Savitarna
LED elektros lemputės žaliame fone
LED elektros lemputės žaliame fone

Patvirtintos naujos visuomeninio elektros energijos tiekimo kainos II metų pusmečiui

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) gegužės 29 d. paskelbė priimtas visuomeninio elektros tiekimo kainas, kurios įsigalios nuo 2023 m. liepos 1 d. Patvirtintos visuomeninio tiekimo kainos bus taikomos trečiojo elektros rinkos liberalizavimo etapo vartotojams, kurie suvartoja iki 1000 kWh elektros per metus ir liepos 1 d. neturės įsigaliojusios sutarties su pasirinktu nepriklausomu tiekėju. Tokių vartotojų šalyje yra apie 468 tūkst.

Nuo šių metų vidurio šiems namų ūkiams populiariausio vieno laiko zonos tarifo „Standartinis“ kaina sieks 22,7 ct/kWh su PVM, tai yra 5,3 ct/kWh pigiau nei šiuo metu. „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą pasirinkę klientai už dieninę elektros energiją mokės 26,1 ct/kWh, naktinę – 15,8 ct/kWh, tai yra atitinkamai 1,9 ct/kWh ir 3,5 ct/kWh pigiau nei šiuo metu.

Didžiausią įtaką elektros kainų pokyčiams turėjo gerokai nukritusios elektros energijos įsigijimo kainos „Nord Pool“ elektros energijos ir ateities sandorių biržoje, į ką atsižvelgė VERT, nustatydama elektros energijos rinkos kainą antrajam šių metų pusmečiui. Dėl to nelieka poreikio valstybės taikomoms kompensacijoms vartotojams.

Daugiau elektros energijos vartojantiems „Ignitis“ visuomeninio tiekimo klientams, pasirinkusiems tarifų planus „Namai“ ir „Namai plius“, pastoviosios mėnesio dedamosios nesikeis ir liks tokios pačios kaip ir iki šiol, t.y. atitinkamai 3 ir 6 Eur su PVM per mėnesį. Vienos laiko zonos tarifo plano „Namai“ elektros energijos kaina sieks 21,1 ct/kWh su PVM, tai yra 5,4 ct/kWh pigiau nei šiuo metu, o „Namai plius“ – 20,8 ct/kWh su PVM, tai yra 5,3 ct/kWh pigiau nei šiuo metu.

Dviejų laiko zonų tarifo plano „Namai“ dieninė ir naktinė elektros energijos kaina atitinkamai sieks 24,3 ct/kWh su PVM ir 14,9 ct/kWh su PVM, tai yra 3,7 ct/kWh ir 3,4 ct/kWh pigiau nei šiuo metu. „Namai plius“ tarifo plano dieninė 2023 m. antrosios pusės elektros energijos kaina sieks 23,8 ct/kWh su PVM, o naktinė – 14,6 ct/kWh su PVM, tai yra 4,2 ct/kWh ir 3,2 ct/kWh pigiau nei šiuo metu.

Priimtos visuomeninio elektros energijos tiekimo kainos galios iki 2023 m. gruodžio 31 d.

Visuomeninio tiekimo klientai priklauso trečiam elektros rinkos liberalizavimo etapui, nepriklausomą elektros energijos tiekėją jie turi pasirinkti iki 2025 m. gruodžio pabaigos.