Kaip nepasiklysti tarp nepriklausomo ir visuomeninio tiekimo bei atsiskaityti už elektrą ir dujas?

Nepriklausomo elektros tiekimo skilties informacija Jums aktuali, jei:

Videoinstrukcija, kaip deklaruoti ir atsiskaityti pirmą nepriklausomo tiekimo mėnesį.

Visuomeninio elektros ir dujų tiekimo skilties informaciją skaitykite, jei:

 • nepriklausomo elektros tiekėjo dar nepasirinkote ir už elektrą atsiskaitote visuomeniniais elektros energijos tarifais;
 • domina gamtinių dujų atsiskaitymo klausimai.

Ignitis nepriklausomas elektros tiekimas

Kada ir kaip deklaruoti elektros skaitiklio rodmenis?

Suvartotą elektros energijos kiekį rekomenduojame deklaruoti mėnesio pabaigoje, o pagal teisės aktus tai turite atlikti ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio paskutinės dienos*.

Elektros energijos skaitiklio rodmenis galite deklaruoti Jums patogiu būdu:

Atkreipkite dėmesį - siekiant užtikrinti, kad Jūsų deklaruoti rodmenys mus pasiektų laiku ir būtų užskaityti einamąjį mėnesį, atsiskaitydami grynaisiais pinigais ir atlikdami mokėjimus į kito banko sąskaitą, rodmenis deklaruokite iki priešpaskutinės mėnesio dienos.

Rekomenduojame naudotis savitarnos svetaine e.ignitis.lt, nes čia ne tik galėsite patogiai deklaruoti rodmenis, bet ir vos kelių mygtukų paspaudimu  atsiskaitysite už elektrą, dujas, šildymą, vandenį ir kitas namų paslaugas. Daugiau informacijos apie savitarną ir jos naudas rasite čia.

Kaip teisingai deklaruoti skaitiklio rodmenis rasite čia.

Svarbu žinoti:

 • įsigaliojus nepriklausomo elektros energijos tiekimo sutarčiai, pirmąjį mėnesį prašome tik deklaruoti elektros energijos skaitiklio rodmenis, o už suvartotą elektros energiją atsiskaitykite gavę sąskaitą. Pirmąjį mėnesį skaitiklio rodmenis deklaruokite savitarnoje e.ignitis.lt, klientų aptarnavimo telefonu 1802, užpildę šią formą ar artimiausiame „Ignitis“ klientų aptarnavimo centre. Tolimesniais mėnesiais deklaruoti galima ir kartu su atsiskaitymu įmokas priimančiose vietose. 
  Atmintinė, kaip deklaruoti rodmenis ir atsiskaityti, jei elektros tiekimas prasideda artimiausiu metu;
 • Jums nedeklaravus elektros energijos skaitiklio rodmenų, sąskaitą pateiksime pagal elektros energijos vartojimo vidurkį**.

*Rodmenį prašome pateikti iki einamojo mėnesio paskutinės dienos, vadovaudamiesi  Energetikos ministro 2010 m. vasario 19 d. įsakymu Nr. 1-43 patvirtinto Standartinių elektros energijos pirkimo–pardavimo sutarčių su buitiniais vartotojais sąlygų aprašo nuostatomis.

**Nedeklaravus rodmenų, Operatorius (ESO) suvartotą elektros energijos kiekį (kWh) paskaičiuos pagal Jūsų individualią pastarųjų 12 mėnesių vartojimo istoriją, o jei vartojimo istorija yra trumpesnė nei 12 mėnesių, pagal elektros energijos vartojimo vidurkį panašiuose namų ūkiuose.Elektros ir dujų suvartojimo vidurkiai apskaičiuojami individualiai, įvertinus pastarųjų 12 mėnesių vartojimo istoriją. Jei vartojimo istorija yra trumpesnė nei 12 mėnesių, Jums pritaikysime suvartojimo vidurkį, paskaičiuotą pagal energijos vartojimą panašiuose namų ūkiuose. Su vidurkio taikymo sąlygomis galite susipažinti čia

Kaip gauti sąskaitą / sužinoti mokėtiną sumą?

