Savitarna
Šeima
Šeima

3 energiją tausojantys sprendimai kiekvienam

Kyla dujų, elektros, naftos produktų kainos. O dėl geopolitinės situacijos nestabilumo niekas negali pasakyti, ar jau pasiekėme kainų lubas. Žinoma, smagu, kad Lietuva turi veikiantį suskystintų gamtinių dujų terminalą, o Vyriausybė antiinfliacinėmis priemonėmis planuoja sušvelninti numatomą kainų šuolį. Tačiau ekspertai vieningai sutinka, kad kainos, tikėtina, gali ūgtelti.

Laimei yra 3 būdai, kaip paprasti vartotojai (taigi, ir jūs) gali rinktis efektyvesnius, energiją tausojančius sprendimus savo namams ar kelionėms, kurie dar gali padėti ir sutaupyti. 

1 sprendimas – namų šildymui rinkitės šilumos siurblį

Atsisakyti iškastinio kuro galite įsigydami šilumos siurblį oras–vanduo. Šis įrenginys iš aplinkos ima šilumą ir, naudodamas elektros energiją, paverčia tą šilumą karštu vandeniu ar būsto apšildymu. Tai efektyvus, ekologiškas, reikalaujantis mažiau vargo ir puikiai mūsų klimatui tinkantis įrenginys.

Dalį šilumos siurblio kainos galima susigrąžinti, jeigu pasinaudosite valstybės parama kieto kuro katilo keitimui. Paraiškų rinkimas šiuo metu nevyksta, tačiau verta sekti informaciją ir prasidėjus paraiškų rinkimui, būtinai pasinaudoti valstybės kompensacija, kuri, remiantis anksčiau vykusių paramų duomenimis, prasideda nuo 1 223 Eur.

Sakote, kad šilumos siurbliui reikia elektros, o pastaroji taip pat brangsta? Skaitykite toliau ir sužinosite, kaip ženkliai sumažinti elektros išlaidas.

2 sprendimas – įsigykite saulės elektrinę

Kaip jau sakėme, kylant dujų kainoms, neatsilieka ir elektros kainos. Geriausias būdas jas susimažinti – patiems gamintis elektrą. Saulės elektrinė kartu su šilumos siurbliu leidžia išlaidas už elektros energiją sumažinti net iki 70 %!

Neturite namo arba jūsų stogas netinkamas elektrinei? Ne problema! Galite įsigyti dalį saulės parko ir taupyti pinigus bet kuriame Lietuvos kampelyje, bet kokio tipo būste. Kaip ir šilumos siurblio atveju, dalį sumos jums gali sugrąžinti valstybė. Šiuo metu paraiškų rinkimas taip pat pasibaigęs, todėl sekite informaciją.

3 sprendimas – kelionėms rinkitės elektromobilį

Turbūt visi užfiksavo benzino ir dyzelino kainų rekordus. Tam, kad išvengti tokių rekordų pasekmių savo kišenei ir apskritai sumažinti kelionės automobiliu išlaidas, verta rinktis elektromobilį. Jei pasakysime, kad ir jiems valstybė taiko kompensaciją, turbūt nepatikėsite. Bet tai irgi tiesa. Paraiškos priimamos iki 2022 m. birželio 1 d.

O namie įsirengę elektromobilių įkrovimo stotelę, automobilį pakrausite greičiau ir gamindami elektrą su saule, be abejo, pigiau.

Pagalvokite apie tokią elektros trejybę (šilumos siurblys, saulės elektrinė ir elektromobilio įkrovimo stotelė) – ne tik tapsite vienu žaliausių lietuvių, bet ir reikšmingai susimažinsite savo šildymo ir elektros sąskaitas bei išlaidas kurui.

Esant tokiai neapibrėžtai situacijai, niekas nežino, kokia energetinė ateitis ir kokios kainos laukia Lietuvos, Europos ir pasaulio. Tačiau nepaneigiamas faktas – kuo labiau kyla dujų ir elektros kainos, tuo labiau apsimoka įsigyti saulės elektrinę (ji atsipirks žymiai greičiau). Visi vienbalsiai sako, kad ateitis priklauso atsinaujinančios energijos ištekliams. Dabar – pats metas tapti šios ateities dalimi.