Savitarna
moteris kalbanti telefonu
moteris kalbanti telefonu

„Ignitis“: „Skambinant numeriu 1802 gali tekti palaukti ilgiau, nes bus daug skambinančių dėl nepriklausomo tiekimo sutarties sudarymo”

Likus kelioms savaitėms, per kurias Lietuvos gyventojai turi pasirašyti nepriklausomo elektros tiekimo sutartį, tam, kad nuo liepos 1 d. nepatektų į garantinį tiekimą, „Ignitis“ primena, kad kreiptis dėl sutarties sudarymo galima ir paskambinus trumpuoju numeriu 1802. Dėl to informuoja klientus, kad gali tekti luktelti kiek ilgiau, nes iki birželio 18 d.  bus daug  į II-tąjį liberalizavimo etapą patenkančių vartotojų, kurie skambins dėl nepriklausomo elektros tiekimo sutarties.

„Esame dėkingi savo klientams už kantrybę ir prašome supratingumo – liko tik 19 dienų pasirašyti nepriklausomo tiekimo sutartį. Prognozuojame nemažą skambučių skaičiaus augimą, todėl skambinant į mūsų skambučių centrą numeriu 1802 gali tekti palaukti ilgiau nei įprastai“, – sako Andrius Kavaliauskas, „Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovas.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos (VERT) duomenimis, ligi šiol Lietuvoje nepriklausomo elektros tiekėjo nepasirinko apie 355 tūkst. namų ūkių, jiems tai privaloma padaryti iki birželio 18 dienos. 

„Klientų, kurie nepasirašė nepriklausomo tiekimo sutarčių, vis dar yra labai daug, skaičiuojama, kad iki termino kasdien sutartis turėtų pasirašyti keliolika tūkstančių namų ūkių. Tai bus iššūkis visiems nepriklausomiems elektros tiekėjams, fizinėse sutarčių sudarymo vietose gali formuotis eilės, nepaisant to, kad klientų aptarnavimo, „Lietuvos pašto“ ir „PayPost“ skyriai dirbs pilnu pajėgumu. Ne išimtis ir skambučių linijos apkrova. Todėl prašome klientų tolerancijos, nes tikrai bus gausiai skambinančių dėl nepriklausomo tiekimo sutarties“, – teigia A. Kavaliauskas. 

Numatoma, kad antrojo elektros rinkos liberalizavimo etapo metu nepriklausomo elektros tiekėjo sutartį pasirašyti turi visi namų ūkiai, kurie per metus suvartoja elektros nuo 1000 iki 5000 kilovatvalandžių, o per mėnesį už elektrą sumoka apie 15-70 eurų.