Savitarna
Pora juokiasi prie kompiuterio
Pora juokiasi prie kompiuterio

„Ignitis“: II-as liberalizavimo etapas įsibėgėja, siūlomi patogūs nepriklausomo elektros tiekimo sutarties sudarymo būdai

„Ignitis“, vienas iš nepriklausomų elektros energijos tiekėjų Lietuvoje, kurį jau pasirinko beveik 70 proc. visų iki šios dienos nepriklausomo tiekimo sutartis sudariusių vartotojų. Ir nors šiandien vartotojai sudaro su „Ignitis“ nepriklausomo elektros tiekimo sutartis, tačiau vis pasigirsta niekuo nepagrįstos kalbos, kad po rinkos liberalizavimo pabaigos „Ignitis“ nustos funkcionuoti kaip nepriklausomas tiekėjas.

„Tokie nuogąstavimai visiškai nepagrįsti, o visus mūsų esamus nepriklausomo tiekimo klientus ir ateityje planuojančius tapti mūsų klientais noriu nuraminti – „Ignitis“ ir toliau veiks kaip nepriklausomas tiekėjas bei siūlys kokybiškus į vartotojus orientuotus elektros energijos tiekimo sprendimus“, – sako „Ignitis“ privačių klientų tarnybos vadovas Andrius Kavaliauskas.

Pasak A. Kavaliausko, pagrindiniu „Ignitis“ prioritetu visuomet buvo įsipareigojimas vartotojams, dėl to „Ignitis“ ir po liberalizavimo pabaigos toliau liks nepriklausomu tiekėju, o savo klientams kainas formuos atsakingai, atsižvelgdamas į didmeninių kainų lygį rinkoje, o suteiktas kainas apdraus.

Dėl to, visiems į antrąjį liberalizavimo etapą patenkantiems vartotojams iki šiol su nepriklausomu tiekėju nepasirašiusiems sutarties, „Ignitis“ specialistas pataria neatidėlioti sprendimo iki paskutinės dienos ir rinktis „Ignitis“ šiuo metu siūlomą nepriklausomo tiekimo sutarčių sudarymą su atidėto įsigaliojimo data – 2022 m. liepos 1 d. Tokios atidėto įsigaliojimo sutartys klientams naudingos dėl lankstumo –  elektros kainoms rinkoje nukritus, jas bus galima persirašyti palankesniu tarifu. Tuo atveju, jeigu elektros kainos rinkoje pakils, klientai bus tikri, kad jų užfiksuotos kainos nekils.

Į šiuo metu vykstantį antrąjį liberalizavimo etapą patenka tie namų ūkiai, kurie per metus suvartoja daugiau kaip 1000 kWh elektros energijos. Jie sudaro maždaug pusę visų elektros energijos vartotojų šalyje.

„Ignitis“ nepriklausomas tiekėjas siūlo rinktis iš trijų galimų planų – mažai elektros suvartojantiems žmonėms skirto „Minimalus“, daugiau elektros buityje suvartojantiems pritaikyto „Optimalus“ ir „Išmanus“, kurio kaina keičiasi kas mėnesį ir priklauso nuo vidutinės kainos elektros biržoje.

Sudaryti „Ignitis“ nepriklausomo tiekimo sutartį galima keliais būdais. Bene patogiausias – internetu savitarnoje e.ignitis.lt. Sutartį taip pat galima sudaryti ir daugiau nei 250 visoje Lietuvoje įsikūrusių Lietuvos pašto ir „PayPost“ skyrių, o taip pat paskambinus klientų aptarnavimo telefonu +370 611 21802, arba užsukus į vieną iš „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrų.

Tiems, kam dėl įvairių priežasčių yra sudėtinga patiems sudaryti nepriklausomo tiekimo sutartį, tai gali padaryti kliento patikėtinis, kuriam tereiks asmens, kurio vardu bus sudaroma sutartis, įgaliojimo.