Suformuotą sąskaitą visuomet rasite savo paskyroje savitarnoje e.ignitis.lt, taip pat ją atsiųsime Jūsų turimais kontaktais (el. paštu, SMS žinute arba paprastu paštu). Jei sąskaitų negaunate ar norėtumėte pakeisti jos gavimo būdą, susisiekite su mumis klientų aptarnavimo kontaktais.

Su detaliu sąskaitos aprašymu (paaiškinimu) galite susipažinti čia arba šiame video įraše:

Rekomenduojame naudotis e.ignitis.lt  savitarna, nes čia ne tik rasite visas savo sąskaitas ir sužinosite mokėtiną sumą, bet ir kelių mygtukų paspaudimu atsiskaitysite už elektrą, dujas, šildymą, vandenį ir kitas namų paslaugas. Daugiau informacijos apie savitarną ir naudas rasite čia.

Svarbu žinoti: savo mokėtiną sumą visada galite pasitikslinti ir pasiskambinę klientų aptarnavimo telefonu 1802, užpildę šią formą ar atvykę į artimiausią „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrą (mūsų kontaktus rasite čia).

Kaip apskaičiuojamas vidurkis ir pateikiamos sąskaitos?

Elektros suvartojimo vidurkis apskaičiuojamas individualiai, įvertinus pastarųjų 12 mėnesių vartojimo istoriją. Jei vartojimo istorija yra trumpesnė nei 12 mėnesių, Jums pritaikysime suvartojimo vidurkį, paskaičiuotą pagal energijos vartojimą panašiuose namų ūkiuose.

Jei pasikeis Jūsų suvartojimo įpročiai, bet kuriuo metu deklaruokite skaitiklio rodmenis. Kitą mėnesį parengsime patikslintą sąskaitą, kurioje atsižvelgsime į Jūsų permoką ar nepriemoką. Ateityje Jums siųsime sąskaitas su patikslintu Jūsų vartojimo vidurkiu. Rekomenduojame skaitiklio rodmenis deklaruoti bent kartą metuose (arba keičiantis elektros energijos kainoms).

Sąskaitas Jums parengsime iki mėnesio 10-tos dienos, visas sąskaitas rasite ir galėsite apmokėti savitarnos svetainėje e.ignitis.lt arba Jums įprastu būdu.

Norint atsiskaityti pagal suvartojimo vidurkį Jums nieko papildomai daryti nereikia – mėnesio pabaigoje negavę Jūsų suvartojimo duomenų, vidurkį pritaikysime automatiškai.

Su elektros energijos vidurkio taikymo sąlygomis galite susipažinti nepriklausomo elektros energijos tiekimo sutarties bendrosiose sąlygose, kurias rasite čia.

Kaip atsiskaityti pirmąjį nepriklausomo elektros tiekimo mėnesį?

Atkreipkite dėmesį, kad keičiasi atsiskaitymo už elektrą tvarka - norėdami sužinoti kas pasikeitė, pasirinkite mokėjimo būdą ir paspaudę ant nuorodos rasite Jums aktualią informaciją:

Trumpa mokėjimo atmintinė, jei elektros teikimas pagal Jūsų sutartį prasideda: artimiausiu metu, nuo 2021-01-01, nuo 2022-07-01.

Videoinstrukcija, kaip deklaruoti ir atsiskaityti pirmą nepriklausomo tiekimo mėnesį.

Kaip atsiskaityti už elektros energiją internetu?

Norėdami atsiskaityti už suvartotą elektros energiją, Jums patogiu būdu apmokėkite gautą sąskaitą ir deklaruokite einamojo mėnesio elektros energijos skaitiklio rodmenis.

ATSISKAITYMAS SAVITARNOJE e.ignitis.lt:

Už suteiktas paslaugas galite atsiskaityti savitarnos svetainėje e.ignitis.lt, prisijungę prie turimos paskyros arba susikūrę naują paskyrą.

Videoinstrukcija, kaip deklaruoti ir atsiskaityti savitarnoje e.ignitis.lt

ATSISKAITYMAS BANKE IR KITOSE EL. SISTEMOSE:

Už suteiktas paslaugas galite atsiskaityti ir naudodamiesi šalies bankų –  AB SEB bankas, „Swedbank“, AB, Luminor Bank AS Lietuvos skyrius, AB Šiaulių bankas ir UAB Medicinos bankas, taip pat Lietuvos kredito unijų elektroninės bankininkystės paslaugomis bei kitose elektroninėse platformose: www.vienasaskaita.lt ir Paysera.

