausančių kredito unijų padaliniuose.
 • „Lietuvos pašto“ ir „Pay Post“ skyriuose.
 • „Lietuvos spaudos“ kioskuose ir „Narvesen“ parduotuvėse.
 • „Kauno spaudos“ kioskuose.
 • „Perlo“ terminaluose.
 • „Maxima“ prekybos centruose (yra galimybė susieti „Ačiū“ kortelę su mokėtojo kodu).
 • „Jonavos paslaugų“ kasose.
 • „Elotus“, „Panevėžio butų ūkio“, „Utenos butų ūkio“ kasose.
 • „Tavo pastogė“ (renka tik įmokas už elektros energiją).
 • „Rokiškio butų ūkis“ (renka tik įmokas už elektros energiją).

 

Kaip atsiskaityti už elektrą / dujas pagal vidurkį?

Ar žinote, kad už elektrą ir dujas galite atsiskaityti ir nesirūpindami skaitiklių deklaravimu kiekvieną mėnesį? Atsiskaityti galite paprasčiau – pagal individualų suvartojimo vidurkį.

Tai patogu, nes:

 • nebereikės rūpintis skaitiklių deklaravimu;
 • jei bus aktualu, bet kada galėsite deklaruoti rodmenis ir sąskaitą Jums išrašysime pagal pateiktus duomenis;
 • nuo 5-tos mėnesio dienos visas sąskaitas rasite ir galėsite apmokėti savitarnos svetainėje e.ignitis.lt;
 • jei sąskaita viršys 8 eur sumą, apie mokėjimą su mokėtina suma informuosime Jus el. paštu ar SMS žinute;
 • visada iš anksto žinosite savo mokėtiną sumą, tad galėsite planuoti išlaidas.

Kaip apskaičiuojamas vidurkis, pateikiamos sąskaitos ir kaip šią paslaugą užsisakyti

Elektros ir dujų suvartojimo vidurkiai apskaičiuojami individualiai, įvertinus pastarųjų 12 mėnesių vartojimo istoriją. Jei vartojimo istorija yra trumpesnė nei 12 mėnesių, Jums pritaikysime suvartojimo vidurkį, paskaičiuotą pagal energijos vartojimą panašiuose namų ūkiuose.

Jei pasikeis Jūsų suvartojimo įpročiai, bet kuriuo metu deklaruokite skaitiklio rodmenis. Kitą mėnesį parengsime patikslintą sąskaitą, kurioje atsižvelgsime į Jūsų permoką (ar nepriemoką). Ateityje Jums siųsime sąskaitas su patikslintu Jūsų vartojimo vidurkiu. Rekomenduojame skaitiklio rodmenis deklaruoti bent kartą metuose (arba keičiantis energijos kainoms).

Sąskaitas Jums pateiksime nuo mėnesio 5-tos dienos, visas sąskaitas rasite ir galėsite apmokėti savitarnos svetainėje e.ignitis.lt arba Jums įprastu būdu. Jei sąskaitos suma bus didesnė nei 8 eurai, atsiųsime Jums mokėjimo pranešimą el. paštu, trumpąja SMS žinute arba paprastu paštu.

Paslaugą nemokamai galite užsisakyti Jums patogiu būdu:

savitarnoje e.ignitis.lt: Sutarties nustatymai → Atsiskaityti pagal vidurkį (arba spauskite šią nuorodą ir pateksite į reikiamą savitarnos skiltį).

Rekomenduojame naudotis savitarna, nes čia rasite sąskaitas, kelių mygtukų paspaudimu atsikaitysite už elektrą, dujas ir kitas namų paslaugas, galėsite teikti prašymus, užsisakyti aktualius dokumentus ir paslaugas. Daugiau informacijos apie savitarną ir jos naudas rasite čia.

Kas yra automatinis nuskaitymas ir kaip juo atsiskaityti?

Automatinis nuskaitymas – tai bankų teikiama paslauga, kurią užsisakius Jums nebereikės kiekvieną mėnesį rūpintis sąskaitų už suvartotą elektrą ir dujas apmokėjimu.

