Savitarna
Vyrai prie kompiuterio
Vyrai prie kompiuterio

„Ignitis“: „Elektros liberalizavimo nukelti neplanuojama, pasirinkti tiekėją turės visi namų ūkiai be išimties“

Elektros tiekėjas „Ignitis“ atkreipia dėmesį, kad prieš porą mėnesių kilusios diskusijos apie galimybę nukelti II-tąjį elektros rinkos liberalizavimo etapą paskleidė sumaištį. „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrai iš dalies gyventojų girdi apie svarstymus laukti iki paskutinės minutės ir tik tuomet sudaryti sutartį su nepriklausomu tiekėju, nes kilo nepagrįsti lūkesčiai, kad elektros rinkos liberalizavimas bus atidėtas. Todėl akcentuoja, kad balandžio 27 d. Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos pasiūlymams dėl Energetikos įstatymo ir lydinčiųjų įstatymų pakeitimams, tai leis toliau sklandžiai tęsti pradėtą elektros rinkos liberalizavimo procesą, jo nestabdant ir neatidedant. Pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją turės visi namų ūkiai be išimties, o beveik 400 tūkst. namų ūkių tai padaryti reikia jau visai netrukus – iki birželio 18 d.

„Lietuvoje elektros rinkos liberalizavimas tiktai įsibėgėja ir jo nukelti neplanuojama, nes nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimas toliau veda mūsų šalį energetinės nepriklausomybės link. Dėl to pasirinkti tiekėją turės visi namų ūkiai, nepriklausomai nuo jų suvartojamo elektros kiekio, skiriasi tik pasirinkimo datos“, – teigia Andrius Kavaliauskas, „Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovas.

Į II-tąjį liberalizavimo etapą patenkantys namų ūkiai, t.y. tie, kurie per metus suvartoja nuo 1000 iki 5000 kilovatvalandžių, o per mėnesį už elektrą sumoka apie 15-70 eurų iki šių metų birželio 18 dienos turi pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją ir pasirašyti su juo sutartį.

„Raginame gyventojus neatidėlioti sutarties sudarymo, nes atėjus vasarai galvą užgrius kiti rūpesčiai, todėl šis svarbus sprendimas gali užsimiršti“, – pastebi A. Kavaliauskas. Anot jo, kuo daugiau gyventojų atidės pasirinkimą paskutinei minutei, tuo didesnė tikimybė, kad klientų aptarnavimo centruose susidarys eilės, spūstys.

„Susiduriame su situacijomis, kad kai kurie gyventojai mano, jog nieko daryti nereikia, nes elektros tiekimas ir taip nenutrūks. Dar kiti mano, kad patekus į garantinį tiekimą, elektra pabrangs 25 procentais, ir jie, pasižiūrėję, į savo mokamą kainą numoja ranka. Abi vartotojų grupės nėra iki galo teisios“, – įspėja A. Kavaliauskas.

Visų pirma, jei tie, kurie patenka į II-tąjį elektros rinkos liberalizavimo etapą, iki birželio 18 dienos, nesudarys nepriklausomo elektros tiekimo sutarties, tai nuo liepos 1 dienos jie pateks į garantinį tiekimą, kuris bus laikinas, ir gerokai padidins elektros kainą. Taip atsitiks dėl prie vidutinės elektros kainos „Nord Pool“ biržoje pridedamo koeficiento, kurio numatyta reikšmė yra 25 proc., t.y. kaina yra 25 proc. didesnė nei biržos kaina.

„Norisi atkreipti dėmesį, kad kaina pabrangs ne nuo dabartinės elektros kainos, o nuo vidutinės elektros kainos biržoje, kuri, kaip matėme pastaruoju metu, gali labai svyruoti“, – teigia A. Kavaliauskas.