Savitarna

Įdarbinkite saulę elektros gaminimui jūsų namuose

 • Nepriklausykite nuo elektros kainų svyravimų
 • Atgaukite dalį investicijų, pasinaudoję valstybės parama
 • Kurkite švaresnę ateitį su žaliąja energija
Desktop image Mobile img
 
Garantija
10+ metų
saulės moduliams ir 5+ metų inverteriams
 
Atsiperkamumas
6-7 metai
Akcija

Rezervuokite saulės elektrinę su dabartinėmis kainomis, o jei paramos negausite, avansą grąžinsime.

 

Suskaičiuokite tikėtiną saulės elektrinės naudą

Kokios Jūsų vidutinės elektros sąnaudos per mėnesį?
 
 
250 kWh
250 kWh
2 500 kWh
Rekomenduojama saulės elektrinės galia*
3,00 kWp
Sutaupoma per metus*
300 Eur
Investicijos atsipirkimas be paramos**
10,0 metai
Investicijos atsipirkimas su 30% parama**
6,8 metai

*Saulės elektrinės pirkėjas tampa gaminančiu vartotoju ir pasigamina visą reikiamą elektros energijos kiekį savo elektrinėje. 25 % saulės elektrinės pagamintos elektros energijos pirkėjas suvartoja tiesiogiai savo objekte, o už likusius 75 % pagamintos elektros energijos moka pasinaudojimo tinklais mokestį. Pirkėjo elektros energijos kaina iš tinklo – 14,1 ct/kWh (su PVM), kaina už pasinaudojimą tinklais – 5,445 ct/kWh (su PVM). Skaičiuojant optimalią saulės elektrinės galią nevertinamas pastato stogo plotas ar turimas žemės plotas, montavimo būdas, planuojamas elektrinės nuolydis ir kryptis ir t.t. Daroma prielaida, kad 1 instaliuotas kilovatas sugeneruos vidutiniškai 1000 kWh elektros energijos per metus.

**Atsipirkimo terminas yra preliminarus ir neįpareigojantis. Jis priklauso nuo konkretaus techninio sprendimo ir įrengimo kainos bei realios kliento situacijos.

Finansavimo pasiūlymai

Mūsų partneriai siūlo išskirtines finansavimo sąlygas IGNITIS klientams. Susipažinkite su jomis.

Saulės elektrinė – saugi investicija į žaliąją energiją

Pingant saulės moduliams ir besikeičiant elektros kainoms, saulės elektrinė tapo itin patrauklia investicija, prieinama beveik visiems namų savininkams.

Ji pradės atsipirkti jau nuo pirmosios sąskaitos už elektrą: su saulės elektrine sutaupysite iki 70 % elektros išlaidų, o pasinaudoję APVA parama susigrąžinsite iki 30 % investicijų.

Kur Lietuvos gyventojai dažniausiai įsirengia saulės elektrines

Saulės elektrinė ant gyvenamojo namo stogo
Ant gyvenamojo namo stogo

Ant gyvenamojo namo stogo

Saulės elektrinė, įrengta ant stogo, ne tik padės sumažinti metines elektros išlaidas iki 70 %, bet ir pakels jūsų namo energetinę klasę ir rinkos vertę.

Saulės elektrinė užmiesčio sodyboje
Užmiesčio sodyboje

Užmiesčio sodyboje

Gaminti ir vartoti elektrą galima ir geografiškai nutolusiuose objektuose, todėl, įsirengę saulės elektrinę užmiesčio sodyboje, jos pagamintą ir į tinklą patiektą elektros energiją galėsite suvartoti ir savo namuose ar bute.*

* Turite būti abiejų objektų savininkas.
Saulės elektrinė ant pagalbinių pastatų
Ant pagalbinių pastatų

Ant pagalbinių pastatų

Saulės elektrinę galima sumontuoti ir ant kitų sklype esančių pastatų ir prijungti į bendrą namų tinklą. Svarbu, kad jų stogas būtų tinkamas saugiam įrengimui ir naudojimui.

