Savitarna
lemputė
lemputė

„Ignitis“ sumažino kainas: populiariausi planai šią savaitę – vieni patraukliausių rinkoje

Tarp 13-24 mėn. trukmės pasiūlymų „Ignitis“ nepriklausomo elektros tiekimo 18 mėn. planai šią savaitę – vieni patraukliausių klientams. Nuo trečiadienio bendrovė nustatė naujas elektros tiekimo planų kainas, kurios, pagal Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) skaičiuoklę, nevertinant valstybės kompensacijų, šiuo metu yra vienos žemiausių.

Įprastai „Ignitis“ sprendimą dėl naujų savaitės kainų priima pirmadieniais ir jas pakeičia naktį iš pirmadienio į antradienį. Tačiau šį pirmadienį nevyko prekyba „Nasdaq“ elektros ateities sandorių biržoje, todėl sprendimą dėl kainų atidėjome į antradienį. Apie tai buvo informuota ir nepriklausomų tiekėjų kainų apžvalgas skelbianti Lietuvos energetikos agentūra, tačiau ši informacija naujausioje apžvalgoje neatsispindi, todėl „Ignitis“ apie kainų pokyčius rinką informuoja papildomai.

Šią savaitę, fiksuojant kainą 18 mėn., kilovatvalandės kaina sumažėjo iki 0,307 EUR, kai pasirenkama „Ignitis“ nuolaida. Tai beveik dviem centais mažiau negu praėjusią savaitę „Ignitis“ siūlyta kaina, renkantis vienos laiko zonos tarifą.

„Mūsų nuomone, šiuo metu 18 mėn. kainos fiksavimo trukmė yra optimali, o kaina – mažiausia iš visų mūsų pasiūlymų. Savo klientams nerekomenduojame rinktis pusmečio trukmės planų, kurių kaina nustos galioti šių metų pabaigoje – nežinia, kokią kainą tuo metu galėsime pasiūlyti klientui dėl geopolitinėje erdvėje ir energetikos rinkose tvyrančių neramumų“, – sako „Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovas Andrius Kavaliauskas.

„Ignitis“ primena, kad iki šių metų birželio 18 d. sutartį su nepriklausomu elektros tiekėju pasirašyti turi visi buitiniai elektros energijos vartotojai, kurie per metus suvartoja elektros nuo 1000 kilovatvalandžių ir daugiau, o per mėnesį už elektrą sumoka apie 15-70 eurų. Jiems liko vos daugiau nei savaitė pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją ir sudaryti sutartį, tam, kad nepatektų į garantinį tiekimą nuo liepos 1 d. VERT duomenimis, kol kas nepriklausomo elektros tiekėjo nepasirinko 309 tūkst. gyventojų.