Svarbu žinoti:

 • atsiskaitydami banke, savo elektroninės bankininkystės paskyros mokėjimų ar operacijų skiltyje pasirinkite įmokų ir mokesčių formą nurodydami lėšų gavėją - UAB „Ignitis“ arba įvesdami įmokos kodą – 203000. Įmokų ir mokesčių formos paslaugos aprašyme matysite pavadinimą ELEKTRA IGNITIS (NEPRIKLAUSOMAS TIEKIMAS);
 • norėdami atsiskaityti už suteiktas paslaugas, mokėjimo ruošinyje nurodykite sąskaitoje matomą galutinę mokėtiną sumą ir laukelyje „skaitiklio rodmenys“ įrašykite rodmenį, kurį rodo Jūsų elektros energijos skaitiklis.

Informaciją, apie sąskaitas ir kaip jos pateikiamos rasite čia.

Videoinstrukcija, kaip deklaruoti ir atsiskaityti interneto banke ar kitose elektroninėse sistemose.

ATSISKAITYMAS E. SĄSKAITA:

Elektroninė sąskaita arba kitaip e. sąskaita – tai elektroninis mokėjimo pranešimas, kuris pateikiamas paslaugų gavėjui (mokėtojui) interneto banke. Gautas e. sąskaitas galite apmokėti įprastu pervedimu arba banke užsisakyti automatinį jų apmokėjimą.

E. sąskaitą ir automatinį jos apmokėjimą užsisakyti galite savo banko interneto banke ar banko atstovybėje. Automatinį e. sąskaitų apmokėjimą reikės aktyvuoti papildomai (tai atlikti padės Jūsų bankas).

Užsisakydami paslaugą, rinkitės:

 • e. sąskaitų siuntėjas - UAB „Ignitis“ už elektrą arba ELEKTRA IGNITIS (GYVENTOJAMS IR GYVENTOJŲ TARIFU MOKANČIAM VERSLUI);
 • Kliento kodas: nurodykite 8 ženklų Kliento kodą (jį rasite sutartyje, savitarnoje e.ignitis.lt, sąskaitoje arba galite pasitikslinti klientų aptarnavimo kontaktais).

Su e. sąskaitų užsakymo ir pateikimo sąlygomis galite susipažinti čia.

Svarbu žinoti: jei buvote užsisakę e. sąskaitą iki nepriklausomo elektros tiekimo sutarties sudarymo – ją bei automatinį e. sąskaitos apmokėjimą iš naujo užsisakykite savo banke, sąskaitos siuntėju pasirinkite UAB „Ignitis“ atsiskaitymui už elektros energiją (gyventojams ir gyventojų tarifu mokančiam verslui) ir nurodykite naująjį Kliento kodą.

Kaip atsiskaityti už elektros energiją grynaisiais?

Visose įmokų surinkimo vietose Jums pakaks pateikti:

1. Kliento kodą (8 skaitmenys, jį rasite sutartyje, savitarnoje e.ignitis.lt, sąskaitoje arba galite pasitikslinti klientų aptarnavimo kontaktais).

2. Rodmenį „IKI“, kurį rodo Jūsų skaitiklis. Daugiau informacijos apie elektros skaitiklių rodmenų deklaravimą rasite čia.

Pateikus šiuos duomenis, įmokas priimantis darbuotojas pasakys Jums mokėtiną sumą. Visą su mokėjimu susijusią aktualią informaciją matysite išduotame kvite. Išduotas įmokos priėmimo kvitas yra Jūsų mokėjimą patvirtinantis dokumentas

Atsiskaityti galite ir tiesiog pateikę „Ignitis“ sąskaitą.

