1. Neatidžiai pasirinktas tiekėjas
Norint turėti patikimai veikiančią saulės elektrinę, pirmas ir turbūt svarbiausias žingsnis būtų pasirinkti tinkamus bendražygius. Domėkitės tiekėjų veiklos istorija, įgyvendintais projektais, finansine padėtimi. Praeities rezultatai negarantuoja sėkmės ateityje, bet padidina tikimybę per 25 metus, kol veiks jūsų elektrinė, sulaukti bet kokios reikiamos pagalbos bei žadėtų garantijų.
Turėdami keletą lygiaverčių pasiūlymų, galėsite palyginti siūlomas kainas bei techninius sprendimus, o taip pat ir specialistų kompetenciją. Klausinėkite, kodėl tiekėjai siūlo skirtingus sprendimus, ar jie paremti gerąja pasauline praktika.
2. Neįsitikinama, jog pastatas atlaikys saulės elektrinę
Kartais statybų dokumentai rodo viena, o realus stogo konstrukcijų tyrimas – ką kita. Išmokome nedaryti išvadų tik iš pirminės informacijos, kas kartą kruopščiai ją patikriname. Kiekvienai elektrinei, kurios galia viršija 30 kW, rekomenduojame atlikti stogo konstrukcijų vertinimą.
„Ignitis“ patirtis rodo, jog apie 30 procentų stogų konstrukcijos per silpnos papildomoms apkrovoms. Todėl svarbu įvertinti, ar statinio konstrukcijų, ypač stogo, laikančios galios pakaks atlaikyti papildomą apkrovą. Stogo laikančiųjų konstrukcijų, stogo pakloto ir kitų elementų vertinimą dėl papildomos apkrovos atlieka atestuotas konstruktorius.
Puiku, kai pasirinktas tiekėjas atsakingas vertina visas rizikas ir gali pasirūpinti visu procesu – nuo kompetentingų specialistų parinkimo iki atsakomybės prisiėmimo nutikus nelaimingam atvejui.
3. Pastatoma per didelės galios elektrinė
Didžiausios ekonominės naudos galima pasiekti visą pagamintą elektros energiją suvartojant tiesiogiai vidaus tinkle. Paskaičiuokite arba pasitarkite su ekspertais, kokios galios elektrinė jūsų verslo poreikiams būtų pati tinkamiausia.
Pastačius per didelę saulės elektrinę, ilgėja ir atsipirkimo laikotarpis, nes už sugrąžintą energijos perteklių turės būti sumokamas pasinaudojimo tinklais mokestis tinkluose arba perteklius bus parduotas elektros tiekėjui.
4. Pasirenkama nekokybiška ar nebūtina įranga
Atsargiai vertinkite jums siūlomą būtiną įrangą – saulės modulius, keitiklius, montavimo konstrukcijas. Naudokite nepriklausomose laboratorijose testuotą, tarptautinių rinkos lyderių pagamintą įrangą - sumažės gedimų rizika ir būsite tikri dėl įrangos garantijų. Pasitaiko nemažai atvejų, kai kada naudojamos savadarbės montavimo konstrukcijos, kurios yra mažai atsparios vėjui, nors ir gerokai pigesnės.
Atidžiai vertinkite ir siūlomą nebūtinąją įrangą ir įsitikinkite, ar papildoma įranga reikalinga bei ekonomiškai pagrįsta. Pavyzdžiui, kai kada teigiama, jog optimizatoriai būtini kiekvienu atveju. Visgi optimizatoriai yra naudingi tik tuo atveju, kai saulės moduliai yra šešėlyje. Todėl įvertinkite, gal jums labiau apsimokės nestatyti modulių į šešėlį ir tokiu būdu išvengti optimizatorių, kurie, kaip papildoma elektrotechninė įranga, kelia ir papildomų rizikų elektrinei.
5. Elektrinė pastatoma šešėlyje
Atrodo akivaizdu, kad saulės elektrinės veikimui reikalinga saulė, tačiau šešėliai gali paveikti saulės elektrinės veikimą daug daugiau negu įsivaizduojate. Jeigu šešėlis kliudys bent vieną saulės modulį, tai gali paveikti visos saulės elektrinės naudingumą. Saulės elektrinė veikia panašiai kaip Kalėdų lemputės – viena lemputė gali nutraukti visų lempučių veikimą. Vienas saulės modulis taip pat gali paveikti visą sistemą – jis sumažins visų kitų modulių, esančių toje pačioje eilėje, veiklą.
Nerekomenduojame saulės modulių statyti šešėliuose, be jeigu jų visgi nepavyksta išvengti - naudokite mikroinverterius arba optimizatorius.
6. Nesirūpinama elektrinės priežiūra
Skaičiuojama, kad saulės elektrinės vidutinis veiklos laikotarpis yra apie 25 metus, todėl svarbu pasirūpinti sistemos priežiūra. Saulės elektrinės priežiūrai galima įsirengti monitoringo sistemą, kuri parodys sistemos efektyvumą - galimybę gaminti kuo daugiau energijos esant tam tikroms aplinkos sąlygomis. Su tinkama monitoringo sistema taip pat atsiranda galimybė lengvai ir greitai pastebėti atsiradusius gedimus.
Efektyviausia, kai jūsų elektrinę prižiūri ją įrengęs tiekėjas. Savo klientams siūlome rinktis iš dviejų priežiūros planų – pagal kiekvieno poreikį.