Gyventojai kviečiami nelaukti: anksčiau sudaryta nepriklausomo tiekimo sutartis leis sutaupyti

2021 m. rugpjūčio 11 d.
Ignitis

Kone 780 tūkstančių. Tiek namų ūkių visoje Lietuvoje šįmet patenka į antrąjį liberalizavimo etapą ir turi pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją. Vienas iš aktualiausių klausimų – kada tai padaryti yra geriausias metas? Specialistai ragina šio sprendimo neatidėti paskutinei minutei, nes tokiu būdu pavyks ne tik sutaupyti laiko, bet ir galimai užfiksuoti palankesnę elektros kainą.

Pasak sumanių energetikos sprendimų bendrovės „Ignitis“ Pasiūlymų klientams vadovo Deivido Rinkevičiaus, pastarųjų metų tendencijos elektros biržoje rodo, kad pirmojo etapo vartotojai, praėjusių metų rugsėjį ir spalį pasirinkę fiksuotą kainą 24 mėnesių laikotarpiui, išlošė labiausiai.

„To priežastis – nuo praėjusio rudens padidėjusi kaina elektros biržoje ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Kainų dinamika biržoje yra nuolatinė, todėl stabilumą vertinantiems klientams visada patariame kainą fiksuoti. Šiuo metu tai galima padaryti 12 arba 24 mėnesių laikotarpiui“, – sako D. Rinkevičius.

Anot „Ignitis“ specialisto, būtent biržos kainų dinamiškumas kitą dalį klientų, atvirkščiai, skatina neprisirišti prie kainų fiksavimo metams ar dvejiems. Šiai vartotojų grupei rekomenduojam rinktis planą „Išmanusis“, kuriame tiekiamos elektros kaina kinta kas mėnesį. Kitaip tariant, biržos pokyčiai gaunamoje sąskaitoje atsispindi sulig kiekviena gaunama sąskaita.

D.Rinkevičus pabrėžia, kad ir kokie yra namų ūkio elektros vartojimo įpročiai, jeigu jis patenka į antrąjį liberalizavimo etapą, nepriklausomo tiekimo sutartį geriausiai sudaryti nelaukiant gruodžio 18 d. – datos, iki kuomet būtina pasirinkti tiekėją.

„Vartotojas sudaryti sutartį gali šiandien, bet ji įsigalios tik nuo ateinančių metų sausio 1 d. Šią naujovę pasiūlėme atsižvelgdami į tai, jog 2022-2023 metais kainos biržos ateities sandorių rinkoje yra kiek žemesnės, nei prognozuojamos paskutinį šių metų ketvirtį. Skaičiuojama, kad pasirinkus nukeltą sutarties įsigaliojimą nefiksuojant kainos elektros kilovatvalandė būtų apie 2 euro centais pigesnė, jeigu lygintume su neatidėtu įsigaliojimu. Be to, tai leis išvengti ir paskutinės minutės skubėjimo“, -– pastebi „Ignitis“ atstovas.

Sudaryti nepriklausomo tiekimo sutartį „Ignitis“ siūlo skirtingais būdais. Vienas patogiausių – pasitelkiant savitarnos platformą e.ignitis.lt, kurioje tai padaryti galima vos kelių mygtukų spustelėjimu. Sutartį galima sudaryti ir paskambinus vienu iš „Ignitis“ klientų aptarnavimo telefonų – 1802 arba +370 611 21802, arba užsukus į vieną iš klientų aptarnavimo centrų. Tiesa, siekiant išvengti galimo laukimo, gyventojai apsilankymui klientų aptarnavimo centruose kviečiami registruotis iš anksto. Tai padaryti galima paskambinus vienu iš minėtų klientų aptarnavimo numerių.

Gyventojai kviečiami nelaukti: anksčiau sudaryta nepriklausomo tiekimo sutartis leis sutaupyti