Videoinstrukcija, kaip deklaruoti ir atsiskaityti grynaisiais pinigais

Atsiskaityti grynaisiais pinigais ar banko kortelėmis galite:

 • „Maxima“ parduotuvių kasose (yra galimybė susieti „Ačiū“ kortelę su Kliento kodu);
 • „Lietuvos pašto“ ir „Pay Post“ skyriuose;
 • „Perlas“ terminaluose;
 • „Lietuvos spauda“ kioskuose ir „Narvesen“ parduotuvėse;
 • „Kauno spauda“ kioskuose;
 • „Jonavos paslaugų“ aptarnavimo vietose;
 • „Elotus“ aptarnavimo vietose;
 • „Panevėžio butų ūkio“ aptarnavimo vietose;
 • „Rokiškio butų ūkio“ aptarnavimo vietose
 • „Utenos butų ūkio“ aptarnavimo vietose;
 • „Tavo pastogė“ aptarnavimo vietose;
 • Lietuvos centrinė kredito unija ir Jungtinė centrinė kredito unija vienijančių kredito unijų ir bankų padaliniuose.
Kaip atsiskaityti už namo bendroms reikmėms suvartotą elektros energiją?

Už suvartotą elektros energiją bendrosioms namo reikmėms mokėkite kaip įprastai:

 • jei atsiskaitote savitarnoje e.ignitis.lt, mokėtiną sumą  matysite visuomeninio tiekimo sutarties skiltyje (sutartis su senuoju Kliento kodu);
 • jei atsiskaitote interneto banke, mokestį už bendrąsias namo reikmes  sumokėsite toje pačioje įmokų formoje, pagal kurią atlikdavote įmokas ir anksčiau (įmokų ir mokesčių formos pavadinimas bendrųjų namo reikmių apmokėjimui – Elektra Ignitis, formą taip pat rasite pagal įmokos kodą – 103500;
 • jei atsiskaitote grynaisiais pinigais, įmokų surinkimo vietoje pakaks pateikti senąjį Kliento kodą – mokėtiną sumą Jums pasakys įmokas priimantis darbuotojas

Rekomenduojame naudotis savitarna e.ignitis.lt, nes čia rasite sąskaitas, kelių mygtukų paspaudimu atsikaitysite už elektrą, dujas ir kitas namų paslaugas, galėsite teikti prašymus, užsisakyti aktualius dokumentus ir paslaugas. Daugiau informacijos apie savitarną ir jos naudas rasite čia.

Svarbu žinoti: jei manote, kad už elektrą bendrosioms namo reikmėms Jums priskaičiuota per daug, šiuo klausimu Jums padės Jūsų namą administruojanti bendrovė.

Kur kreiptis dėl pažymos apie atsiskaitymą už elektrą?

Pažymą apie atsiskaitymą už elektrą galite užsisakyti užpildę šią formą, telefonu 1802 arba atvykę į artimiausią “Ignitis” klientų aptarnavimo centrą. 

Ar taikomi papildomi mokesčiai, jei kurį laiką nevartojama elektra?

Jei planuojate kurį laiką nevartoti elektros (pavyzdžiui, išvykstate ilgesniam laikotarpiui), praneškite mums apie tai užsisakydami laikino elektros nevartojimo paslaugą:

Paslauga teikiama nemokamai.

Užsisakius paslaugą, elektros tiekimas nebus nutrauktas. Paslaugos užsakymo laikotarpiu nebus taikomas vidutinis suvartojimas ir išrašomos sąskaitos (nepranešus apie laikiną nevartojimą ir nedeklaruojant rodmenų kiekvieną mėnesį, sąskaitos rengiamos pagal vidutinį suvartojimą).

Jei atsiskaitote pagal tarifo planą su pastovia tarifo dedamąja, laikino nevartojimo paslaugos užsakymo laikotarpiu sąskaitą gausite tik už pastovią tarifo dedamąją.

Ignitis visuomeninis tiekimas

Kada ir kaip deklaruoti elektros / dujų skaitiklių rodmenis?

Suvartotą elektros energijos ir gamtinių dujų kiekį turite mums pateikti / deklaruoti ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio paskutinės dienos*. Tai ypač svarbu atlikti keičiantis kainoms, kad už paslaugas atsiskaitytumėte teisinga kaina.

Elektros ir dujų skaitiklių rodmenis galite deklaruoti Jums patogiu būdu:

Rekomenduojame naudotis savitarnos svetaine e.ignitis.lt, nes čia ne tik galėsite patogiai deklaruoti rodmenis, bet ir pasitikrinti paskutinį deklaruotą rodmenį ar savo suvartojimo istoriją. Taip pat vos kelių mygtukų paspaudimu  atsiskaitysite už elektrą, dujas, šildymą, vandenį ir kitas namų paslaugas. Daugiau informacijos apie savitarną ir jos naudas rasite čia.

