Savitarna
Žmogus krauna elektromobilį Ignitis ON stotelėje
Žmogus krauna elektromobilį Ignitis ON stotelėje

„Ignitis“ ir PLC „Mega“ sutartis – galingas elektromobilių įkrovimo parkas Kaune

„Ignitis“, valdanti didžiausią greito elektromobilių įkrovimo tinklą Lietuvoje „Ignitis ON“, neapleidžia lyderio pozicijų elektromobilių įkrovimo tinklo plėtros srityje – sudarė sutartį su „Baltic Shopping Centers“, valdančia Kaune įsikūrusį prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“, dėl iš viso 20 elektromobilių įkrovimo prieigų prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje įrengimo. Elektromobilių įkrovimo prieigos, iš kurių 14 bus itin greito įkrovimo, o dar 6 prieigos – lėto įkrovimo, „Megoje“ bus įrengiamos dviem etapais. Pirmosios įkrovimo prieigos naujajame parke veiks ne vėliau kaip iki birželio pabaigos, likusios – metų pabaigoje.

Pirmajame etape – birželio mėnesį – bus įrengiamos lėto įkrovimo „Ignitis ON“ elektromobilių įkrovimo prieigos antrajame prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ automobilių stovėjimo aikštelės aukšte. Antruoju etapu – iki metų pabaigos – bus įrengiamos greito elektromobilių įkrovimo prieigos lauke įsikūrusioje prekybos ir laisvalaikio centro automobilių stovėjimo aikštelėje.

Kaip teigia „Ignitis“ elektrinio mobilumo departamento vadovas Eimantas Balta, sudaryta sutartis bendrovei ypač reikšminga, nes tai kurs patogumą EV vairuotojams. Turint omenyje prekybos centro „Mega“ lokaciją – Lietuvos vidurys, viena didžiausių „sankryžų“ šalyje, gausus keliaujančių srautas –  šis elektromobilių įkrovimo parkas Kaune kurs patogumą EV vairuotojams ne tik dėl daugiau galimybių greitai įsikrauti elektromobilį, tačiau kol transporto priemonė pildysis bateriją nereiks sukti galvos ką veikti.

„Iki metų pabaigos pasiūlysime elektromobilių vairuotojams patogias įkrovimo prieigas patikimame, greitame ir galingame EV įkrovimo parke Kaune, kuriame, kaip ir visose kitose „Ignitis ON“ įkrovimo prieigose, elektromobiliai įkraunami tik žalia – iš atsinaujinančių išteklių Lietuvoje pagaminta elektros energija. Gausus įkrovimo prieigų skaičius sudarys sąlygas nelaukti eilėse, jausti saugumo jausmą, kad atvykus tikrai bus kur greitai ir patikimai įsikrauti elektromobilį“, – sako E. Balta.

Pasak „Baltic Shopping Centers“ vadovės Ievos Goštautaitės – Gedutės, prekybos centrą „Mega“ kiekvieną dieną lanko ne tik kauniečiai, tačiau maždaug ketvirtadalis lankytojų yra atvykę ir iš kitų miestų ar šalių.

„Suvokiant elektromobilumo vystymosi tempus, galimybė prekybos centro teritorijoje įsikrauti elektromobilį jau tampa ne privalumu, o būtinybe. Siekiame savo lankytojams pasiūlyti patikimas ir patogias paslaugas, tad vertiname bendradarbiavimą su „Ignitis ON“ ir laukiame pirmųjų įkrovimo prieigų starto“, – komentuoja I. Goštautaitė – Gedutė.

Elektromobilių autoparkas mūsų šalyje pastaraisiais metais auga ypač sparčiai. Iš viso Lietuvoje, remiantis kovo 1 d. „Regitros“ duomenimis, jau turime registruotus 12 477 grynuosius elektromobilius. O per pastaruosius dvylika mėnesių elektromobilių užimama parko dalis padidėjo 49,75 proc. Kaunas – antras miestas Lietuvoje pagal registruotų elektromobilių skaičių – 2 776 elektra varomos transporto priemonės registruotos vien mieste, o dar daugiau kaip 1 000 – Kauno rajone. Patogi ir išplėtota įkrovimo infrastruktūra kuria patogumą EV vairuotojams ir didina džiaugsmą vairuoti elektrinę transporto priemonę.

Greito įkrovimo prieigose bus naudojamos CCS, o lėto įkrovimo  – „Type2“ jungtys.

Šiuo metu visame Kauno mieste veikia iš viso 16 „Ignitis ON“ įkrovimo prieigų, o visoje Lietuvoje – beveik 400, Latvijoje 20, metų pabaigoje pirmosios įkrovimo prieigos pradės veikti ir Estijoje. Iki 2026 m. visose Baltijos šalyse „Ignitis ON“ įrengs iki 3 000 elektromobilių įkrovimo prieigų.

Lietuvoje veikiančias „Ignitis ON“ elektromobilių įkrovimo prieigas galima surasti vienoje „Ignitis ON“ programėlėje