Nors Lietuvoje saulės elektrinės sparčiai populiarėja, vis dar gajūs kai kurie seni stereotipai. Išsklaidykime abejones.

 1. Mitas ― Lietuvoje neužtenka saulės.

  Netiesa! Lietuvos apšviestumo rodikliai panašūs į Vokietijos, kuri pirmauja Europoje pagal bendrą saulės elektrinių galią.

 2. Mitas ― saulės elektrinę sunku įsirengti

  Netiesa! Saulės elektrinės įrengimą svarbu patikėti profesionalams, o ne bandyti tai daryti patiems. Taip užtikrinsite maksimalų jos ilgaamžiškumą ir gausite garantiją.

 3. Mitas ― saulės elektrinę sudėtinga prižiūrėti.

  Netiesa! Saulės elektrinei priežiūra beveik nereikalinga. Dulkes nuplauna lietus, sniegas nuo modulių lengvai nuslysta. Elektrinės neturi judančių dalių, kurios galėtų nusidėvėti. Moduliams suteikiama virš 10 metų, o inverteriams iki 10 metų garantija.

Ką mes siūlome

Saulės elektrinė nuo A iki Z ― aukščiausia kokybė ir profesionalus darbas

Poreikių ir galimybių vertinimas

„Ignitis“ specialistai padės įsivertinti, kokios saulės elektrinės reikia bei kiek elektros energijos ji preliminariai pagamins ir atsakys į visus kylančius klausimus.

Poreikių ir galimybių vertinimas
Saulės elektrinės finansavimo sprendimai

Išsirinkus norimą saulės elektrinę, pateiksime galimus ir labiausiai jūsų poreikius atitinkančius įsigijimo ir finansavimo variantus.

Finansavimo sprendimai
Saulės elektrinės įsigijimas ir įrengimas

Pasirašius saulės elektrinės pardavimo ir įrengimo sutartį, „Ignitis“ pasirūpins visų reikiamų dokumentų parengimu ir suderinimu su institucijomis bei pačios elektrinės saugiu ir efektyviu įrengimu ant jūsų pasirinkto stogo ar žemės sklypo.

Įsigyjimas ir įrengimas
Saulės elektrinės priežiūra

Teisingai ir saugiai įrengta saulės elektrinė reikalauja minimalios priežiūros, bet gyvenant dulkėtoje teritorijoje rekomenduojama pagal poreikį nusiplauti įrengtus saulės modulius.

Priežiūra
Perteklinės energijos pasaugojimas

Tapus gaminančiu vartotoju (įsirengus saulės elektrinę savo poreikiams), iškart nesunaudota elektros energija yra patiekiama į bendrą elektros tinklą vėlesniam naudojimui. Daugiau informacijos apie tai rasite čia: https://ignitis.lt/lt/gaminantiems-vartotojams

Energijos pasaugojimas
Dažniausi klausimai

Ką svarbu žinoti, jei nusprendėte įsigyti saulės elektrinę

Kur galima statyti saulės elektrines?
Kaip saulės elektrinė paveiks pastato stogo konstrukciją?
Kaip pasirinkti tinkamą saulės elektrinės galią?
Kaip vyksta gaminančių vartotojų elektros apskaita?
Kiek trunka saulės elektrinės įrengimas?
Ar būtina suvartoti elektros energija tame objekte, kur ji buvo pagaminta?

Paaiškinimai

* Nurodyti prognozuojami skaičiai yra preliminarūs ir apskaičiuoti remiantis šiomis prielaidomis: kliento metinis elektros energijos suvartojimas yra 10 000 kWh, elektros energijos kaina yra 0,141 EUR/ kWh, planuojamos įrengti saulės elektrinės galia yra 10 kW, kuri vidutiniškai pagamins 10 000 kWh per metus ir kainuoja su įrengimu apie 9 000 EUR, o pasirinktas pasinaudojimo tinklais mokestis yra 3,1944 EUR/kW/mėn. už instaliuotą galią bei maksimali gauta parama 10 kW saulės elektrinei yra 3 230 EUR. Taip pat yra skaičiuojama įvertinus vidutinį 3,1% metinį elektros kainos augimą per metus.