Kaip teisingai deklaruoti elektros ir dujų skaitiklio rodmenis rasite čia.

Kiekvieną mėnesį deklaruoti elektros ar dujų skaitiklių rodmenis Jums nepatogu? Tuomet už paslaugas atsiskaitykite pagal individualų suvartojimo vidurkį - daugiau informacijos apie šį atsiskaitymo būdą rasite čia.

Svarbu žinoti:

 • skaitiklio rodmuo NUO gali nesutapti dėl įvairių priežasčių (atsiskaitydami nepateikėte rodmenų, ESO įvykdė kontrolinį rodmenų nurašymą ir patikslino rodmenis bei kita).  Paskutinį deklaruotą rodmenį rekomenduojame pasitikrinti savitarnoje e.ignitis.lt (kaip tai atlikti skaitykite čia) arba jį rasite paskutiniame iš įmokų surinkėjo gautame kvite. Kilus daugiau klausimų, kviečiame susisiekti klientų aptarnavimo kontaktais, mielai padėsime ir patarsime;
 • jei Jūsų skaitiklis persisuko ar buvo pakeistas, tiesiog deklaruokite naujai matomą rodmenį. Susidariusią permoką ar nepriemoką įvertinsime kito mėnesio sąskaitoje;
 • jei dėl sunaudoto didesnio ar mažesnio nei planuota gamtinių dujų kiekio turite būti priskirtas kitai klientų grupei / planui, Jums papildomai nieko daryti nereikia. Metų eigoje arba pasibaigus kalendoriniams metams kiekvieno kliento grupė yra tikslinama, o mokėjimai perskaičiuojami pagal kalendoriniais metais faktiškai suvartotą gamtinių dujų kiekį. Plačiau pasiskaityti kviečiame čia.

 

*Rodmenį prašome pateikti iki einamojo mėnesio paskutinės dienos, vadovaudamiesi 2018-02-01 dienos Standartinių gamtinių dujų tiekimo sutarčių su buitiniais vartotojais sąlygų aprašo nuostatomis. Daugiau informacijos rasite Lietuvos Respublikos Energetikos ministro įsakyme.

Kur galima sužinoti mokėtiną sumą / peržiūrėti sąskaitas?

Mokėtiną sumą galite sužinoti prisijungę prie savitarnos e.ignitis.lt (kaip tai atlikti skaitykite čia). Rekomenduojame naudotis savitarna, nes čia ne tik rasite sąskaitas, bet ir kelių mygtukų paspaudimu atsiskaitysite už elektrą, dujas, šildymą, vandenį ir kitas namų paslaugas. Daugiau informacijos apie savitarną ir naudas rasite čia.

Jei suma savitarnoje ar sąskaitoje pateikiama su minuso (-) ženklu, tai reiškia, kad turite permoką, kurią įtrauksime į kitą Jūsų sąskaitą.

Su detaliu sąskaitos aprašymu (paaiškinimu) galite susipažinti čia.

Savo mokėtiną sumą už suvartotą elektrą ar dujas galite pasitikslinti ir pasiskambinę telefonu 1802, užpildę šią formą ar atvykę į artimiausią „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrą.

Kaip atsiskaityti už paslaugas internetu skaitykite čia, o apie atsiskaitymą grynaisiais pinigais daugiau informacijos rasite čia.

Kaip atsiskaityti už elektrą / dujas internetu?

Už elektrą ir dujas galite atsiskaityti savitarnoje e.ignitis.lt, naudodamiesi elektronine bankininkyste ar kitomis elektroninėmis atsiskaitymu sistemomis, užsisakę automatinį sąskaitų apmokėjimą savo banke.

ATSISKAITYMAS SAVITARNOJE e.ignitis.lt:

Rekomenduojame naudotis savitarna, nes čia galite:

 • deklaruoti ir pasitikrinti skaitiklių rodmenis (plačiau čia);
 • peržiūrėti sąskaitas (plačiau čia);
 • atsiskaityti už elektrą, dujas ir kitas namų paslaugas (plačiau čia);
 • stebėti suvartojimo ir atsikaitymų istoriją (plačiau čia);
 • valdyti savo sutartis, užsisakant reikalingas pažymas ar aktualias paslaugas: palankiausią tarifo planą, atsikaitymą pagal vidurkį, laikiną nevartojimą ir kita (plačiau čia).

