Savitarna
artimieji
artimieji

„Ignitis“ kviečia padėti artimiesiems sudaryti elektros tiekimo sutartį

Didelei daliai Lietuvos gyventojų nepasirinkus nepriklausomo elektros tiekėjo, „Ignitis“ kviečia labiau technologiškai pažengusius giminaičius pasirūpinti artimaisiais, ypač gyvenančiais regionuose, ir padėti sudaryti sutartį  internetu.

Perspėja dėl gresiančių spūsčių

Ligi šiol apie 410 tūkst. Lietuvos namų ūkių, kurie per metus suvartoja nuo 1000 iki 5000 kWh elektros ir per mėnesį moka 15-70 eurų, dar nepasirinko nepriklausomo tiekėjo.

„Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovo Andriaus Kavaliausko teigimu, tendencijos rodo, kad gyventojai, kurie naudojasi technologijomis, aktyviau pasirašo nepriklausomo tiekimo sutartis, dažniausiai internetu.

„Liūdnesnė situacija – tarp mažiau technologijas prisijaukinusių, regionų ir vyresnio amžiaus gyventojų. Jiems sunkiau suplanuoti kelionę fiziškai sudaryti sutartį, o kur dar sveikatos ar asmeninės bėdos. Laiko tikrai nėra daug, o nepasirinkusių nepriklausomo tiekėjo ir nesudariusių sutarties – daug, todėl jaučiame pareigą priminti gyventojams, kad nelauktų paskutinės minutės – taip išvengsite spūsčių ir nepasitenkinimo vasaros pradžioje“, – pataria  A. Kavaliauskas.

Jo teigimu, jokių nepatogumų nepatirs tie, kurie naudojasi internetu ir gali sudaryti sutartį interneto svetainėje, taip pat tie, kuriems sutartį internetu sudaryti padės vaikai, anūkai ar kiti artimieji.

Padėk pasirašyti artimajam

„Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovas kviečia gyventojus, kurie įgudę naudotis technologijomis ir Velykų laikotarpiu vyks aplankyti mažiau technologijas mėgstančių artimųjų, padėti jiems priimti sprendimą dėl nepriklausomo tiekėjo pasirinkimo.

„Siūlome sprendimą tiems, kurie ne itin draugauja su kompiuteriu ar sutarties sudarymas internetu jiems atrodo sudėtingas. Šiuo metu mūsų interneto svetainėje galima paprastai ir greitai sugeneruoti įgaliojimą mamos, dėdės ar senelių vardu. Per porą dienų patikrinsime duomenis ir bus galima sudaryti sutartį“, – teigia A. Kavaliauskas.

Pasak jo, prie Velykų stalo verta aptarti ir tai, kad nors nepasirinkus nepriklausomo tiekėjo, elektros tiekimas ir nenutrūks, garantinis elektros tiekimas kainuos 15 proc. brangiau nei tuometinė biržos kaina. Remiantis Lietuvos elektros energetikos įstatymu, tokiais atvejais elektros kaina padidėja dėl prie vidutinės elektros kainos „Nord Pool“ biržoje pridedamo koeficiento, kurio numatyta reikšmė yra 1,15.

Siūlome neatidėlioti nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimo, o sutartį sudaryti lengviausiu būdu - internetu.  Svarbu tai, kad sudaryti sutartį galima dabar ir pasirinkti, kad ji įsigaliotų nuo liepos 1 d.