Savitarna
Saulės parkas
Saulės parkas

Žaliosios energetikos pikas: du saulės parkus „Ignitis“ pardavė per pusvalandį

Praėjusią savaitę, penktadienį, „Ignitis“ per pusvalandį pardavė du saulės parkus – „Green Genius“ elektrinę Utenoje, kitą – „Vytis III“ Kupiškio rajone, Smilgių kaime. Utenoje esantis 460 kW galios saulės parkas jau veikia, gyventojai savo namams saulės gamybą galės naudoti jau šią savaitę. Kupiškio rajone 499 kW galios saulės parkas pradės veikti kitąmet kovą.

Šiuo metu Lietuvoje gaminančių vartotojų yra beveik 22 tūkst. Balandžio mėnesio duomenimis nutolusiuose saulės parkuose saulės elektrinę įsigijusių gaminančių vartotojų yra 5,4 tūkst., o 16,3 tūkst. turi įsirengę saulės elektrinę ant namo stogo. Planuojama, kad šiemet šie skaičiai išaugs dvigubai.

Sumanių energetikos paslaugų bendrovės „Ignitis“ produktų vadovės Indrės Baltušienės teigimu, stebimas susidomėjimo saulės energetika bumas, o tai lemia keli faktoriai: augančios elektros kainos, siekis prisidėti prie tvaresnių sprendimų plėtros bei parama verslui ir gyventojams, nusprendusiems įsigyti saulės elektrinę ar jos dalį nutolusiuose saulės parkuose.

„Įsigyti saulės elektrinę nutolusiame saulės parke ir tapti gaminančiais vartotojais yra gera išeitis tiems, kurie neturi sąlygų įsirengti saulės elektrinę ant namo stogo. Pavyzdžiui, senamiesčio gyventojams, ar tiems, kurių namo stogas netinkamas saulės elektrinės įrengimui, nes yra avarinės būklės, šiaudinis, iš skaldos ar asbestinio šiferio ir pan.“, – komentavo I. Baltušienė.

Parduotuose saulės parkuose, gyventojai įsigijo vidutiniškai po 5,9 kW galios saulės elektrinę. Verslo klientai įsigyja vidutiniškai 30-50 kW galios elektrinę. 1kW elektrinės galios per metus pagamina apie 1000 kWh elektros.