Daugiau informacijos apie savitarną ir jos naudas rasite čia.

Savo paskyroje galite pridėti ir šeimos narių ir giminaičių sutartis bei už jas atsiskaityti. Tai ypač patogu, jei už paslaugas sudėtinga atskaityti vyresnio amžiaus šeimos nariams. Daugiau informacijos rasite čia.

ATSISKAITYMAS BANKE IR KITOSE EL. SISTEMOSE:

Už elektrą ir dujas galite atsiskaityti naudodamiesi šalies bankų –  SEB, Swedbank, Luminor, Šiaulių banko ir Medicinos banko, taip pat Lietuvos kredito unijų elektroninės bankininkystės paslaugomis, taip pat Paysera, Viena sąskaita sistemose.

Atkreipkite dėmesį:

 • atsiskaitydami banke, savo elektroninės bankininkystės paskyros mokėjimų ar operacijų skiltyje pasirinkite įmokų ir mokesčių formą nurodydami lėšų gavėją - UAB „Ignitis“ arba įvesdami įmokos kodus – 103500 (jei mokate už elektros energiją), 10001 (jei mokate už gamtines dujas);
 • sąskaitą už elektrą apmokėsite įrašydami galutinę mokėtiną sumą (pastovi dedamoji + už suvartotą elektrą) eilutėje „Elektra“ (vienkain., dienin.), o mokėdami už dujas - įrašydami galutinę mokėtiną sumą (mėnesio mokestis + už suvartotas gamtines dujas) eilutėje "1. Suvartotas dujų kiekis ".

Kur rasti sąskaitas ir pasitikrinti mokėtiną sumą, skaitykite čia.

ATSISKAITYMAS E. SĄSKAITA:

Elektroninė sąskaita arba kitaip e.sąskaita – tai elektroninis mokėjimo pranešimas, kuris pateikiamas paslaugų gavėjui (mokėtojui) interneto banke. Gautas e. sąskaitas galite apmokėti įprastu pervedimu arba banke užsisakyti automatinį jų apmokėjimą. Šią paslaugą ypač patogu naudoti pasirinkus atsiskaitymo pagal vidurkį būdą (daugiau informacijos rasite čia).

E. sąskaitą ir automatinį jos apmokėjimą užsisakyti galite savo banko klientų aptarnavimo padalinyje arba interneto banke. Užsisakydami paslaugą, rinkitės:

 • e. sąskaitų siuntėjas: UAB „Ignitis“ už elektrą / dujas (buvęs Lietuvos energijos tiekimas).
 • Kliento kodas: nurodykite 8 ženklų Kliento kodą (jį rasite savitarnoje e.ignitis.lt, sutartyje arba galite pasitikslinti klientų aptarnavimo kontaktais).

Su e. sąskaitų užsakymo ir pateikimo sąlygomis galite susipažinti čia.

Atkreipkite dėmesį - užsakius e. sąskaitų pateikimą iki einamojo mėnesio 2 kalendorinės dienos, e. sąskaita už praėjusį mėnesį suvartotą elektrą ar dujas interneto banke bus pateikta jau einamąjį mėnesį.

Kaip atsiskaityti už elektrą / dujas grynaisiais?


Visose įmokų surinkimo vietose Jums pakaks pateikti:

1. Kliento kodą (8 skaitmenys). Jį rasite sutartyje, paskutinio apmokėjimo kvite. Pasitikslinti galite prisijungę prie savitarnos e.ignitis.lt (kaip tai atlikti skaitykite čia)  arba telefonu 1802.
2. Skaitiklio rodmenį IKI. Daugiau informacijos apie elektros ir dujų skaitiklių deklaravimą rasite čia.

Pateikus šiuos duomenis, įmokas priimantis darbuotojas paskaičiuos mokėtiną sumą. Į ją bus įskaičiuota ir skola, permoka, jeigu jos bus, taip pat mėnesio mokestis (jei taikomas). Visą su mokėjimu susijusią aktualią informaciją matysite išduotame kvite. Išduotas įmokos priėmimo kvitas yra Jūsų mokėjimą patvirtinantis dokumentas.

