Savitarna
acme saulės parkas
acme saulės parkas

Susidomėjimas saulės energetika neblėsta: „Ignitis“ rinkai pateikė naujus nutolusius saulės parkus

„Ignitis“ rinkai pateikė naujus vystomus nutolusius saulės parkus. Iš viso 5,2 MW galios saulės parko vystytojas – „Acme Grupei“ priklausanti bendrovė „Acme Solar Group“. Planuojama, kad saulės parku klientai galės pradėti naudotis  kitų metų kovą. Per mažiau nei savaitę jau parduota daugiau nei pusė rinkai pasiūlytų pajėgumų.

Šiuo metu Lietuvoje gaminančių vartotojų yra beveik 22 tūkst. Balandžio mėnesio duomenimis nutolusiuose saulės parkuose saulės elektrinę įsigijusių gaminančių vartotojų yra 5,4 tūkst., o 16,3 tūkst. turi įsirengę saulės elektrinę ant namo stogo. Planuojama, kad šiemet šie skaičiai išaugs dvigubai.

Sumanių energetikos paslaugų bendrovės „Ignitis“ produktų vadovės Indrės Baltušienės teigimu, įsigyti saulės elektrinę nutolusiame saulės parke ir tapti gaminančiais vartotojais yra gera išeitis tiems, kurie neturi sąlygų įsirengti saulės elektrinę ant namo stogo. Pavyzdžiui, senamiesčio, daugiabučių gyventojams ar tiems, kurių namo stogas netinkamas saulės elektrinės įrengimui, nes yra avarinės būklės, šiaudinis, iš skaldos ar asbestinio šiferio ir pan.

„Mūsų saulės parkams įrengti bus naudojami naujos kartos „Trina Solar“ (650 W) saulės moduliai, pasižymintys dvipusiu veikimu. Dvipusio stiklo technologija leidžia generuoti elektros energiją ne tik iš tiesioginių saulės spindulių, bet ir iš atspindžių nuo žemės – tai leidžia padidinti bendrą pagamintos elektros energijos kiekį ir efektyvumo veikimą“, – teigia „Acme Grupės“ direktorius Sergej Artemiuk.

Tai pirmi du saulės parkai platformoje eparkai.lt, kuriuos vysto investuotojas. Atkreipiame dėmesį, kad galimybes vystyti saulės energetiką atranda įmonės, vykdančios veiklą kitose srityse..