Savitarna
Vyras naudojasi Ignitis savitarna
Vyras naudojasi Ignitis savitarna

Apie skaitiklio rodmenų deklaravimą ir kaip deklaruoti už artimąjį

Artėjanti mėnesio pabaiga reiškia, kad metas deklaruoti suvartotą elektros energijos kiekį. „Ignitis“ klientai savo ir artimųjų elektros energijos skaitiklių rodmenis kiekvieno mėnesio pabaigoje gali patogiai deklaruoti prisijungę prie e.ignitis.lt savitarnos internete, o nesinaudojantiems internetu, deklaruoti rodmenis paprasčiausia tuo pačiu metu, kai apmoka sąskaitą.

Video instrukcija, kaip deklaruoti rodmenis.

Skaitiklio rodmenis reikėtų deklaruoti kiekvieną mėnesį

Guoda Sadauskienė klientų aptarnavimo centre

Kaip teigia „Ignitis“ klientų aptarnavimo vadybininkė Guoda Sadauskienė, suvartotą elektros energijos kiekį reikia deklaruoti iki kiekvieno mėnesio pabaigos – paskutinės dienos. To nepadarius laiku, nepriklausomas elektros energijos tiekėjas einamojo mėnesio sąskaitą turės skaičiuoti pagal vidutinį kliento suvartojimą, o tai gali gerokai skirtis nuo realaus kliento suvartojimo. Todėl tam, kad nenutiktų taip, jog – elektros nevartojau, o sąskaita didesnė nei įprastai, svarbu skaitiklio rodmenis deklaruoti kiekvieną mėnesį.

„Klientai gali deklaruoti skaitiklio rodmenis šiais būdais: „Ignitis“ savitarnoje – paprasta kaip du kart du, elektroninėje bankininkystėje ar jiems įprastose įmokų surinkimo vietose, apmokėdami sąskaitą. Svarbu, kad savitarnoje e.ignitis.lt klientai gali deklaruoti skaitiklio rodmenis ne tik už savo objekte suvartotą elektros energiją, bet ir už artimųjų“, – sako G. Sadauskienė.

Klientams, kurie yra gaminantys vartotojai arba turi išmaniuosius skaitiklius, deklaruoti rodmenų nereikia, jie elektros tiekėjui perduodami automatiškai.

„Ignitis“ atstovė primena, kad Lietuvos Respublikos elektros energijos tiekimo ir naudojimo taisyklės numato, jog vartotojas, jei sutartyje nenustatyta kitaip, ne vėliau kaip kiekvieno ataskaitinio laikotarpio paskutinę dieną, taip pat prieš pasikeičiant elektros energijos perdavimo, skirstymo ar visuomeninio tiekimo paslaugų kainoms ir (ar) tarifams, turi pareigą pateikti tiekėjui elektros apskaitos prietaisų rodmenis.

Laikino nevartojimo paslauga

Būna, jog klientai kurį laiką nevartoja elektros energijos, pavyzdžiui, ilgesniam laikui išvyksta, tokiu atveju labai svarbu užsisakyti laikino nevartojimo paslaugą. Tai padaryti labai paprasta savitarnoje, kol paslauga įjungta, deklaruoti rodmenų nereiks, nes elektros energija nebus vartojama. G. Sadauskienė pažymi, kad užsisakius laikino nevartojimo paslaugą, elektra objekte nedingsta, tiesiog nereikia deklaruoti rodmenų ir nevartojimo laikotarpiu klientams nesiunčiamos sąskaitos.

Patogiai apmokėkite artimųjų sąskaitas

Pasak „Ignitis“ klientų aptarnavimo specialistės, savo savitarnos paskyroje pridėti artimųjų sutartis labai paprasta – tam pakanka tik kliento kodo ir vartotojo vardo. Tokiu būdu, deklaravus artimųjų elektros skaitiklių rodmenis, jiems nereikės skambinti ar keliauti į „Ignitis“ klientų aptarnavimo skyrių, artimiesiems teliks susimokėti už suteiktas paslaugas.