Atkreipkite dėmesį -  atsiskaitymo knygelė nėra mokėjimą patvirtinantis dokumentas, tai tik užrašų knygelė. Atsisakydami jos, mes kartu saugosime gamtą, neeikvodami jos išteklių. Taip pat sutaupysime energijos, kuri reikalinga knygelėms pagaminti. Jei visgi knygelė Jums reikalinga, ją galite gauti:

Atsiskaityti grynaisiais ar banko kortelėmis galite:

 • Bankų skyriuose ir Lietuvos kredito unijų grupėms priklausančių kredito unijų padaliniuose.
 • „Lietuvos pašto“ ir „Pay Post“ skyriuose.
 • „Lietuvos spaudos“ kioskuose ir „Narvesen“ parduotuvėse.
 • „Kauno spaudos“ kioskuose.
 • „Perlo“ terminaluose.
 • „Maxima“ prekybos centruose (yra galimybė susieti „Ačiū“ kortelę su mokėtojo kodu).
 • „Jonavos paslaugų“ kasose.
 • „Elotus“, „Panevėžio butų ūkio“, „Utenos butų ūkio“ kasose.
 • „Tavo pastogė“ (renka tik įmokas už elektros energiją).
 • „Rokiškio butų ūkis“ (renka tik įmokas už elektros energiją).

 

Kaip atsiskaityti už elektrą / dujas pagal vidurkį?

Ar žinote, kad už elektrą ir dujas galite atsiskaityti ir nesirūpindami skaitiklių deklaravimu kiekvieną mėnesį? Atsiskaityti galite paprasčiau – pagal individualų suvartojimo vidurkį.

Tai patogu, nes:

 • nebereikės rūpintis skaitiklių deklaravimu;
 • jei bus aktualu, bet kada galėsite deklaruoti rodmenis ir sąskaitą Jums išrašysime pagal pateiktus duomenis;
 • nuo 5-tos mėnesio dienos visas sąskaitas rasite ir galėsite apmokėti savitarnos svetainėje e.ignitis.lt;
 • jei sąskaita viršys 8 eur sumą, apie mokėjimą su mokėtina suma informuosime Jus el. paštu ar SMS žinute;
 • visada iš anksto žinosite savo mokėtiną sumą, tad galėsite planuoti išlaidas.

Kaip apskaičiuojamas vidurkis, pateikiamos sąskaitos ir kaip šią paslaugą užsisakyti

Elektros ir dujų suvartojimo vidurkiai apskaičiuojami individualiai, įvertinus pastarųjų 12 mėnesių vartojimo istoriją. Jei vartojimo istorija yra trumpesnė nei 12 mėnesių, Jums pritaikysime suvartojimo vidurkį, paskaičiuotą pagal energijos vartojimą panašiuose namų ūkiuose.

Jei pasikeis Jūsų suvartojimo įpročiai, bet kuriuo metu deklaruokite skaitiklio rodmenis. Kitą mėnesį parengsime patikslintą sąskaitą, kurioje atsižvelgsime į Jūsų permoką (ar nepriemoką). Ateityje Jums siųsime sąskaitas su patikslintu Jūsų vartojimo vidurkiu. Rekomenduojame skaitiklio rodmenis deklaruoti bent kartą metuose (arba keičiantis energijos kainoms).

Sąskaitas Jums pateiksime nuo mėnesio 5-tos dienos, visas sąskaitas rasite ir galėsite apmokėti savitarnos svetainėje e.ignitis.lt arba Jums įprastu būdu. Jei sąskaitos suma bus didesnė nei 8 eurai, atsiųsime Jums mokėjimo pranešimą el. paštu, trumpąja SMS žinute arba paprastu paštu.

Paslaugą nemokamai galite užsisakyti Jums patogiu būdu:

savitarnoje e.ignitis.lt: Sutarties nustatymai → Atsiskaityti pagal vidurkį (arba spauskite šią nuorodą ir pateksite į reikiamą savitarnos skiltį).

Rekomenduojame naudotis savitarna, nes čia rasite sąskaitas, kelių mygtukų paspaudimu atsikaitysite už elektrą, dujas ir kitas namų paslaugas, galėsite teikti prašymus, užsisakyti aktualius dokumentus ir paslaugas. Daugiau informacijos apie savitarną ir jos naudas rasite čia.

Su elektros energijos vidurkio taikymo sąlygomis galite susipažinti čia, o su gamtinių dujų – čia.

