Balandį elektros kainos biržoje nukrito net 11 proc. Kitos geros naujienos – augantis gaminančių vartotojų skaičius ir nauji saulės energijos generacijos rekordai. Apie viską plačiau – jums parengtoje apžvalgoje.
Balandžio mėnesio kainų tendencijos
ELEKTROS KAINOS POKYTIS
11,7 %
BALANDIS
7,3 ct/kWh
KOVAS
8,3 ct/kWh
Vidutinė mėnesio „Nord Pool“ biržos kaina su PVM Lietuvos kainų zonoje
Tai ne galutinė elektros energijos kaina vartotojams, turintiems planą „Išmanus – Mėnesinis“, nes be biržos dedamosios vartotojai moka skirstymo, perdavimo ir kitas galutinio tarifo dedamąsias.
Verta žinoti!
Perkėlus daugiau savo būsto elektros energijos vartojimo, kai elektra biržoje būna pigesnė – galėtumėte daugiau sutaupyti. Pavyzdžiui, balandžio mėnesį buvo net 275 valandų, kai elektros kaina buvo bent 2 kartus mažesnė už vidutinę mėnesio biržos kainą, o tai yra kiek daugiau nei 11 parų.
Kaip keitėsi kaina biržoje?
Valandinės balandžio „Nord Pool“ biržos kainos su PVM Lietuvos kainų zonoje
Į šias kainas neįtrauktos kitos elektros energijos kainos dedamosios (skirstymo, perdavimo, sisteminių paslaugų kainos).
Tiksliai prognozuoti valandinių elektros energijos kainų ilgam laikotarpiui nėra įmanoma, tačiau kainos visuomet yra žinomos vieną dieną prieš.
Pasirinkę planą „Išmanus – Valandinis“, sutaupysite, jeigu seksite elektros kainos pokyčiais ir elektrą naudosite tomis valandomis, kai jos kaina „Nord Pool“ biržoje yra žemesnė.
Stebėkite biržos kainas realiu laiku bei sužinokite, kokia elektros kaina bus rytoj
Interaktyviame grafike pateikiamos „Nord Pool“ biržos kainos su PVM Lietuvos laiku
Žiūrėti kainas realiu laikuSvarbiausi balandžio mėnesio įvykiai
Gamybos rekordai
Lietuvoje jau yra daugiau kaip 100 tūkstančių gaminančių vartotojų. Bendra jų turimų elektrinių galia viršija 1 GW, o tai yra beveik du trečdaliai visų mūsų šalyje veikiančių saulės elektrinių galios (1,4 GW). Saulės elektrinėse pagaminama vis daugiau elektros energijos – balandžio 22–28 d. pasiekti nauji generacijos rekordai.
Parama žaliojo vandenilio gamybai Lietuvoje
Balandžio mėnesį Vyriausybė pritarė vandenilio plėtros Lietuvoje 2024–2050 m. gairėms. Jis bus gaminamas iš atsinaujinančių energijos išteklių (vėjo, saulės ar hidroenergijos) ir daugiausia naudojamas pramonės ir transporto sektoriuose, taip pat bus vertinama galimybė jį panaudoti elektros energijos gamybai.
Ateities tendencijos
Prognozuojama, kad gegužės mėnesį elektros energijos kainos kris dar apie 2 proc. Nežymaus pokyčio tikimasi, nes toliau šylant orams, elektros energijos vartojimas išliks sąlyginai žemas, o elektros energijos gamyba iš vėjo, saulės ir kitų atsinaujinančių išteklių ženkliai nesikeis.