Elektroninę sąskaitą (elektroninis mokėjimo pranešimas, kuris pateikiamas paslaugų gavėjui (mokėtojui) interneto banke) ir automatinį jos apmokėjimą užsisakyti galite savo banko klientų aptarnavimo padalinyje arba interneto banke. Užsisakydami paslaugą, rinkitės:

 •  e. sąskaitų siuntėjas: UAB „Ignitis“ už elektrą / dujas (buvęs Lietuvos energijos tiekimas).
 •  Kliento kodas: nurodykite 8 ženklų Kliento kodą (jį rasite savitarnoje e.ignitis.lt, sutartyje arba galite pasitikslinti klientų aptarnavimo kontaktais).

Svarbu: atlikę aukščiau išvardintus žingsnius, automatinį e. sąskaitų apmokėjimą reikės aktyvuoti papildomai (tai atlikti padės Jūsų bankas).

Su elektroninių sąskaitų užsakymo ir pateikimo sąlygomis galite susipažinti čia.

Atkreipkite dėmesį - užsakius elektroninių sąskaitų pateikimą iki einamojo mėnesio 2 kalendorinės dienos, elektroninė sąskaita už praėjusį mėnesį suvartotą elektrą ar dujas interneto banke bus pateikta jau einamąjį mėnesį.

Kaip atsiskaityti už namo bendroms reikmėms suvartotą elektros energiją?

Mokestis už bendrąsias reikmes automatiškai įtraukiamas į mokėtiną sumą, kurią galite sužinoti savitarnoje e.ignitis.lt ar įmokos priėmimo vietoje. Mokestis už sausio mėnesio bendrąsias reikmes bus įtrauktas į kovo mėnesio mokėtiną sumą, už vasarį – į balandžio ir taip toliau.

Rekomenduojame naudotis savitarna e.ignitis.lt, nes čia rasite sąskaitas, kelių mygtukų paspaudimu atsikaitysite už elektrą, dujas ir kitas namų paslaugas, galėsite teikti prašymus, užsisakyti aktualius dokumentus ir paslaugas. Daugiau informacijos apie savitarną ir jos naudas rasite čia.

Svarbu žinoti: jei manote, kad už elektrą bendrosioms namo reikmėms Jums priskaičiuota per daug, šiuo klausimu Jums padės Jūsų namą administruojanti bendrovė.

Kur kreiptis dėl pažymos apie atsiskaitymą už elektrą / dujas?

Pažymą apie atsiskaitymą už elektrą ar dujas greitai ir patogiai galite užsisakyti savitarnoje e.ignitis.lt, plačiau skaitykite čia. Daugiau informacijos apie savitarną ir jos naudas rasite čia.

Taip pat pažymą apie atsiskaitymą už elektrą ar dujas galite užsisakyti telefonu 1802, el. paštu info@ignitis.lt ar atvykę į artimiausią „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrą“.

Ar taikomi papildomi mokesčiai, jei kurį laiką nevartojama elektra / dujos?

Jei planuojate kurį laiką nenaudoti elektros ar dujų (pavyzdžiui, pasibaigus sezonui sodo namelyje), praneškite mums apie tai užsisakydami laikiną elektros ar dujų nevartojimą:

Užsisakius laikiną elektros ar dujų nevartojimą, Jums kiekvieną mėnesį reikės sumokėti:

 • elektros atveju – mokestį už bendrąsias namo reikmes (jei toks yra);
 • dujų atveju -  mėnesio mokestį (daugiau informacijos čia).

Rekomenduojame naudotis savitarna e.ignitis.lt, nes čia rasite sąskaitas, kelių mygtukų paspaudimu atsikaitysite už elektrą, dujas ir kitas namų paslaugas, galėsite teikti prašymus, užsisakyti aktualius dokumentus ir paslaugas. Daugiau informacijos apie savitarną ir jos naudas rasite čia.

Daugiau informacijos kaip atsiskaityti už paslaugas rasite čia.