Kas yra automatinis nuskaitymas ir kaip juo atsiskaityti?

Automatinis nuskaitymas – tai bankų teikiama paslauga, kurią užsisakius Jums nebereikės kiekvieną mėnesį rūpintis sąskaitų už suvartotą elektrą ir dujas apmokėjimu.

Elektroninę sąskaitą (elektroninis mokėjimo pranešimas, kuris pateikiamas paslaugų gavėjui (mokėtojui) interneto banke) ir automatinį jos apmokėjimą užsisakyti galite savo banko klientų aptarnavimo padalinyje arba interneto banke. Užsisakydami paslaugą, rinkitės:

 •  e. sąskaitų siuntėjas: UAB „Ignitis“ už elektrą / dujas (buvęs Lietuvos energijos tiekimas).
 •  Kliento kodas: nurodykite 8 ženklų Kliento kodą (jį rasite savitarnoje e.ignitis.lt, sutartyje arba galite pasitikslinti klientų aptarnavimo kontaktais).

Svarbu: atlikę aukščiau išvardintus žingsnius, automatinį e. sąskaitų apmokėjimą reikės aktyvuoti papildomai (tai atlikti padės Jūsų bankas).

Su elektroninių sąskaitų užsakymo ir pateikimo sąlygomis galite susipažinti čia.

Atkreipkite dėmesį - užsakius elektroninių sąskaitų pateikimą iki einamojo mėnesio 2 kalendorinės dienos, elektroninė sąskaita už praėjusį mėnesį suvartotą elektrą ar dujas interneto banke bus pateikta jau einamąjį mėnesį.

Kaip atsiskaityti už namo bendroms reikmėms suvartotą elektros energiją?

Mokestis už bendrąsias reikmes automatiškai įtraukiamas į mokėtiną sumą, kurią galite sužinoti savitarnoje e.ignitis.lt ar įmokos priėmimo vietoje. Mokestis už sausio mėnesio bendrąsias reikmes bus įtrauktas į kovo mėnesio mokėtiną sumą, už vasarį – į balandžio ir taip toliau.

Rekomenduojame naudotis savitarna e.ignitis.lt, nes čia rasite sąskaitas, kelių mygtukų paspaudimu atsikaitysite už elektrą, dujas ir kitas namų paslaugas, galėsite teikti prašymus, užsisakyti aktualius dokumentus ir paslaugas. Daugiau informacijos apie savitarną ir jos naudas rasite čia.

Svarbu žinoti: jei manote, kad už elektrą bendrosioms namo reikmėms Jums priskaičiuota per daug, šiuo klausimu Jums padės Jūsų namą administruojanti bendrovė.

Kur kreiptis dėl pažymos apie atsiskaitymą už elektrą / dujas?

Pažymą apie atsiskaitymą už elektrą ar dujas greitai ir patogiai galite užsisakyti savitarnoje e.ignitis.lt, plačiau skaitykite čia. Daugiau informacijos apie savitarną ir jos naudas rasite čia.

Taip pat pažymą apie atsiskaitymą už elektrą ar dujas galite užsisakyti telefonu 1802, užpildę šią formą ar atvykę į artimiausią „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrą“.

Ar taikomi papildomi mokesčiai, jei kurį laiką nevartojama elektra / dujos?

Jei planuojate kurį laiką nenaudoti elektros ar dujų (pavyzdžiui, pasibaigus sezonui sodo namelyje), praneškite mums apie tai užsisakydami laikiną elektros ar dujų nevartojimą:

Užsisakius laikiną elektros ar dujų nevartojimą, Jums kiekvieną mėnesį reikės sumokėti:

 • elektros atveju – mokestį už bendrąsias namo reikmes (jei toks yra);
 • dujų atveju -  mėnesio mokestį (daugiau informacijos čia).

Rekomenduojame naudotis savitarna e.ignitis.lt, nes čia rasite sąskaitas, kelių mygtukų paspaudimu atsikaitysite už elektrą, dujas ir kitas namų paslaugas, galėsite teikti prašymus, užsisakyti aktualius dokumentus ir paslaugas. Daugiau informacijos apie savitarną ir jos naudas rasite čia.

Daugiau informacijos kaip atsiskaityti už paslaugas rasite čia.